Cera

Kosmetyczna nowość, która podbija cały świat – magnetyczna maseczka!

lip 19, 2017 przez

Magnetyczna maseczka o działaniu nawilżającym, przeciwstarzeniowym lub energetyzującym? Poznaj najnowszy trend kosmetyczny i przekonaj się sama jak działa!

maseczka magnetyczna

Firmy kosmetyczne prześcigają się w tworzeniu innowacyjnych technologii, które będą nie tylko skuteczne, ale i zachwycające. Im bardziej spektakularne działanie kosmetyku, tym więcej osób przyciąga. Jedną z takich nowości jest magnetic mask, wykorzystująca strumień indukcji magnetycznej. Chcesz wiedzieć jak to działa?

Magnetyczna maseczka – co to takiego?

Pielęgnacja skóry maseczką magnetyczną zmienia zwykły zabieg w świetną zabawę. Jej sposób użycia jest nietypowy, dlatego zainteresowało się nią tak wiele użytkowniczek Internetu. Magnetyczne maseczki, w zależności od funkcji, jaką mają spełniać, mają różny skład. Ale jeden element nigdy się nie zmienia. Mianowicie drobinki żelaza lub inaczej mówiąc magnetyczny pyłek. Jego zadaniem jest wspomaganie działania podstawowych składników aktywnych, ale przede wszystkim ma on ułatwiać ściągnie maski z twarzy przy pomocy magnesu.

Maseczki na twarz z drobinkami magnetycznymi mają za zadanie oczyszczać pory z zanieczyszczeń i toksyn, nawilżać skórę, wygładzać ją lub odświeżać, a nawet rozjaśniać i poprawiać jej fakturę. Mogą mieć również działanie przeciwstarzeniowe i energetyzujące. Niezwykle cenne są maseczki z minerałami z Morza Martwego. Zawiera ona aż 26 korzystnych dla urody minerałów. Jest więc idealna do skóry trądzikowej, tłustej czy o poszerzonych porach.

magnetic mask

Jak używać magnetic mask?

Większość masek magnetycznych dostępnych na rynku to zestawy, w których znajduje się maseczka – powinna wystarczyć na kilka aplikacji, szpatułka do nakładania kosmetyku oraz magnes do jego ściągnięcia i oczywiście ulotka. Zawsze przed zastosowaniem przeczytaj ją dokładnie i stosuj się do zaleceń producenta, bowiem każda maska ma inne przeznaczenie. Kosmetyk nakładaj wyłącznie na oczyszczona i osuszoną skórę. W tym celu stosuj wyłącznie dołączoną do zestawu szpatułkę i pamiętaj, by omijać okolice oczu, nosa i ust. Szczególnie ważne jest, byś chroniła swoje oczy. Zawarte w masce opiłki żelaza mogą je silnie podrażnić.

Maseczkę zawsze usuwaj przy pomocy magnesu. Każdy producent dołącza do swojego produktu inny magnes. Dlatego ważne jest, byś sprawdziła na ulotce, jak prawidłowo go używać. Owiń go chusteczką higieniczną bądź zwykłą folią spożywczą, którą wymienisz, jak tylko się zabrudzi. W ten sposób nie będziesz musiała czyścić magnesu kilka razy w ciągu jednego zabiegu. Ścigając produkt przykładaj go bardzo delikatnie raz koło razu do skóry. Magnetyczna maseczka pozostawia na cerze delikatną tłustą warstwę. W zależności od zaleceń producenta możesz ją zmyć delikatnym płynem micelarnym, bądź bezalkoholowym tonikiem lub wmasować w skórę. Pamiętaj jednak, żeby nie stosować jej częściej niż 2 razy w tygodniu, by nie podrażnić cery.

Plusy i minusy magnetycznej maski

Pielęgnacja skóry maseczką magnetyczną ma swoje plusy i minusy. Bez wątpienia plusem jest to, że maska wykorzystuje siłę przyciągania magnetycznego do zwalczania widocznych efektów stresu i negatywnego wpływu czynników środowiska. Ma świetną formułę. Jest nasycona zarówno mikro-magnetycznymi cząsteczkami, które odpowiedzialne są za przemieszczanie się ich po powierzchni skóry, jak i składnikami odżywczymi. Ich celem jest natomiast odżywianie i regeneracja cery. Żelazne, magnetyczne cząsteczki usuwają zalegające w skórze toksyny i zanieczyszczenia. Maseczka ma przyjemną, kremową konsystencję, która nie zastyga na twarzy i nie powoduje uczucia ściągania, jak to dzieje się w przypadku wielu tradycyjnych masek do twarzy.

Największym minusem z kolei jest fakt, że stosowanie magnetycznej maseczki wymaga naprawdę wiele czasu. Zarówno sama aplikacja szpatułką, jak i usuwanie kosmetyku z twarzy jest bardzo czasochłonne. Również tłusta warstwa, która pozostaje na twarzy nie zachwyca. Co prawda w przypadku większość masek wchłania się ona w skórę całkowicie w ciągu godziny, ale to również wydłuża czas aplikacji. Tuż po zastosowaniu maseczki nie można nakładać makijażu, bo nie będzie się trzymał. Lepiej odczekać kilka godzin, aż składniki odżywcze z oleistej warstwy maski wchłoną się lub wykonać zabieg wieczorem.

Magnetyczna maseczka jest dość droga, ale na pewno warto ją wypróbować i przekonać się na własnej skórze, jak działa magnetyczna magia.

Print Friendly