Porady

Kosmetyki z meteorytem – poznaj ich najważniejsze cechy

lis 01, 2017 przez

Kosmetyki z meteorytem to nowość na rynku. Ich niepowtarzalne właściwości sprawiają, że stały się obiektem pożądania wielu pań. Dlaczego? Sprawdź!

kosmetyki z meteorytem

Meteorytami nazywamy ocalałe części meteoroidów, które docierają do powierzchni Ziemi. To właśnie ich drobinki wykorzystywane są w kosmetykach do pielęgnacji skóry. Substancja aktywna dodawana do nich nosi nazwę Meteorite Powder i została zarejestrowana w europejskiej bazie surowców kosmetycznych zatwierdzonej przez Komisję Europejską.

Kosmetyki z meteorytem – dla kogo?

Pielęgnacja skóry meteorytowym pyłkiem sprawia, że cera staje się gładka, rozświetlona i zyskuje młodzieńczy wygląd. W połączeniu z innymi składnikami pył z meteorytu reguluje proces złuszczania się naskórka i spłyca zmarszczki. To właśnie sprawia, że kosmetyki z pyłem z meteorytu polecane są szczególnie osobom z suchą, wrażliwą i dojrzałą skórą, która pozbawiona jest naturalnego blasku. Jednak kosmetyki z pyłem z meteorytów może stosować każdy. Głównym składnikiem drobinek jest żelazo. Warunkuje ono odbudowę skóry, wzmacnia jej barierę ochronną i sprawia, że jest ona świetlista.

Pielęgnacja skóry drobinkami meteorytu

Meteoryt jest surowcem drogocennym, dużo bardziej niż złoto czy diamenty, dlatego cena kosmetyków z jego drobinkami jest wysoka. Jednak jego działanie jest wyjątkowe i już po pierwszym użyciu zaobserwujesz, że Twoja skóra jest nawilżona, rozświetlona i gładka. Pył to również idealna baza pod makijaż. A skoro już o makijażu mowa, to trzeba wspomnieć, że drobinki meteorytu wykorzystuje się również do produkcji rozświetlacza w postaci kulek w pięciu kolorach. Kosmetyk ten delikatnie łagodzi rysy i sprawia, że twarz nabiera subtelnego wyglądu.

kosmetyki z meteorytem

Najpopularniejsze kosmetyki z meteorytem

Wśród kosmetyków z pyłem meteorytu znajdują się kremy do twarzy oraz rozświetlające kulki do makijażu, których zadaniem jest również niwelowanie szarości i zaczerwienień oraz ujednolicanie kolorytu i korygowanie niedoskonałości cery. Niektóre marki oferują również serum z pyłkiem przeznaczone dla skóry dojrzałej oraz regenerujące i przeciwstarzeniowe maski do twarzy. Zapewne niebawem do tych czterech produktów dołączą też inne. Meteoryt jest bowiem świetnym składnikiem, który nawilża, pielęgnuje i rozświetla cerę. Dlaczego by więc nie uczynić z niego dodatku do balsamu do ciała? Pewnie jedyną przeszkodą jest jego wysoka cena, zależna od dostępności surowca. W chwili obecnej na świecie znajduje się tylko jedno laboratorium w USA, które posiada w bazie surowców pył z meteorytów wykorzystywany do produkcji kosmetyków.

Kosmetyki z meteorytem wzbudzają ogromne emocje wśród wielu kobiet na całym świecie. Szczególnie polecane są tym z nich, które chcą wygładzić skórę i podnieść poziom jej nawilżenia.

Print Friendly