Porady

Manicure japoński – ratunek dla zniszczonych paznokci

sie 07, 2017 przez

Manicure japoński to często ostatnia deska ratunku dla zniszczonych, rozdwajających się i pękających paznokci. Jak go samodzielnie wykonać?

Manicure japoński

Japoński manicure – co to jest?

Salony kosmetyczne wykonują różne zabiegi pielęgnacyjne i upiększające paznokcie. Oferta świadczonych usług jest ogromna. Paznokcie można pomalować różnymi sposobami, wykorzystując kompletnie przeciwstawne techniki. Bardzo wiele kobiet regularnie decyduje się na wykonywanie manicure hybrydowego w swojej klasycznej formie, co po pewnym czasie sprawia, że paznokcie są wyniszczone i wymagają regeneracji. Dobrą alternatywą dla popularnego hybrydowego manicure jest właśnie japoński manicure, znany również pod nazwą manicure p.shine – od nazwy firmy, która go wymyśliła i opatentowała. Zabieg ten polega na energicznym wcieraniu w płytkę paznokcia maści witaminowych i mineralnych, które  odżywiają i wzmacniają paznokcie, nadając im naturalny, lekko różowy blask. Następnym krokiem jest pokrycie paznokci warstwą pudru. Zabezpiecza on w składniki zawarte w paście i pozwala im wniknąć w płytkę paznokci.

Jak wykonać manicure japoński?

Pierwszym krokiem w wykonaniu japońskiego manicure jest przygotowanie, czyli spiłowanie płytki paznokcia. Celem tego krótkiego zabiegu jest zmatowienia i odsłonięcia kanalików, które mają umożliwić wchłonięcie nakładanej pasty. Cały proces kończy się nałożeniem na paznokcie pudru, który pozwala na zabezpieczenie pasty na płytce paznokcia. Dla uzyskania długotrwałego efektu niezbędne jest cykliczne powtarzanie zabiegu co najmniej 3 razy w ciągu miesiąca, choć już po pierwszym zabiegu paznokcie stają się gładkie i lśniące. Zaleca się stosowanie japońskiego manicure osobom, których paznokcie mają tendencję do rozdwajania się czy łamliwości. Pamiętaj jednak, że po japońskim zabiegu pielęgnacyjnym nie można przez około 2 tygodnie malować paznokci. Ich płytki są natłuszczone i po prostu lakier nie będzie się trzymać.

Zestaw do japońskiego manicure

Odpowiednie wyposażenie do manicure japońskiego

Do wykonania takiego manicure w warunkach domowych potrzebny jest odpowiedni zestaw. W jego skład wchodzi polerka ze skóry jelenia, pilniczki, dwustronne polerki i plastikowa szpatułka do nakładania past. Oczywiście przed samym zabiegiem warto zatroszczyć się o skórki wokół paznokci. W zestawie powinien znaleźć się również drewniany patyczek do odsuwania ich. Warto więc przy zakupie zestawu pomyśleć o specjalnej oliwce, która zmiękczy skórki i ułatwi ich usunięcie.

Print Friendly