Cera

Kremy bb i cc – jaka jest różnica?

kwi 05, 2018 przez

Prostota i funkcjonalność. Tymi dwoma słowami z powodzeniem można określić kremy BB i CC, które łączą w sobie zalety tradycyjnego kremu z kryjącym podkładem. I choć w kosmetyce hasło dwa w jednym nie zawsze gwarantuje sukces i wysoką jakość, w tym przypadku udało się zdobyć serca klientów. Czym jednak różnią się od siebie oba te kremy?

239

Co to jest krem BB?

Skrót BB, czyli blemish balm, oznacza mniej więcej tyle, co krem na skazy. Jego formuła została opracowana w latach 60. zeszłego wieku przez niemiecką dermatolog dr Christine Schrammek. Krem miał chronić skórę pacjentów po zabiegach chirurgicznych przed wpływem czynników zewnętrznych, a także delikatnie ukrywać widoczne jeszcze niedoskonałości. Trzydzieści lat później w formule kremu BB zakochały się Azjatki, dla których stał się on spełnieniem marzeń o pięknej cerze. Formuła połączenia dobrego kremu ochronnego i odżywiającego z lekkim podkładem z czasem stał się hitem także na innych kontynentach.

Krem BB z Azji czy z Europy?

Choć w obu przypadkach formuła kremu jest podobna, to w zależności od producenta, kremy BB mogą się różnić. W Azji większy nacisk kładzie się na ochronę przed słońcem, odżywianie i pielęgnację. To, że krem BB jest także kremem kryjącym i wyrównującym koloryt, ma już drugorzędne znaczenie, ponieważ Azjatki preferują lżejszy makijaż. W Europie przeciwnie, te dwie cechy równoważą się, więc dobrze kryjący krem BB z powodzeniem może zastępować fluid. Dodatkowym plusem jest to, że można go dobrać nie tylko do karnacji, ale tak jak tradycyjny krem także do rodzaju skóry i jej kondycji.

Krem unisex

Dzięki dermatologicznym korzeniom krem BB stał się czymś więcej niż kolorowym kosmetykiem. W Azji mężczyźni sięgają po niego już od kilkunastu lat. Także w Europie wiele firm wprowadziło na rynek linię kremów BB przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn. Obok pielęgnacji gwarantują wysoką ochronę przeciwsłoneczną (SPF 50), a także pozwalają poprawić wygląd skóry. Niedoskonałości nie są przecież tylko kobiecym problemem.

Co to jest krem CC?

Krem CC, czyli color control cream, krem kontrolujący barwę skóry. Jednym słowem bardziej kryjący niż krem BB. Krem BB zawiera niewielką ilość pigmentu, ponieważ ma za zadanie w subtelny sposób wyrównać koloryt skóry i przykryć niewielkie niedoskonałości. Krem CC powstał z myślą o klientach, którzy zmagają się z poważniejszymi problemami, jak zmiany trądzikowe, przebarwienia, zaczerwienienia, widoczne naczynka, czy piegi. Formuła kremu jest nadal taka sama, a więc jest to połączenie kremu pielęgnacyjnego i ochronnego z podkładem, ale ilość pigmentu jest już znacznie większa. Dzięki temu krem CC skutecznie tuszuje niedoskonałości skóry.

Kremy BB i CC

O czym warto pamiętać, wybierając krem BB lub CC?

Ze względu na właściwości wygładzające kremy te zawierają silikony, dlatego przy ich używaniu należy szczególną wagę przyłożyć do odpowiedniego oczyszczania skóry. Kremy te nie zaspokajają też wszystkich potrzeb naszej skóry. Dlatego jeżeli masz cerę problematyczną, która wymaga odpowiedniego nawilżania lub odżywiania, krem BB lub CC nie może być jedynym używanym przez ciebie kosmetykiem.

Print Friendly