Makijaż

Makijaż permanentny brwi – czy warto?

sie 26, 2017 przez

Wszystkie marzymy o pięknych i mocnych brwiach, lecz nieliczne z nas mogą się nimi pochwalić. Poprawiamy naturę i stosujemy różne zabiegi na brwi, ale efekt nie zawsze jest zadowalający. Codzienne malowanie ich kredką czy cieniami jest czasochłonne, a henna często bywa zbyt mocna lub może wyglądać sztucznie. Czy chciałabyś każdego ranka budzić się z perfekcyjnymi brwiami? Coraz częściej myślisz o makijażu permanentnym? Podpowiemy Ci czy warto!

Makijaż permanentny brwi

Dla kogo?

Pamiętaj, że ten zabieg nie jest przeznaczony dla każdego. Jakie są główne przeciwwskazania dotyczące makijażu permanentnego brwi?

Cukrzyca Łuszczyca Hemofilia Epilepsja Nadmierna wrażliwość na ból

Zabieg ten niewskazany jest także dla kobiet w ciąży, matek karmiących oraz osób przyjmujących leki sterydowe.

Makijaż permanentny brwi - wykonywanie

Jakie są rodzaje makijażu permanentnego brwi?

W zależności od tego, jak bardzo chcesz skorygować kształt i wygląd swoich brwi, masz do wyboru dwie opcje: makijaż permanentny metodą włoskową makijaż permanentny metodą piórkową.

Nie wiesz czym się od siebie różnią, która jest dla Ciebie odpowiednia? Już tłumaczymy. Masz ledwo widoczne i cienkie brwi? Czy Twoje łuki brwiowe mają różny kształt lub szerokość? Jeżeli cierpisz z powodu bardzo słabych brwi, odpowiedni będzie makijaż permanentny metodą włoskową. Wtedy pigmentacji za pomocą sterylnej igły poddawana jest cała powierzchnia łuków brwiowych, zgodnie z kierunkiem ich porostu. W prostych słowach – efekt takiego zabiegu to rysunek do złudzenia przypominający naturalne włoski. Brwi wyglądają na bardziej zagęszczone oraz przyciemnione. Zabieg makijażu permanentnego brwi metodą włoskową trwa około 60 minut. Efekt utrzymuje się do 5 lat, w zależności od rodzaju cery. Ten zabieg polecany jest kobietom, które straciły brwi w wyniku chemioterapii. Jeżeli z jakiegoś powodu Twoje brwi nie wyglądają estetycznie lub po prostu nie masz czasu ani cierpliwości, aby je każdego dnia pielęgnować i malować, odpowiedni jest makijaż permanentny metodą piórkową. Ten zabieg dopiero zyskuje popularność w Polsce. Za pomocą igieł, które połączone przypominają charakterystyczne piórka, lingerystka wprowadza pod skórę barwniki. Polega to na rekonstrukcji pojedynczych włosków, dzięki czemu brwi wydają się gęstsze i pełniejsze. Ta metoda makijażu permanentnego brwi jest praktycznie bezbolesna, a jej efekt utrzymuje się na skórze od 2 do 5 lat.

Zabieg i co dalej?

Od razu po wykonaniu makijażu permanentnego, kolor brwi będzie bardzo intensywny. To całkowicie normalne, w przeciągu kilku dni naskórek złuszczy się i makijaż będzie jaśniejszy. Zaczerwienienia oraz ewentualna opuchlizna powinny zniknąć po kilku godzinach. Istotne jest, aby tydzień po zabiegu unikać słońca, solarium oraz mycia skóry brwi mydłem. Dlatego makijaż permanentny brwi nie powinien być wykonywany latem. Po zabiegu staraj się również nie trzeć okolic oczu.

Makijaż permanentny brwi - efekt

Czy warto?

Przede wszystkim ważne jest, aby makijaż permanentny brwi wykonała specjalistka. To bardzo precyzyjny zabieg, a jego efekty będą widoczne przez kilka lat. Musisz mieć pewność, że Twoimi brwiami zajmuje się osoba dokładnie przeszkolona, rzetelna, ze zdolnościami manualnymi. W przeciwnym razie nie będziesz cieszyć się perfekcyjnym łukiem brwiowym, ponieważ efekt będzie nierówny, niechlujny, a nawet karykaturalny. Jeżeli masz wrażliwą skórę, a zabieg zostanie wykonany niedokładnie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w okolicach brwi powstaną trwałe blizny lub obrzęki.

Większości kobiet igły kojarzą się z bólem i niestety, makijaż permanentny brwi nie jest zabiegiem dla nich przyjemnym. Nie jest on polecany osobom o niskim progu odczuwania bólu. Jest to w końcu pewien rodzaj tatuażu. Jedyną różnicą jest rodzaj używanego barwnika. Wprowadzony w skórę barwnik nie jest chemiczny, lecz ziołowy.

Brwi w trakcie makijażu permanentnego zostają dorysowane i nawet jeżeli będą wyglądały na naturalne, takie nie są. Z czasem może zacząć Ci to przeszkadzać, a przecież ten makijaż może utrzymywać się na skórze nawet 5 lat! Taka decyzja wymaga zdecydowania oraz dokładnego zastanowienia się. Warto dodać, że zabieg ten jest dosyć– cena to 800-1500 zł!

Istnieje także alternatywa dla makijażu permanentnego – odżywki do brwi. Taka odżywka sprawi, że brwi w krótkim czasie staną się gęste, odżywione, a ich kondycja zdecydowanie się poprawi. A przede wszystkim będą naturalne! Zastanawiasz się, którą odżywkę do brwi wybrać? Postaw na wysoką jakość, innowacyjny skład i skuteczność. To wszystko znajdziesz w skutecznej odżywce do brwi BROW by Realash. Serdecznie polecamy. :)

Wzmacniająca odżywka do brwi BROW marki ORPHICA – NUTRIDOME – Nutridome Zadbaj o naturalny wygląd swoich brwi. Poznaj wyjątkową odżywkę do brwi BROW marki ORPHICA.  
Print Friendly