Makijaż

Kreski na oczach – jak posługiwać się eyelinerem?

cze 19, 2017 przez

Namalowanie kreski eyelinerem nie należy do najłatwiejszych, ale satysfakcja z opanowania tej sztuki może być naprawdę duża. Jak więc zacząć swoją przygodę z tym kosmetykiem?

Jak namalować kreskę eyelinerem? Choć to jedna z najtrudniejszych rzeczy przy wykonywaniu makijażu, to po wielu próbach na pewno uda się osiągnąć odpowiedni poziom. Idealna kreska to bowiem wynik miesięcy – jeśli nie lat – praktyki, a zanim zdołasz ją narysować, musisz przygotować się na wiele niepowodzeń i zmywanie po raz setny eyelinera z powieki.

Kreski eyelinerem

Warto jednak próbować, bo nagrodą za twoje wysiłki będzie doskonały makijaż oka. Pomyśl tylko, ile czasu i pieniędzy zaoszczędzisz, jeśli kreski na oku wykonasz samodzielnie, bez wizyty w gabinecie kosmetycznym. Nie wspominając już o satysfakcji z własnoręcznie zrobionego, efektownego makijażu. Jak więc wykonać profesjonalny makijaż z kreską? I, co najważniejsze, jak wybrać odpowiedni eyeliner?

Jaki eyeliner?

Wybór odpowiedniego eyelinera to połowa sukcesu. Najpopularniejszy rodzaj to eyelinery w formie buteleczki, w której zanurzony jest patyczek z końcówką w formie twardej gąbki. Ich popularność nie wzięła się znikąd, bo pozwalają wykonać grube kreski na oczach, które, umiejętnie narysowane, podkreślą kształty oczu i nadadzą twarzy wyrazu. Jak malować kreski takim eyelinerem? Niestety nie jest to proste, bo wszelkie błędy przy rysowaniu będą od razu widoczne.

Dlatego panie dopiero zaczynające swoją przygodę z eyelinerem powinny przemyśleć zakup eyelinera z cienkim pędzelkiem. Jego stosowanie jest bowiem dużo łatwiejsze, a ewentualne błędy nie rzucają się mocno w oczy. Wady? Nie nadaje się do wykonania specjalnego makijażu, sprawdzając się raczej przy codziennym, nienachalnym malowaniu. Jeśli masz problem z rozmazującym się często makijażem oczu, warto też wybierać wodoodporne wersje tego kosmetyku.

Eyeliner – jak używać?

Masz już eyeliner. Jak więc malować kreski? Najważniejsza zasada to ta mówiąca o kolejności malowania kreski eyelinerem. Za eyeliner powinnaś bowiem chwycić dopiero wtedy, gdy wykonasz już cały makijaż. Kreska eyelinerem musi zaczynać się w wewnętrznym kąciku oka i kończyć w zewnętrznym. Staraj się prowadzić pędzelek jak najbliżej rzęs. To zdecydowanie najłatwiejsza technika, a po nabraniu pewnej wprawy będziesz mogła spróbować narysować bardziej oddaloną od brzegu powieki, grubszą kreskę.

Pamiętaj, że przy zewnętrznym kąciku oka, idealna kreska eyelinerem powinna skierować się lekko ku górze. W tym momencie niestety nietrudno o błędy, a nawet nieznaczne omsknięcie się ręki będzie łatwo zauważalne. Jeśli zaś zapomnisz o uniesieniu kreski, twój makijaż prawdopodobnie się nie uda, a eyeliner nada twojej twarzy smutnego wyrazu.

Malowanie kreski na oczach

Kreski na oczach – Nie rezygnuj!

Namalowanie idealnej kreski najpewniej nie uda ci się za pierwszym razem, co w normalnych warunkach oznaczałoby konieczność zmycia makijażu i nałożenie go całego po raz drugi. Dlatego, zanim nauczysz się, jak zrobić kreskę na oku, powinnaś poćwiczyć malowanie bez makijażu. Unikniesz tak konieczności zmycia całego make-upu i łatwiej zdobędziesz niezbędną wprawę.

Nie możemy jednak zagwarantować, że uda cię w ten sposób uniknąć irytacji, którą mogą spowodować kolejne, nieudane próby. Dlatego tak ważna jest wytrwałość i to, byś nie zrażała się początkowymi niepowodzeniami. Jeśli po kilku jesteś naprawdę zła i zmęczona, po prostu odłóż eyeliner i ponownie sięgnij po niego za kilka godzin lub następnego dnia. Za którymś razem spod twoich rąk wyjdzie doskonała kreska!

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>