Cera

Liście manuka w kosmetyce – jak działają i jak je stosować?

wrz 13, 2018 przez

Liście manuka w kosmetyce wykorzystywane są od wielu lat. Na początku wytwarzano z nich herbatę, a pyłek z małych, delikatnych kwiatów krzewu stosowano do wyrobu miodu. Antybakteryjne właściwości tej nowozelandzkiej rośliny to jeden z najlepszych sposobów oczyszczania twarzy. Chcesz wiedzieć, jak działają naturalne kosmetyki z liśćmi manuka? Sprawdź to!

Pielęgnacja skóry wrażliwej i podatnej na podrażnienia nie jest łatwa. Jeżeli dodatkowo cera nadmiernie przetłuszcza się, a na jej powierzchni powstają zaskórniki i mało estetyczne wypryski, dopasowanie odpowiedniego kosmetyku, który poradzi sobie ze wszystkimi mankamentami urodowymi, jest bardzo trudne. Na szczęście są liście manuka, chętnie stosowane w kosmetyce. Podpowiadamy, jak działają i dlaczego warto mieć kilka produktów pielęgnacyjnych stworzonych na ich bazie w swojej kosmetyczce.

Liście manuka w kosmetyce

Liście manuka – właściwości i zastosowanie

Manuka jest krzewem z rodziny mirowatych, który naturalnie rośnie na terenach Nowej Zelandii i południowo-wschodnich terenach Australii. Roślina jest bardzo odporna na suszę. Nawet w trudnych warunkach osiąga wysokość od 2 do 5 metrów. Jest zielona przez cały rok i ma mnóstwo gałęzi ze szpiczastymi liśćmi. Kształt kwiatów krzewu przypomina gwiazdę. Liście manuka w kosmetyce zyskały miano antybakteryjnego środka, który doskonale radzi sobie z niedoskonałościami twarzy. Co ciekawe, już w czasach starożytnych stosowano je jako opatrunek na rany, który w naturalny sposób odkażał, zmniejszał ból, działał przeciwgrzybiczo oraz przyspieszał gojenie.

Jak działają naturalne kosmetyki z liśćmi manuka?

Producenci kosmetyków z chęcią wykorzystują liście manuka, tworząc na ich bazie regenerujące skórę toniki, oczyszczające pasty przeciwbakteryjne oraz mleczka dla skóry trądzikowej czy żele, które świetnie radzą sobie z sebum, a dodatkowo pomagają usunąć zanieczyszczenia z cery i pozostałości po make-upie. Naturalne kosmetyki są idealne do niwelowania zmian trądzikowych i codziennej pielęgnacji twarzy, która ma na celu odświeżenie, zdezynfekowanie oraz ochronę przed bakteriami.

Naturalne kosmetyki

Liście manuka i codzienna pielęgnacja twarzy

Regularne stosowanie kosmetyków z hydrofilowym ekstraktem z liści manuka ogranicza świecenie się skóry oraz normalizuje produkcję sebum, będącego idealną pożywką dla bakterii. Dodatkowo taka pielęgnacja skóry łagodzi podrażnienia oraz infekcje. Co ciekawe, ekstrakt przenika przez skórę i trafia w źródło problemu, oczyszczając pory oraz dezynfekując je od środka, dlatego skuteczność produktów z manukiem jest wyjątkowo wysoka. W kosmetykach oprócz liści manuka najczęściej znajduje się także kwas migdałowy, wykazujący właściwości złuszczające, który wspomaga działanie ekstraktu z liści. Produkty z liściami manuka mogą być stosowane rano i wieczorem. Na szczęście nie są aż tak drogie, jak najcenniejszy na świecie miód manuka, dlatego można je kupić w drogerii za rozsądną cenę.

Liście manuka w kosmetyce są chętnie dodawane do produktów, dzięki którym ograniczysz produkcję sebum, pozbędziesz się trądziku, a dodatkowo zadziałasz antybakteryjnie oraz przeciwgrzybiczo na niedoskonałości cery. Takie mleczka, toniki i kremy mają delikatny, przyjemny oraz niedrażniący zapach. Naprawdę warto mieć je na półce w łazience, aby pielęgnacja twarzy była skuteczna, a dodatkowo przyjemna.

Powiązane artykuły: Czy warto stosować kwasy w kosmetyce? Przekonaj się!

Print Friendly