Cera

Mgiełka antysmogowa – najnowszy sposób na walkę ze smogiem

lis 15, 2018 przez
Wraz z postępem technologicznym, który niewątpliwie ułatwia codzienne życie, musisz zmierzyć się także z jego konsekwencjami. Zagrożenie jakie dla płuc stanowi zanieczyszczone powietrze jest powszechnie znane. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak niekorzystnie działa na skórę. Czy mgiełka antysmogowa to odpowiedź na współczesny problem ze smogiem? Szarzenie skóry, częstsze pojawianie się wyprysków, nasilenie objawów trądziku – to najczęstsze konsekwencje przebywania w zanieczyszczonym otoczeniu. Niestety, problem nie znika po wejściu do domu. Jeśli nie korzystamy z oczyszczacza powietrza to poziom pyłów w Twojej sypialni może być porównywalny z tym na zewnątrz. Błędne jest także założenie, że problem smogu dotyczy jedynie mieszkańców dużych miast. To zagrożenie, które dotyczy każdego. Mgiełka antysmogowa

Smog. Co to jest?

Smog to nic innego jak mgła zawierająca szkodliwe pyły, głównie pochodzące ze spalania niskiej jakości węgla lub śmieci w piecach, spalin samochodowych a także zakładów przemysłowych. Jesteś przez to narażona na szkodliwe działanie pyłów niskocząsteczkowych, dwutlenku siarki, tlenku azotu oraz metali ciężkich.

Groźne skutki działania smogu

Powszechnie wiadomo jak niebezpieczne jest przebywanie w zanieczyszczonym otoczeniu. W mediach często pojawiają się alerty przestrzegające przed tym dzieci i osoby starsze. Wiele osób jest przekonanych, że wystarczy ograniczyć wdychanie pyłów przy pomocy specjalnych, atestowanych masek. To niedostateczna ochrona. Twoja skóra, zwłaszcza zimą, kiedy jest dodatkowo przesuszona, dużo lepiej przyswaja zanieczyszczenia z otoczenia w głąb skóry. Smog ma destrukcyjny wpływ na Twoją cerę. Prowadzi do pojawiania się wyprysków, nasilenia trądziku, alergii, zaczerwienienia, przesuszenia, szarzenia i starzenia się skóry. Lista skutków działania smogu jest długa. Dotychczasowa pielęgnacja może okazać się niewystarczająca.

Profilaktyka antysmogowa

Czy istnieje skuteczna mgiełka antysmogowa?

Największym zagrożeniem dla Twojej skóry podczas chłodniejszych dni jest smog. Skutki jego działania mogą być nieodwracalne, dlatego tak ważna jest profilaktyka. Postaw na dokładne oczyszczanie skóry, nie tylko rano i wieczorem. Dobrze, jeśli powtórzysz ten zabieg za każdym razem, kiedy wrócisz do domu. Koncerny kosmetyczne zaczęły zauważać realne zagrożenie, jakie niesie za sobą smog. Cera, która narażona jest na jego działanie wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Tak powstała mgiełka antysmogowa, którą wystarczy rozpylić bezpośrednio na makijaż. Oprócz ochrony przed zanieczyszczonym powietrzem skutecznie utrwali Twój make-up. Wygodna forma sprayu sprawia, że aplikacja jest wyjątkowo łatwa i szybka. Używaj swojego ulubionego kremu, maluj się jak zawsze. Mgiełka antysmogowa to rozwiązanie, które nie zmieni Twoich dotychczasowych przyzwyczajeń, a przy tym niesie za sobą wiele korzyści. Kosmetyk działa jak tarcza, która skutecznie chroni Twoją skórę przed drobnymi zanieczyszczeniami. Rozpylona mgiełka zapewni skuteczną barierę antysmogową. Wygodne opakowanie sprawi, że mgiełka antysmogowa na stałe zagości w Twojej torebce. Smog to realne zagrożenie współczesnego świata. Ograniczając jego wdychanie, jedynie częściowo chronimy się przed jego destrukcyjnym wpływem. Mając tę świadomość możesz podjąć świadomą walkę i uniknąć przykrych skutków działania smogu. Powiązane artykuły: Krem na dzień anti-ageing TIMELESS Mgiełka do twarzy niwelująca efekty działania smogu Powiązane produkty: Zimowe kosmetyki na mroźne dni. Musisz je mieć! Kosmetyki antysmogowe. Sprawdź czy można im zaufać!
Print Friendly