Porady

Maseczki na twarz w płachcie – tajemnica pięknej cery!

sie 31, 2017 przez

Maseczki na twarz w płachcie są wielofunkcyjne, skuteczne, a ich aplikacja jest przyjemna i wygodna. Ta forma pielęgnacji zdobywa serca europejskich kobiet.

Maseczki w płachcie to pielęgnacyjna metoda, która przywędrowała do Europy prosto z krajów azjatyckich i jest naprawdę banalna.

Maseczki na twarz

Czym są maseczki na twarz w płachcie?

Dopasowana do owalu twarzy tkanina jest nasączona substancjami aktywnymi i przy aplikacji działa jak kompres. Wycięcia na oczy, nos i usta umożliwiają swobodne oddychanie i mówienie, dlatego czas spędzony z maseczką w płachcie nie jest żadnym dyskomfortem. Maseczkę w płachcie można aplikować w każdych warunkach, ponieważ substancje aktywne nie wyciekają z tkaniny. Po upływie wskazanego czasu po prostu zdejmujesz z twarzy kompres i gotowe!

Zalety tkaninowych maseczek

Maseczki w płachcie wydawały się na początku jedynie nowinką kosmetyczną, która miała ściągnąć uwagę klientek i skusić je do wypróbowania kolejnego kosmetyku, jednak zaskakująca skuteczność tej formy naprawdę zachęca do ponownego zakupu. Jak jest ich tajemnica? Przede wszystkim minimalizm. W maseczkach tego typu znajdziesz tylko niezbędne składniki, jak na przykład witaminy, minerały, ekstrakty roślinne, glinkę, algi, kwas hialuronowy oraz węgiel, który występuje w czarnych maseczkach do twarzy. Nie ma w nich substancji zagęszczających, konserwantów, wypełniaczy, czyli wszystkiego tego, czego wymaga forma kremu. Ponieważ tkanina działa jak kompres, nie pozwala ulotnić się cennym składnikom, tylko ułatwia ich wnikanie w skórę.

Maseczka w płachcie

Wielofunkcyjność

Dużym plusem maseczek w płachcie jest ich różnorodność. Bez względu na rodzaj skóry i jej aktualne potrzeby, możesz znaleźć coś dla siebie. Od podstawowych i uniwersalnych maseczek nawilżających i oczyszczających, po bardziej wyspecjalizowane, przeznaczone do konkretnego rodzaju cery, jak skóra starzejąca się, potrzebująca rozjaśnienia, nawilżenia, z problemami skórnymi czy mocno odwodniona i zmęczona. Miłośniczki maseczek w płachcie porównują efekt ich działania z profesjonalnym zabiegiem kosmetycznym. Skóra staje się odświeżona, nawodniona, jędrna, a odżywienie skóry jest porównywalne do aplikacji kremu lub serum do twarzy. Ponieważ efekt jest od razu widoczny, maseczki te polecane są jako szybka terapia przed wielkim wyjściem lub po męczącej podróży.

Maseczka w płachcie domowym sposobem

Jeżeli lubisz naturalne kosmetyki, spróbuj przygotować domową maseczkę na twarz. Będziesz potrzebować grubego ręcznika kuchennego lub czystej płachty przeznaczonej do domowych maseczek, które można dostać w internetowych sklepach azjatyckich. Korzystając z ręcznika, wytnij otwory na oczy, nos i usta, a następnie przygotuj wybraną maseczkę do swojego rodzaju skóry. Możesz wybrać naturalne składniki, jak miód, cytryna, ogórek, rumianek, drożdże, białko lub serek. Gotową maseczkę nałóż na twarz i przykryj przygotowaną wcześniej płachtą. Dociśnij ją do twarzy tak, aby maseczka wchłonęła się w ręcznik. Jeżeli poczujesz, że maseczka staje się zbyt sucha, możesz spryskać twarz wodą termalną, która przywróci jej wilgoć. Po 15-20 minutach zdejmij kompres z twarzy i zetrzyj pozostałości maseczki.

Print Friendly