Mezoterapia mikroigłowa, czyli lifting skóry bez użycia skalpela
sie 22, 2018 przez Zespół Orphica
Mezoterapia mikroigłowa to coraz częściej stosowana alternatywa dla metod upiększających z użyciem lasera. Odmładzanie skóry za pomocą małych nakłuć poprawia jej jędrność, niweluje zmarszczki i dodaje cerze promiennego wyglądu. Sprawdź, na czym polega ten sposób i jakie korzyści uzyskasz dzięki serii zabiegów mezoterapii.
Mezoterapia znana była już w czasach starożytnych, jednak dopiero około 60 lat temu zabieg zyskał oficjalną nazwę za sprawą Michela Pistora, który wyznaczył bezpieczne obszary na skórze do jej wykonywania. Dzisiaj dermatolodzy i kosmetolodzy polecają tę metodę. Jest prawie bezbolesna i bardzo skuteczna w niwelowaniu oznak starzenia się skóry. Zabieg poprawia owal twarzy, przyspiesza procesy odmowy komórkowej oraz doskonale napina i ujędrnia skórę. Przeczytaj, dlaczego mezoterapia mikroigłowa jest rozwiązaniem dla Ciebie i zatrzymaj upływający czas!

Jak działa mezoterapia mikroigłowa?
Mezoterapia mikroigłowa staje się coraz bardziej popularna wśród osób, które chcą zadbać o swój młody wygląd. Zabieg mogą wykonywać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jego głównym celem jest odbudowa wiotczejących włókien kolagenu i elastyny oraz pobudzenie komórek do regeneracji i szybszej odbudowy. To sprawia, że zmarszczki mimiczne i bruzdy zostają skorygowane, wypchnięte oraz wygładzone. Takie odmładzanie skóry polega na zastosowaniu derma rollera lub urządzenia w kształcie długopisu (tzw. dermapen), który na skórze pozostawia nakłucia. Następnie przez nie przenikają substancje odżywcze z aplikowanych ampułek, np. witaminowo-hialuronowych.W czym tkwi sekret mezoterapii mikroigłowej?
Sekretem skuteczności zabiegu są powstałe w trakcie zabiegu małe uszkodzenia w skórze, które aktywizują komórki do szybszego podziału i regeneracji, co skutkuje poprawą produkcji lipidów cementu międzykomórkowego i ujędrnieniem oraz napięciem skóry. Najlepsze rezultaty można zaobserwować po serii 4 – 6 zabiegów, które należy powtarzać co 2 – 4 tygodnie.Mezoterapia mikroigłowa – jak wygląda zabieg?
Nakłucia na twarzy pozostawiane przez akcesoria do mezoterapii mikroigłowej mają zazwyczaj głębokość od 0,25 mm do 1,00 mm. Dzięki nim przez naskórek i skórę właściwą wprowadzane są rewitalizujące składniki. Mezoterapię mikroigłową można stosować nie tylko na twarzy, szyi czy dekolcie. Zabieg można wykonywać także na brzuchu, pośladkach i udach, wybierając do tego derma roller z nieco dłuższymi igiełkami – do 2,5 mm. Cienkie igiełki wykonane są ze sterylnej stali chirurgicznej lub tytanu i są równo ułożone w kilku rzędach, co gwarantuje równomierne nakłuwanie powierzchni skóry, nie uszkadzając przy tym układu krwionośnego. Podczas jednej sesji powstaje czasami aż tysiące mikronakłuć.