Cera

Maseczki rozjaśniające do twarzy. Czy warto je używać?

gru 22, 2017 przez

Szukasz skutecznego sposobu, by rozpromienić cerę? Wypróbuj maseczki rozjaśniające, które dodadzą Twojej skórze blasku i zniwelują przebarwienia.

Maseczki rozjaśniające

Rozjaśnianie twarzy to jeden z tych zabiegów kosmetycznych, który wymaga od nas dużej cierpliwości. Powstających przez lata na skórze przebarwień, nie da się przecież wybielić w kilka dni. Sprawdź, jak działają maseczki rozjaśniające i jak samodzielnie przygotować taki kosmetyk w domu.

Czym są maseczki rozjaśniające?

Maseczki to kosmetyki, które błyskawicznie poprawiają stan cery. Ich skład jest bardziej skoncentrowany niż w przypadku kremów, dzięki czemu nie tylko działają szybciej, ale i dostarczają wiele cennych dla skóry mikroelementów. Maseczki rozjaśniające prócz witamin i minerałów zawierają także kwasy owocowe, których zadaniem jest wybielanie piegów czy przebarwień powstających na twarzy np. na skutek zmian hormonalnych czy intensywnego opalania. Jeśli w składzie maseczki znajduje się również witamina A, C i E możesz liczyć, że maseczka rozjaśniająca przebarwienia pomoże Ci też zwęzić rozszerzone pory i oczyścić skórę z toksyn.

Maseczka rozjaśniająca cerę – jak stosować, by zwiększyć jej skuteczność?

Działanie masek uzależnione jest nie tylko od aktywnych składników, ale także od sposobu nakładania kosmetyku. Pozornie prosta czynność wymaga odpowiedniego przygotowania cery. Aby zwiększyć skuteczność działania maseczki rozjaśniającej pamiętaj, żeby zabieg wykonywać zawsze wieczorem. Po dokładnym oczyszczeniu twarzy. Najlepiej będzie zacząć od peelingu, który usunie martwy naskórek. Jeśli masz możliwość, nakładaj domowe maseczki podczas kąpieli w wannie. Para wodna rozszerzy pory i składniki maseczki lepiej się wchłoną. Zawsze zaczynaj od górnych partii twarzy, a kończ na brodzie. Omijaj okolice oczu oraz ust i bezwzględnie przestrzegaj czasu podanego przez producenta. Trzymanie maseczki na twarzy dłużej niż jest to zalecane może doprowadzić jedynie do podrażnień. Jeśli stosujesz domową maseczkę, również nie przesadzaj z czasem jej działania. Domowa maseczka rozjaśniająca na twarz najlepiej zadziała, jeśli pozostawisz ją nie dłużej niż na 15-20 minut.

Domowa maseczka rozjaśniająca

Domowe maseczki na twarz

Pielęgnacja twarzy rozjaśniającymi maseczkami może być jeszcze przyjemniejsza, jeśli samodzielnie przygotujesz maskę. Na przebarwienia najlepsza będzie maseczka z soku z połówki cytryny i łyżeczki soli, która za pomocą kawałka materiału naniesiesz na twarz. Ta dwójka nie tylko rozjaśni, ale też świetnie oczyści skórę z toksyn. Inna domowa maseczka rozświetlająca na twarz to połączenie szklanki maślanki z 3 łyżeczkami świeżo wyciśniętego soku z cytryny. W roli wybielającego kosmetyku świetnie sprawdzi się również ogórek. Zetrzyj na tarce całe warzywo (wraz ze skórką) i wymieszaj je z łyżką jogurtu naturalnego. Maseczka rozjaśni koloryt cery i zadziała jak tonik. Możesz również przygotować maseczkę z 2 łyżek mąki ziemniaczanej i wody utlenionej 3%. Proporcje dobieraj ostrożnie, tak by uzyskać dość gęstą papkę. To bardzo silna maseczka rozjaśniająca, dlatego nie trzymaj jej na skórze dłużej niż 15 minut.

Maseczki rozjaśniające nie tylko przywrócą skórze blask, ale wspomogą także naturalne procesy regeneracyjne cery.

O innych rodzajach maseczek do pielęgnacji cery możesz przeczytać w:

Print Friendly