Cera

Kremy na popękane naczynka – co musisz wiedzieć?

wrz 01, 2017 przez

Pękające naczynka to zmora wielu kobiet. Odpowiednio dobrane kosmetyki, takie jak krem do cery naczynkowej, są w takich sytuacjach znakomitą pomocą.

Popękane naczynka

Cera naczynkowa – co możesz zrobić?

Jak pielęgnować cerę naczynkową? Istnieje wiele metod, które skutecznie potrafią zamaskować pękające naczynka. Często zalecany sposób to np. tabletki zawierające diosminę, która wzmacnia delikatne naczynia krwionośne, a jednocześnie obniża ryzyko ich dalszych uszkodzeń. Warto również unikać nadmiernego promieniowania słonecznego, gdyż ich silne działanie może prowadzić do pękania naczynek pod skórą. Jednak najskuteczniejszym sposobem na cerę naczynkową jest krem na pękające naczynka. Zazwyczaj osobny preparat stosuje się na dzień, a inny na noc. Przy odpowiednim dobraniu kremu do cery naczynkowej, pierwsze efekty widoczne są bardzo szybko.

Jak wybrać krem na popękane naczynka?

Dobrym zwyczajem jest korzystanie z kremów do cery naczynkowej renomowanych producentów. Ich preparaty są zazwyczaj skuteczniejsze i posiadają lepiej dobrane składniki, a to przecież głównie od nich zależy końcowy efekt. Szczególnie pożądane są naturalne ekstrakty roślinne, jak np:

  • arnika górska – dzięki kwasom fenolowym i flawonoidom uszczelnia ściany naczyń krwionośnych i zmniejsza obrzęki;
  • wyciąg z kasztanowca zwyczajnego – wzmacnia naczynia krwionośne, a do tego ma działanie przeciwzapalne;
  • nagietek – odznacza się działaniem przeciwzapalnym, grzybobójczym i bakteriobójczym, ponadto korzystnie wpływa na obniżenie kruchości naczyń krwionośnych;
  • korzeń lukrecji – oprócz wzmacniania naczyń krwionośnych, pomocny jest też przy zmniejszaniu i łagodzeniu zaczerwienień;
  • miłorząb japoński – uelastycznia naczynia krwionośne i poprawia ukrwienie, wykazuje działanie ujędrniające naskórek.

Jakościowy i skuteczny krem na pękające naczynka powinien zawierać również witaminy C, E i K. Szczególnie istotna jest pierwsza z wymienionych, która zapobiega rozszerzaniu naczyń krwionośnych, wzmacnia je oraz poprawia wygląd cery ujędrniając i uelastyczniając ją.

Krem na popękane naczynka

Krem do cery naczynkowej – jak stosować?

Podstawową zasadą, o której musisz pamiętać przy używaniu kremu na naczynka, jest osobna aplikacja kremu na dzień i noc. Preparaty przeznaczone do stosowania w ciągu dnia służą przede wszystkim do zamaskowania popękanych naczynek, a do tego często zawierają składniki zabezpieczające naskórek przed drażniącym działaniem promieniowania UV. Kremy do cery naczynkowej zawierają też zielony pigment, który optycznie niweluje zaczerwienienia.

Innym działaniem charakteryzują się kremy na noc. Ich zadaniem jest przede wszystkim intensywna regeneracja oraz odżywianie tkanek, ponadto wzmacnianie bariery lipidowej naskórka i przyspieszenie cyrkulacji krwi. Przy regularnym stosowaniu preparatu na cerę naczynkową (oczywiście zgodnie ze wskazaniami producenta) już po krótkim czasie zauważysz, że charakterystyczne „pajączki” będą coraz mniej widoczne.

Popękane naczynka to kłopotliwa i bardzo nieestetyczna dolegliwość, z którą można sobie poradzić dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom. Pamiętaj jednak, aby nie ograniczać się wyłącznie do kremów do cery naczynkowej. Dobrze korzystać z całej palety preparatów przeznaczonych dla osób z pękającymi naczynkami, tj. toniku, płynu do mycia twarzy czy mleczka oczyszczającego.

Print Friendly