Porady

Kosmetyki antysmogowe. Sprawdź czy można im zaufać!

lut 01, 2018 przez

Kosmetyki antysmogowe to odpowiedź koncernów kosmetycznych na jeden z najważniejszych problemów, który wraca do nas jak bumerang każdej zimy. Zanieczyszczenia powietrza są tak szkodliwe, że walka z nimi na każdym froncie jest wręcz konieczna. Sprawdź, które kosmetyki ochronią Cię przed smogiem!

Kosmetyki antysmogowe

Kiedy poziom zanieczyszczenia powietrza kilkukrotnie przekracza normy, cierpią nie tylko Twoje płuca. Obecne w smogu metale ciężkie i inne szkodliwe substancje negatywnie wpływają także na skórę. Badania dowodzą, że osoby mieszkające na terenach zanieczyszczonych smogiem, mają bardziej poszarzałą skórę w stosunku do ludności z terenów niezanieczyszczonych. Mimo stosowania tej samej pielęgnacji. Dlaczego?

Czym są kosmetyki antysmogowe?

W smogu znajdują się pyły niskocząsteczkowe, dwutlenek siarki, tlenki azotu i metale ciężkie, takie jak: rtęć, ołów, kadm czy mangan. Substancje te powodują nowotwory i ciężkie zatrucia. Co to oznacza dla skóry? Częstsze występowanie schorzeń dermatologicznych, np. trądziku, egzemy, wyprysków, ale także różnego rodzaju alergii skórnych. Właśnie dlatego tak ważna jest ochrona skóry. Stosowanie kosmetyków, które będą tarczą przed zanieczyszczeniami jest najlepszym, co możesz zrobić. Antysmogowe preparaty zapobiegają przesuszaniu skóry, pojawianiu się przebarwień i wyprysków. Niwelują zaczerwienienie, swędzenie i pieczenie oraz chronią przed działaniem wolnych rodników.

Pielęgnacja skóry kosmetykami zabezpieczającymi

Ochrona skóry zimą to kilkustopniowa pielęgnacja, o której musisz pamiętać codziennie. Po pierwsze oczyszczanie. Wieczorny demakijaż nie wystarczy. Mieszkasz w miejscu zagrożonym smogiem? Oczyszczaj skórę twarzy rano i wieczorem. A jeśli zajdzie taka potrzeba, zdecydowanie częściej. Wybieraj kosmetyki, które mają w składzie np. węgiel aktywny czy zieloną glinkę. Te dwie substancje mają silne właściwości absorbujące. Dokładnie usuwają wszystkie zanieczyszczenia ze skóry.

Drugim krokiem w pielęgnacji jest nawilżanie, odbudowa i wzmocnienie bariery lipidowej. Tylko wtedy zanieczyszczenia nie będą przedostawały się w głąb skóry. Stosuj sera z antyoksydantami, kremy chroniące przed utratą wody i mgiełki, które są jak tarcze ochronne. Te ostatnie zazwyczaj zawierają witaminę C, E oraz kwas ferulowy. Wrzuć je do torebki i spryskuj twarz za każdym razem, kiedy znajdziesz się w centrum zanieczyszczeń. Oczywiście pamiętaj, żeby nie robić tego na mrozie. Mgiełka antysmogowa to kosmetyk na bazie wody. Używana niezgodnie z przeznaczeniem może spowodować podrażnienia.

Mgiełka antysmogowa

Maska antysmogowa – pamiętaj o niej, gdy wychodzisz z domu!

Kosmetyki ochronią Twoją skórę przed działaniem zanieczyszczeń i wolnych rodników. Ale o zdrowie najlepiej zadbasz stosując jednocześnie maskę antysmogowa. To konieczność, gdy spędzasz dużo czasu na zewnątrz. Jak ją wybrać? Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model ma filtr HEPA. To podstawa tego typu maski, która nie przepuszcza zanieczyszczeń do płuc. Jeszcze lepsza będzie maska z warstwą węgla aktywnego. Oczyszcza on wdychane powietrze z tego, z czym nie poradzi sobie filtr HEPA, np. tlenkiem azotu czy dwutlenkiem siarki. Kup maskę antysmogową swoim dzieciom i osobom starszym w rodzinie. To właśnie oni są najbardziej podatni na działanie zanieczyszczeń.

Kosmetyki antysmogowe to świetne rozwiązanie w okresie zimowym. Przed ich zakupem sprawdzaj skład. Nie wszystkie będą chronić Twoją skórę przed zanieczyszczeniami. Pamiętaj o tym!

Print Friendly