Cera

Kwas hialuronowy – zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce

kwi 07, 2017 przez

zmarszczzmarszczKwas hialuronowy to substancja, która występuje w każdym organizmie, u człowieka występuje pod postacią soli sodowej zwanej inaczej hialuronianem sodu. Kwas hialuronowy stymuluje produkcje kolagenu i elastyny. Posiada on właściwości wiązania włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody dzięki czemu odbudowuje naszą skórę, zapewnia jej właściwy poziom nawilżenia i pozwala jej prawidłowo funkcjonować. Właściwości kwasu hialuronowego pomagają utrzymać skórze jej młodość. Kwas hialuronowy potrafi regenerować uszkodzone tkanki skóry i wspomagać produkcję nowych komórek. Nazywany eliksirem młodości, gdyż dzięki jego działaniu nasza skóra jest młoda, zdrowa, gładka, nawilżona i jędrna.

orphica-blog

Dlaczego zatem nasza skóra się starzeje?

Niestety wraz z wiekiem poziom kwasu hialuronowego w naszym organizmie się zmniejsza, co powoduje degeneracje tkanek, w których się znajduje. Wówczas skóra wiotczeje, staje się sucha, pojawiają się zmarszczki, skóra staje się bardziej podatna na podrażnienia i zniszczenia.

W jaki sposób możemy pomóc zachować młodość naszej skóry?

Możemy uzupełniać niedobory kwasu hialuronowego poprzez dostarczanie go z zewnątrz w postaci zastrzyków, tabletek czy kremów. Dlatego kwas hialuronowy, ze względu na swoje cudowne właściwości, ma bardzo szerokie zastosowanie między innymi w kosmetologii. Obecnie uzupełnianie kwasu hialuronowego można robić na kilka sposobów.

Jakie jest zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce?

Między innymi kwas jest popularnym składnikiem wielu kosmetyków do skóry na przykład żeli, kremów czy serum do twarzy, których zadaniem jest zatrzymanie lub odwrócenie procesów starzenia. Na rynku są również dostępne doustne preparaty zawierające kwas hialuronowy, które mają wpływać na poprawę jakości naszej skóry. Znacznie trwalsze efekty działania kwasu hialuronowego uzyskuje się wprowadzając go do skóry właściwej, stosując tak zwane iniekcje podskórne, które służą między innymi wypełnianiu zmarszczek.

Kosmetyki z kwasem hialuronowym.

Krem z dodatkiem kwasu hialuronowego nawilży twoją skórę, zredukuje oznaki starzenia się jakim są zmarszczki i linie. Zabezpieczy również twoją skórę przed podrażnieniami, poprawi kondycje twojej skóry. Poza tym stosując krem pod oczy z dodatkiem kwasu hialuronowego, widocznie zredukujesz cienie pod oczami. Dodatkowo kwas hialuronowy może wzbogacać skład balsamów do ciała, kremów do rąk, w celu poprawy nawilżenia skóry. Również nawilżająco i ochronnie działa na przesuszone włosy jako dodatek do szamponu lub jako mgiełka.

Tabletki z zawartością kwasu hialuronowego.

Kupując kwas hialuronowy w tabletkach ważne jest aby upewnić się że kupujesz produkt najwyższej jakości. Efekty zażywania tabletek nie będą widoczne od razu, na nie będziesz musiała trochę poczekać. Ale warto, ponieważ regularne ich stosowanie będzie widoczne w postaci spłycenia zmarszczek, skóra będzie pięknie nawilżona i odzyska piękny wygląd.

Działanie i efekty zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i polega na wstrzykiwaniu w skórę kwasu hialuronowego za pomocą igły. Tą metodę stosuje się:

  • Do redukcji zmarszczek statycznych.
  • Podniesienia i modelowania policzków.
  • Korekcji rysów twarzy i kształtu ust, fałdów nosowo-wargowych oraz korekcji podbródka.
  • Do poprawy nawilżenia i sprężystości skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni czy łokci.

kwas hialurynowy w kosmetyce

Wykonywany zabieg przebiega szybko i prawie bezboleśnie. To metoda nieinwazyjna, co przyspiesza proces rekonwalescencji. Efekty są widoczne natychmiast, zmarszczki ulegają spłyceniu, skóra jest gładka i naprężona, dodatkowo widoczna jest poprawa konturu twarzy. Skuteczność takich zabiegów może być widoczna od 12 do 18 miesięcy od wykonania zabiegu. W zależności od oczekiwanych efektów, lekarz dobiera odpowiedni rodzaj kwasu hialuronowego i jego gęstość. Przy korzystaniu z takich zabiegów zawsze musimy pamiętać, iż wszystkie zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego powinien wykonać lekarz z odpowiednimi do tego kwalifikacjami, a zabieg powinien być poprzedzony wywiadem lekarskim w trakcie którego, zostanie określony zakres zabiegu i jego przewidywane efekty.

Print Friendly