Makijaż

Kreski na oczach – jak posługiwać się eyelinerem?

cze 19, 2017 przez

Namalowanie kreski eyelinerem nie należy do najłatwiejszych, ale satysfakcja z opanowania tej sztuki może być naprawdę duża. Jak więc zacząć swoją przygodę z tym kosmetykiem?

Jak namalować kreskę eyelinerem? Choć to jedna z najtrudniejszych rzeczy przy wykonywaniu makijażu, to po wielu próbach na pewno uda się osiągnąć odpowiedni poziom. Idealna kreska to bowiem wynik miesięcy – jeśli nie lat – praktyki, a zanim zdołasz ją narysować, musisz przygotować się na wiele niepowodzeń i zmywanie po raz setny eyelinera z powieki.

Kreski eyelinerem

Warto jednak próbować, bo nagrodą za twoje wysiłki będzie doskonały makijaż oka. Pomyśl tylko, ile czasu i pieniędzy zaoszczędzisz, jeśli kreski na oku wykonasz samodzielnie, bez wizyty w gabinecie kosmetycznym. Nie wspominając już o satysfakcji z własnoręcznie zrobionego, efektownego makijażu. Jak więc wykonać profesjonalny makijaż z kreską? I, co najważniejsze, jak wybrać odpowiedni eyeliner?

Jaki eyeliner?

Wybór odpowiedniego eyelinera to połowa sukcesu. Najpopularniejszy rodzaj to eyelinery w formie buteleczki, w której zanurzony jest patyczek z końcówką w formie twardej gąbki. Ich popularność nie wzięła się znikąd, bo pozwalają wykonać grube kreski na oczach, które, umiejętnie narysowane, podkreślą kształty oczu i nadadzą twarzy wyrazu. Jak malować kreski takim eyelinerem? Niestety nie jest to proste, bo wszelkie błędy przy rysowaniu będą od razu widoczne.

Dlatego panie dopiero zaczynające swoją przygodę z eyelinerem powinny przemyśleć zakup eyelinera z cienkim pędzelkiem. Jego stosowanie jest bowiem dużo łatwiejsze, a ewentualne błędy nie rzucają się mocno w oczy. Wady? Nie nadaje się do wykonania specjalnego makijażu, sprawdzając się raczej przy codziennym, nienachalnym malowaniu. Jeśli masz problem z rozmazującym się często makijażem oczu, warto też wybierać wodoodporne wersje tego kosmetyku.

Eyeliner – jak używać?

Masz już eyeliner. Jak więc malować kreski? Najważniejsza zasada to ta mówiąca o kolejności malowania kreski eyelinerem. Za eyeliner powinnaś bowiem chwycić dopiero wtedy, gdy wykonasz już cały makijaż. Kreska eyelinerem musi zaczynać się w wewnętrznym kąciku oka i kończyć w zewnętrznym. Staraj się prowadzić pędzelek jak najbliżej rzęs. To zdecydowanie najłatwiejsza technika, a po nabraniu pewnej wprawy będziesz mogła spróbować narysować bardziej oddaloną od brzegu powieki, grubszą kreskę.

Pamiętaj, że przy zewnętrznym kąciku oka, idealna kreska eyelinerem powinna skierować się lekko ku górze. W tym momencie niestety nietrudno o błędy, a nawet nieznaczne omsknięcie się ręki będzie łatwo zauważalne. Jeśli zaś zapomnisz o uniesieniu kreski, twój makijaż prawdopodobnie się nie uda, a eyeliner nada twojej twarzy smutnego wyrazu.

Malowanie kreski na oczach

Kreski na oczach – Nie rezygnuj!

Namalowanie idealnej kreski najpewniej nie uda ci się za pierwszym razem, co w normalnych warunkach oznaczałoby konieczność zmycia makijażu i nałożenie go całego po raz drugi. Dlatego, zanim nauczysz się, jak zrobić kreskę na oku, powinnaś poćwiczyć malowanie bez makijażu. Unikniesz tak konieczności zmycia całego make-upu i łatwiej zdobędziesz niezbędną wprawę.

Nie możemy jednak zagwarantować, że uda cię w ten sposób uniknąć irytacji, którą mogą spowodować kolejne, nieudane próby. Dlatego tak ważna jest wytrwałość i to, byś nie zrażała się początkowymi niepowodzeniami. Jeśli po kilku jesteś naprawdę zła i zmęczona, po prostu odłóż eyeliner i ponownie sięgnij po niego za kilka godzin lub następnego dnia. Za którymś razem spod twoich rąk wyjdzie doskonała kreska!

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>