Porady

Kremy anti-age – co musisz wiedziec o kremach przeciwzmarszczkowych?

wrz 05, 2017 przez

Kremy anti-age wbrew pozorom nie są przeznaczone tylko dla kobiet dojrzałych. Skóra starzeje się szybko i już po przekroczeniu trzydziestki warto o nich pomyśleć.

Kremy anti-age

Im wcześniej, tym lepiej

Choć większość z nas tego nie zauważa, skóra zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność już po ukończeniu dwudziestego roku życia. Pierwsze oznaki upływającego czasu są wprawdzie mało widoczne i mają zupełnie inny charakter niż u starszych kobiet, ale już wtedy warto zacząć walkę ze zmieniającą się cerą. Starzenie skóry to postępujący, stały proces, a im szybciej sięgniesz po odpowiedni krem na zmarszczki, tym łatwiejsze zadanie będziesz mieć później.

Pamiętaj jednak, że zmarszczki i pozostałe oznaki starzenia się skóry mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Ponadto, przy doborze odpowiedniego kosmetyku, musisz też wziąć pod uwagę swój wiek. W każdej dekadzie życia za powstawanie zmarszczek odpowiadają inne procesy zachodzące w organizmie. Jak więc wybrać najlepszy krem na zmarszczki? Co powinnaś wiedzieć o kosmetykach anti-age?

Co powoduje zmarszczki?

Zmarszczki pojawiają się wraz z upływem czasu. Jak powstają zmarszczki? Z biegiem lat w komórkach skóry zachodzą nieodwracalne zmiany. Wolniej się one dzielą, szybciej natomiast obumierają. Ubywa również kolagenu, który odpowiedzialny jest za elastyczność skóry. Procesu starzenia się komórek nie da się odwrócić. Stosując jednak kosmetyki typu anti-age możesz nieco opóźnić pojawienie się zmarszczek i wiotczejącej skóry. Nie tylko kremy pomogą Ci opóźnić pojawienie się zmarszczek. Zmieniając nieznacznie swój tryb życia możesz „zyskać“ nawet kilka lat. Ćwicząc regularnie i jedząc zdrowo w naturalny sposób poprawisz elastyczność skóry. Tym samym możesz być pewna, że zmarszczki pojawią się znacznie później, niż u osoby, która nie będzie przestrzegała tych ważnych zasad.

Upływ czasu to nie jedyna przyczyna pojawiających się zmarszczek. Istnieje grupa czynników, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Należą do nich promieniowanie UV, skażenie środowiska i niewłaściwa pielęgnacja, palenie papierosów i nadmierne spożywanie alkoholu, a co za tym idzie szkodliwe działanie wolnych rodników. Jeśli zaś Twoje problemy z cerą są wynikiem błędów dietetycznych, kurację warto skonsultować z lekarzem, który wskaże Ci, jakich mikroelementów brakuje w Twoim organizmie.

Kremy anti-age a wiek

Wiesz już, że im wcześniej rozpoczniesz kurację przeciwzmarszczkową, tym lepsze efekty ona przyniesie. Ale czy wiesz kiedy naprawdę pojawia się odpowiedni moment, żeby sięgnąć po tego typu kosmetyk? Nie ma granicy wieku, która określa, że właśnie od teraz należy stosować kremy anti-age. Najlepiej będzie, jeśli będziesz obserwować swoją skórę. Kiedy zauważysz, że traci jędrność  zacznij działać. Już po  dwudziestym roku życia możesz zacząć używać kremów anti-age, nawilżających i natłuszczających. Dekadę później ich miejsce powinny zająć kremy do twarzy o bardziej intensywnym działaniu.

Po czterdziestym roku życia sięgaj po kosmetyki ani-age, które stymulują procesy odnawiania skóry, przez co ta szybciej radzi sobie ze wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Po pięćdziesiątym roku życia wybieraj kosmetyki (organiczne są nie tylko bezpieczne, ale często też najskuteczniejsze) o działaniu silnie regenerującym tkanki i maskującym efekty procesów starzenia się skóry.

Krem na zmarszczki

Kremy anti-age – składniki

Przy wyborze kremów na twarz anti-age czy też jak czasem są nazywane anti-agening  szczególną uwagę zwróć na ich skład. To właśnie od receptury zależy skuteczność danego kosmetyku i bezpieczeństwo jego stosowania. Najskuteczniejsze kremy zawierają spore ilości antyoksydantów, wśród których czołowe miejsce zajmują witaminy (zwłaszcza A, C i E), zwiększający elastyczność skóry kolagen i ekstrakty roślinne (czego przykładem może być coraz popularniejszy krem z kwasem migdałowym). Dobrym przykładem kremu antyoksydacyjnego jest antyoksydacyjny krem na dzień do skóry suchej 

Poza tym dobry krem na zmarszczki powinien zawierać elastynę, koenzym Q10, kwas hialuronowy lub odpowiednio dobrane aminokwasy. Pamiętaj również, że oznaki starzenia widoczne są nie tylko na twarzy. Stosuj również krem do rąk i na dekolt.

Krem anti-ageing na dzień TIMELESS marki ORPHICA – NUTRIDOME Jędrna skóra twarzy? Sprawdź, jak przywrócić cerze młody wygląd. Poznaj skuteczny krem anti-ageing TIMELESS marki ORPHICA.  
Print Friendly