Makijaż

Malowanie brwi – jak naturalnie podkreślić brwi i uwydatnić spojrzenie?

lut 09, 2018 przez

Malowanie brwi, które wiele z nas odpuszcza sobie przy wykonywaniu codziennego makijażu, w tym sezonie będzie absolutnym hitem. Sprawdź!

Malowanie brwi

Modne brwi

Od kilku sezonów w stylizacji brwi można zaobserwować powrót do naturalności. Mocno wyregulowane, cienkie brwi, przypominające makijaż porcelanowej lalki, odeszły w zapomnienie. Najmodniejsze stały się grube, gęste brwi, które stanowią odważną oprawę oka. Pamiętaj jednak, że idealne brwi powinny być dopasowane do owalu Twojej twarzy i kształtu oczu, dlatego ostrożnie podchodź do nowinek. Jeżeli masz wątpliwości, jaki kształt wybrać, skorzystaj z porady dobrej kosmetyczki. Przeszkodą w podążaniu za trendami może być także natura. Jeżeli masz delikatne brwi, a marzą ci się mocno zarysowane, możesz skorzystać z kosmetyków do malowania.

Czym malować brwi?

Modne brwi to przede wszystkim brwi wyraźnie zarysowane o ostrej linii. W tym sezonie najważniejsza staje się dokładna regulacja. Do malowania brwi możesz użyć kilku kosmetyków. Najprostszym i najwygodniejszym jest oczywiście kredka, która pozwoli na wykonanie bardzo precyzyjnego makijażu. Cienie do brwi polecane są dla pań stawiających pierwsze kroki w malowaniu. Są znacznie delikatniejsze niż kredka i pozwalają uzyskać bardziej naturalny efekt końcowy. Pamiętaj tylko, aby wybrać cienie matowe. Dla perfekcjonistek ciekawą propozycją są farbki do brwi, najbardziej profesjonalne z całej gamy kosmetyków. Wymagają jednak wprawnej ręki i doświadczenia. Wśród propozycji firm kosmetycznych znajdziesz też żele koloryzujące, które delikatnie podkreślają kształt brwi, oraz modelujące – dla właścicielek gęstych i niesfornych brwi, które nie dają się łatwo modelować.

Malowanie brwi kredką krok po kroku

Na początek przeczesz włoski szczoteczką. Malowanie zacznij od górnej krawędzi brwi. Kieruj kredkę od nasady po końcówkę łuku, który, jeżeli jest taka konieczność, możesz lekko przedłużyć. Rysunek ma być delikatny, więc staraj się nie naciskać mocno kredki. Używając kosmetyków do malowania brwi, pamiętaj, że mają one dokładnie wypełnić kształt brwi kolorem. Nie ma miejsca na prześwity, a nawet pożądane jest, aby brwi przypominały grafikę. Nie przejmuj się więc, że makijaż będzie lekko widoczny i dokładnie zarysuj całą brew. Unikaj jednak tłustych kredek, aby ich drobinki nie przylgnęły do włosków. Przyjęło się, że do malowania należy wybierać odcień kredki zbliżony do naturalnego. W tym sezonie w stylizacji odważnie możesz sięgać po inne kolory, niż Twój naturalny odcień brwi. Nawet granat nie będzie dla nikogo zaskoczeniem! Na koniec możesz ponownie delikatnie przeczesać brwi szczoteczką.

Makijaż brwi

Makijaż permanentny brwi

Jeżeli nie masz cierpliwości lub czasu na regularną pielęgnację i malowanie brwi, możesz pomyśleć o makijażu permanentnym. Polega on na wprowadzeniu pod skórę za pomocą igły barwnika dopasowanego do naturalnego koloru Twoich brwi. Tą metodą można skorygować linię brwi, optycznie je zagęścić, a także uzupełnić brakujące fragmenty. Makijaż permanentny może być  tylko klasyczny lub podążać za aktualnymi trendami. Przykładem tego drugiego jest cieniowany makijaż ombre. Barwnik w skórze utrzymuje się od kilku miesięcy do dwóch lat. Zabieg można powtórzyć po upływie roku, aby odświeżyć kolor. Więcej o makijażu permanentnym brwi przeczytasz w artykule Makijaż permanentny brwi – czy warto?

Print Friendly