Porady

Kosmetyki z jadem węża – w czym mogą pomóc i czy są bezpieczne?

sie 04, 2017 przez

Kosmetyki z jadem węża z pewnością są niekonwencjonalne i początkowo mogą nie wzbudzać zaufania. Czy warto po nie sięgnąć?

Kosmetyki azjatyckie – hit czy kit?

Koreańskie kosmetyki stają się coraz bardziej popularne nie tylko w Azji, ale również w Europie. Nie ma w tym niczego dziwnego. Produkty te są niezwykle skuteczne, a Koreanki nie bez powodu uważa się za najbardziej zadbane kobiety świata. Na Starym Kontynencie azjatyckie kosmetyki niestety są drogie i trudno dostępne. Na szczęście nie zniechęca to Europejek do ich używania. Natomiast składniki zawarte w tych produktach, które nie są im znane na co dzień, tym bardziej przyciągają uwagę. Ostatnio prawdziwą popularnością cieszą się kosmetyki z jadem węża, których niezwykłe właściwości już zdążyły zachwycić kobiety na całym świecie.

Jad węża

Jak zmniejszyć zmarszczki jadem węża?

Wcale nie trzeba biec do chirurga estetycznego, aby przywrócić skórze młodzieńczy wygląd. Jad węża pozwoli Ci osiągnąć podobny efekt, bez inwazji skalpela. Ten niezwykły płyn wykorzystuje się głównie do zabiegów i kuracji liftingujących oraz odmładzających. Wykazuje on działanie nieco podobne do botoksu. Potrafi skutecznie zredukować i wygładzić zmarszczki, poprawić owal twarzy oraz ujędrnić skórę. To doskonały sposób, aby cera wyglądała lepiej bez ingerencji chirurgicznej. Jad węża możemy znaleźć przede wszystkim w kremach i innych odżywczych kosmetykach.

Jak działa jad węża?

„Jad węża” to nazwa jeden z trójpeptydów znajdujących się w jadzie pochodzącego z Malezji węża Temple Voper. Ta substancja, podobnie jak botoks, blokuje skurcze mięśni odpowiedzialne za procesy mechanicznego starzenia się skóry. W ten sposób przyczynia się do redukcji zmarszczek, ujędrnienia i wygładzenia skóry oraz poprawienia owalu twarzy. Dlaczego jad węża jest lepszy niż botoks? Odpowiedź jest prosta – efekty kuracji jadem węża są widoczne natychmiastowo, zaś przy zastosowaniu botoksu na rezultaty trzeba poczekać przynajmniej kilka dni. Co więcej, jad ma działanie antyoksydacyjne, czyli chroni skórę przed działaniem wolnych rodników przyspieszających proces starzenia się skóry. Do najpopularniejszych kosmetyków zawierających ten składnik należy roll on pod oczy oraz krem pod oczy.

Kosmetyki z jadem węża

Jad węża w medycynie estetycznej

Jad węża wykorzystywany jest także inwazyjnych zabiegach poprawiających estetykę, takich jak Siła Jadu Węża oraz Derma-Oxy. Wówczas jad wprowadza się z użyciem tlenu hiperbarycznego. Oba te zabiegi są do siebie podobne i składają się z kilku etapów: peelingu, aplikacji serum z alg, witamin A, C, E, kwasu hialuronowego, masła shea, alantoiny, elastyny i kolagenu, a dopiero na końcu nałożeniu właściwego preparatu zawierającego jad węża, który pomaga zlikwidować zmarszczki. Podczas zabiegu stosuje się maskę oraz specjalne płatki pod oczy z peptydami. Zabieg trwa około 90 minut.

Kosmetyki z jadem węża – czy warto się ich obawiać?

Mimo, iż jad węża powszechnie uważany jest za truciznę, to substancja, którą stosuje się na skórę to niewielkie stężenie, zupełnie bezpieczne dla skóry. Nie wywołuje skutków ubocznych, a podczas zabiegów medycznych stosuje się wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa i zachowuje najwyższą dbałość o higienę, dzięki czemu nie należy obawiać się negatywnych skutków kuracji.

Print Friendly