Makijaż

Czym się kierować wybierając kosmetyki do demakijażu?

sie 08, 2017 przez
Odpowiednie oczyszczanie skóry to podstawa zdrowego i świeżego wyglądu. Jak dobrze wykonać demakijaż? Jakich kosmetyków użyć dla konkretnego typu cery?

Demakijaż oczu

Kosmetyki do demakijażu – jakie wybierać?

Większość pań, myśląc o pięknym wyglądzie, skupia swoją uwagę jedynie na nałożeniu makijażu i wyborze kosmetyków. To kluczowy błąd w pielęgnacji twarzy, absolutnie podstawowe niedopatrzenie, które może mieć kluczowe znaczenie dla zachowania świeżego i młodego wyglądu. Zapomina się przy tym, że podstawową cechą dobrze wyglądającego makijażu jest demakijaż.

Osoby z cerą normalną nie potrzebują specjalistycznych produktów potrzebnych do oczyszczania skóry. W demakijażu cery normalnej należy postawić na lekkie, nawilżające produkty. Skóra prawidłowo reaguje na wodę, po umyciu nie odczuwa się pieczenia czy ściągnięcia. Osoby posiadające cerę normalną powinny stronić od ciężkich, tłustych kremów i produktów matujących.

Osoby posiadające cerę suchą muszą przejść nieco bardziej skomplikowany proces demakijażu. Idealne dla nich będą mleczka i bezalkoholowe toniki oczyszczające. Cera sucha po demakijażu jest ściągnięta, często piekąca i podrażniona. Warto więc sięgać po kosmetyki z ochronnym filtrem, unikając nadmiernej ilości wody i mydła, które zawiera dużą ilość substancji czyszczących, powodujących wysuszanie skóry. Demakijaż suchej cery należy wykonywać powoli i uważnie.

Najczęściej używanym kosmetykiem do demakijażu cery suchej jest mleczko, o nawilżających właściwościach. Dzięki niemu skóra jest odżywiona i mniej napięta. Jednocześnie odbudowuje jej warstwę ochronną. Najlepiej do demakijażu stosować łagodne płyny, nie podrażniające skóry – bez dodatku alkoholu. Do demakijażu oczu lepiej wybrać płyn micelarny.

  Kosmetyki do demakijażu - tonik

W przypadku cery tłustej najlepiej, do zmywania makijażu, najlepiej używać kosmetyków bez dodatku naturalnego olejku. Temu rodzaj cery lubi kontakt z wodą, która nie wywołuje przykrego uczucia ściągnięcia. Najlepiej w tej roli sprawdzą się kosmetyki o antyseptycznych i matujących właściwościach, np. żele do demakijażu lub bezalkoholowe toniki. Delikatne żele mają w swoim składzie zarówno substancje tonizujące, jak i myjące. Przy cerze tłustej nie zaleca się używania mleczek blokujących pory i uniemożliwiających oddychanie skóry.

Po zakończonym demakijażu, twarz należy przemyć tonikiem antybakteryjnym. Jeśli nie udało się usunąć w ten sposób całego makijażu, można wspomóc się rekomendowanym płynem do demakijażu. Posiadaczki każdego typu cery powinny pamiętać o dwukrotnym dokładnym oczyszczaniu cery każdego dnia – rano i wieczorem.

Print Friendly