Makijaż

Konturówka do ust – jak ją stosować?

paź 26, 2016 przez

Z nią każda szminka pozostaje dłużej na ustach, a makijaż nabiera charakteru. Sprawdź, dlaczego konturówka powinna na stałe zagościć w Twojej kosmetyczce.

makijaż

Do tej pory myślałaś, że konturówka nadaje się tylko na wielkie wyjścia i nie powinna być używana na co dzień? Pora zmienić takie myślenie! :) Ten kosmetyk potrafi zdziałać cuda i w kilka chwil optycznie zmniejsza lub zwiększa usta. Umiejętne użycie konturówki może skutecznie przedłużyć trwałość Twojego makijażu i równie dobrze zastąpić samą pomadkę. Aby konturówka dobrze prezentowała się na wargach, wystarczy tylko wybrać odpowiedni kolor i umiejętnie ją nałożyć.

Jak dobrać kolor konturówki?

Konturówka i pomadka to duet nierozerwalny. Aby uzyskać zmysłowy i długotrwały efekt, musisz idealnie dobrać je do siebie kolorem. Pamiętaj, że konturówka może różnić się od naturalnego koloru ust maksymalnie o jeden odcień. Jeżeli wybierzesz zbyt jasny lub za ciemny kolor, zamiast pożądanego efektu uzyskasz jedynie groteskowy wygląd. Nie zapominaj, że również kolor szminki ma ogromne znaczenie. Jeżeli masz ciemną karnację – wybieraj szminki i konturówki w odcieniach burgundzkiego wina, brązu i kolorze miedzi. Przy cerze lekko różowej najlepszym wyborem są pastelowe i amarantowe kosmetyki do ust, a dla skóry kremowej – barwa złota i czerwień. Najlepiej kupować połączone zestawy szminka + konturówka od jednego producenta kosmetyków. Wtedy będzie Ci łatwiej dopasować do siebie oba produkty.

konturówka

Optyczne powiększenie lub pomniejszenie

Za pomocą konturówki możesz optycznie zwiększać lub zmniejszać kształt swoich ust. Wystarczy nałożyć o ton ciemniejszy odcień niż szminka, aby pomniejszyć usta i o ton jaśniejszy – by zwiększyć ich objętość. Ten trik stosują wszyscy makijażyści w salonach kosmetycznych. Konturówka może być też idealnym sposobem na to, aby po prostu wyrównać koloryt ust i wszystkie niedoskonałości oraz ślady, które pozostają po krostkach czy opryszczkach.

Jak malować usta konturówką?

Zanim rozpoczniesz makijaż, zatemperuj swoją konturówkę lub dla własnej wygody wybierz tę z wysuwaną końcówką. Usta warto wcześniej nawilżyć kremem, aby spod konturówki i szminki nie było widać przesuszonych skórek. Możesz również lekko przypudrować usta, aby kolor pozostał na dłużej. Następnie obrysuj kształt ust, zaczynając od ich kącików lub zaznaczenia „łuku kupidyna”. Jeżeli chcesz powiększyć wargi – staraj się lekko wyjść poza ich brzeg. Aby makijaż był bardziej trwały, wypełnij konturówką również ich wnętrze, a następnie nałóż szminkę. Kolory możesz wymieszać specjalnym, lekko spłaszczonym pędzelkiem i gotowe!

Jak widzisz, wcale nie musisz myśleć o permanentnym makijażu ust. Warto wypróbować wcześniej konturówkę i bawić się kolorem na ustach w zależności od własnych upodobań i preferencji! :)

Print Friendly