Porady

Kosmetyki z Morza Martwego – jakie są ich niezwykłe właściwości?

wrz 19, 2017 przez

Morze Martwe to cel wypraw wielu fanów naturalnej kosmetyki. Błoto nasycone cennymi minerałami i kąpiele w nasyconej wodą soli są idealne dla zdrowia i urody.

Kosmetyki z Morza Martwego

Martwe, a jednak cudowne

Morze Martwe jest właściwie jeziorem. Nazywa się je morzem ze względu na wielkość. Legenda mówi, że na jego dnie leży zatopiona Sodoma i Gomora, dlatego jest nazywane również Morzem Diabelskim lub Cuchnącym. Morze Martwe to jednak nie tylko atrakcja turystyczna. To również miejsce chętnie odwiedzane przez wielu fanów naturalnej kosmetyki. Według danych historycznych, to właśnie tutaj powstał pierwszy w historii ośrodek sanatoryjny. Już tysiące lat temu wykorzystywano kosmetyki z Morza Martwego, a sole do kąpieli pomagały na wiele chorób trapiących ludzi w starożytnym Egipcie czy Grecji. Produkty z Morza Martwego zawdzięczają swoje właściwości bardzo wysokiemu stopniu zasolenia. Wynosi ono tutaj prawie 34%. Dzięki temu nie musisz się martwić, że utoniesz. Oprócz bogatej w minerały wody, czystego powietrza o wysokim natężeniu tlenu i ozonu oraz wyższego ciśnienia, okolice zbiornika oferują piękne krajobrazy i rozwiniętą infrastrukturę. Przed wyjazdem do tego największego na świecie spa powinnaś zaopatrzyć się w kuferek na kosmetyki. Na miejscu możesz nabyć najlepszej jakości kosmetyki organiczne, które będą cudowną pamiątką z wakacji i upominkiem dla najbliższych. Jeśli jednak nie wybierasz się w podróż możesz zaopatrzyć się w kosmetyki z minerałami z Morza Martwego w aptece lub dobrej drogerii.

Kosmetyki z Morza Martwego

Rynek kosmetyczny oferuje całą gamę produktów z Morza Martwego. Na początek możesz zaopatrzyć się w mydło z Morza Martwego. Świetnie oczyszcza skórę i przygotowuje do dalszej pielęgnacji. Jeśli już mowa o myciu, to warto wykorzystać sole do kąpieli. Sól z Morza Martwego jest szczególnie polecana osobom, których trapi łuszczyca. Najbardziej popularnym kosmetykiem z Morza Martwego jest oczywiście błoto. Możesz je kupić w słojach i stosować na całe ciało. Błotną maskę najlepiej nałożyć po kąpieli i peelingu, kiedy pory skóry są otwarte i lepiej przyjmują dobrodziejstwa produktu. Po ok. 20 minutach spłucz błoto letnią wodą i nałóż balsam. Możesz również wykorzystać krem z minerałami z Morza Martwego. Pamiętaj, że błoto możesz również nałożyć na włosy. Świetnie zadziała, jeśli twoja skóra głowy ma tendencję do przetłuszczania się. Wśród kosmetyków znajdziesz również produkty dedykowane specjalnie do pielęgnacji buzi, np. serum do twarzy. Mają one lżejszą konsystencję i są bardziej delikatne. W niczym też nie przypominają błota, a ich użycie to czysta przyjemność.

Błoto z Morza Martwego

Właściwości kosmetyków z Morza Martwego

Kosmetyki z minerałami z Morza Martwego działają leczniczo na skórę, oczyszczają i regenerują. Świetnie radzą sobie z łuszczycą czy trądzikiem. Jednak ich dobroczynne właściwości nie kończą się tylko na skórze. Produkty z Morza Martwego leczą także reumatyzm, bóle mięśni i stawów. Dzięki świetnym efektom mogą stać się idealnymi kosmetykami dla twojego mężczyzny, nawet jeśli stroni od takich produktów. Zawsze przecież możesz powiedzieć, że to dla jego zdrowia, a nie urody. I nie miniesz się z prawdą!

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>