Makijaż

Makijaż permanentny ust – tak czy nie?

maj 25, 2017 przez

Pięknie pomalowane usta są doskonałym wykończeniem całego makijażu. Jednak co zrobić, jeśli szminka lub błyszczyk szybko się „zjadają” a Ty nie chcesz ciągle malować ich od nowa? Albo wargi wydają się zbyt wąskie i blade? Z pomocą może „przyjść” makijaż permanentny ust.

makijaż permanentny ust Aby poprawić wygląd ust możecie poddać się operacji plastycznej. Jednak mniej radykalnym i tańszym rozwiązaniem będzie makijaż permanentny ust, który delikatnie podkreśli ich naturalny kontur, skoryguje asymetrię i wzmocni barwę. Pigmentacja ust wygląda najładniej, jeśli w całości są uzupełnione czerwienią wargową. Pamiętajcie też, że makijaż permanentny ust w jak najbardziej naturalny sposób ma upiększyć twarz. Nie powinien być przerysowany ani traktowany jako mocny makijaż wieczorowy. Ten rodzaj makijażu wykonuje się barwnikami roślinnymi lub mineralnymi odpowiednio dobranymi do koloru skóry. Można też wykonać Lip Light – czyli dodatkowe rozświetlenie nad górną wargą, które optycznie powiększy zbyt płaskie usta.

Nowy kolor ust

Najkorzystniejszy makijaż permanentny ust to taki, który jest zbliżony do własnego, naturalnego koloru, ale o 2-3 tony ciemniejszy. Często na usta kosmetyczka nakłada dwa kolory. Ciemniejszym zaznacza kontur, a resztę wypełnia jaśniejszym. Przed wykonaniem makijażu permanentnego wykonuje się zwykły makijaż, by sprawdzić jak będziemy wyglądać w nowym makijażu. Potem zwykły jest zmywany, skóra dokładnie dezynfekowana i robi się makijaż trwały. Makijaż trwały utrzymuje się na skórze od 3 do 5 lat, a permanentny głębszy – ponad 5.

Przygotowanie do zabiegu

makijaż permanentny ust

Trzy dni przed zabiegiem należy 2 razy dziennie przyjmować tabletki zapobiegające opryszczce. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której specjalistka zbiera informacje o oczekiwaniach, mówi, jakie są przeciwwskazania do wykonania tego typu makijażu. Razem z klientką wybiera kolor a potem przystępuje do pracy. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym za pomocą żelu lub maści. Może być również zastosowane znieczulenie stomatologiczne. Wykonywanie makijażu średnio trwa od 30 do 60 minut.

Przez kilka pierwszych dni po wykonaniu makijażu, kolor ust jest bardziej intensywny niż ten docelowy. Usta trzeba natłuszczać, gdyż są suche i ściągnięte. Po ok. 5 dniach pojawia się „naturalny” kolor. Pamiętajcie, by nie wykonywać tego makijażu tuż przed wielkim wyjściem. Potrzeba kilku dni by usta wyglądały pięknie. Po ok. 2-3 tygodniach powinniście iść na wizytę kontrolną, by linergistka mogła zrobić ewentualne poprawki. Przez 3 dni po zabiegu należy przyjmować 2 razy dziennie tabletki zapobiegające wystąpieniu opryszczki. Skórę trzeba traktować delikatnie. Nie wolno jej moczyć, trzeć, dotykać, myć mydłem ani innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Nie należy korzystać z solarium, sauny, basenu i SPA.Trzeba też kilka razy dzielnie nawilżać usta, smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą kremu z witaminą E wzmacniającego ochronę skóry. Makijaż permanentny ust uzupełnia zabiegi medycyny estetycznej, np. ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym.

Przeciwwskazania

Makijażu permanentnego nie powinny wykonywać kobiety z chorobą nowotworową, zaawansowaną cukrzycą, będące w ciąży i karmiące piersią, mające łuszczycę, opryszczkę i cierpiące z powodu infekcji oraz przyjmujące leki sterydowe. Nie jest też wskazany dla osób z nadwrażliwością na ból. Makijaż permanentny ust to nie tylko dążenie do piękna i doskonałości, ale również oszczędność czasu i pieniędzy.
Print Friendly