Makijaż

Makijaż rozświetlający – na czym polega i jak go wykonać?

lis 23, 2017 przez

Makijaż rozświetlający to prosty sposób na świeży i młody wygląd. Dzięki niemu ukryjesz chwilowe zmęczenie skóry i wymodelujesz twarz.

rozświetlacz

Czym jest makijaż rozświetlający?

Makijaż rozświetlający, bardzo lubiany przez stylistów, staje się coraz popularniejszym makijażem codziennym. Pięknie rozświetla twarz, daje możliwości korygowania jej kształtu, przywraca świeżość i młodzieńczy wygląd. Jest dobrym pomysłem w okresie niedoboru słońca, gdy skóra wydaje się szara i zmęczona. Możesz też spotkać się z innymi nazwami tego makijażu, jak strobing lub glow make up, czyli konturowanie twarzy. Do wykonania takiego makijażu używa się rozświetlacza, kosmetyku przeznaczonego do miejscowego rozświetlania skóry twarzy.

Makijaż rozświetlający

Dla kogo dobry jest strobing?

Makijaż rozświetlający może wykonać każdy, jednak szczególnie polecany jest osobom wyróżniającym się zmęczoną cerą. Optycznie przywróci jej jasność, a umiejętnie zrobiony ukryje wszystkie mankamenty. Kosmetyki rozświetlające różnią się kolorem, formą, a także strukturą. Pozwala to na stworzenie różnego rodzaju stylizacji. Na wieczorne wyjście możesz na przykład wybrać rozświetlacz z delikatnym brokatem. Na co dzień jego kolor lepiej dobrać do naturalnego odcienia skóry. Najłatwiejsze w aplikacji są rozświetlacze w kamieniu, które nakłada się pędzelkiem.

Jak wykonać makijaż rozświetlajacy?

Na początek wykonaj tradycyjny makijaż, ale staraj się, aby warstwa fluidu była jak najcieńsza, a puder transparentny. Jeżeli używasz rozświetlacza w kamieniu, będziesz potrzebowała dwóch pędzelków – cienkiego oraz grubego.

  • Czoło – rozświetlacz powinien być zaaplikowany na środku czoła grubym pędzlem.
  • Oczy – tu nakładaj go cieńszym pędzelkiem. Położony na przestrzeń pomiędzy powieką a łukiem brwiowym optycznie powiększy oko, przywróci świeżość spojrzenia, a nawet wymodeluje kształt brwi. Możesz go zaaplikować także punktowo w wewnętrznym kąciku oka. To dobry sposób na odwrócenie uwagi od zmęczonych oczu.
  • Nos – pionowa kreska z góry na dół zrobiona cienkim pędzelkiem wyszczupli nos.
  • Kości policzkowe – dają najwięcej możliwości modelowania twarzy. Rozświetlacz nakładaj grubym pędzlem. Poniżej możesz położyć odrobinę bronzera, co wyraźnie uwypukli kości policzkowe.
  • Usta – małym pędzelkiem nanieś rozświetlacz pomiędzy nos a łuk Kupidyna, czyli wgłębienie na górnej wardze. Dzięki temu usta wydadzą się pełniejsze.
  • Broda – rozświetlacz na niej kładzie się w kształcie okręgu. Dzięki temu usta stają się większe i wyraźniejsze.
Kosmetyki rozświetlające do makijażu

Zamiast rozświetlacza

Rozświetlający makijaż możesz też wykonać zwykłymi kosmetykami, ale to wymaga większej wprawy. W tych samych punktach twarzy, co kładziesz rozświetlacz, nałóż fluid w jaśniejszym odcieniu. Optycznie wymodeluje to twarz i ją rozjaśni. Do malowania oczu wybierz jasny cień, na przykład beżowy. Możesz też zrobić białą lub beżową kreskę nad dolną linią rzęs. Sprawi to, że oko wyda się większe i bardziej wypoczęte. Na koniec użyj pudru rozświetlającego. Dobrym pomysłem jest także rozświetlająca baza pod makijaż. Jej zadaniem jest naturalne wyrównanie skóry i nadanie jej blasku. Makijaż rozświetlający wykonany przy jej użyciu ma trochę inny charakter. Nie modeluje kształtu twarzy, ponieważ baza jest nałożona równomiernie, ale rozświetla ją i zapewnia zdrowy, świeży wygląd.

Powiązane artykuły:

Rozświetlacz – jak używać rozświetlacza?

Strobing – konturowanie twarzy rozświetlaczem

Reklama:

1583753989378screen

Print Friendly