Porady

Kamień peelingujący dla gładkiej i zadbanej skóry. Poznaj jego zalety!

mar 07, 2018 przez

Kamień peelingujący pomoże Ci oczyścić, wygładzić i zrelaksować skórę na ciele oraz na twarzy. Jego największe zalety to naturalność. Pielęgnacja skóry nareszcie może być szybka, skuteczna oraz bezpieczna. Już nie musisz obawiać się podrażnień czy alergii. Sprawdź, jak stosować kamień peelingujący.

Kamień peelingujący

Kamień peelingujący od pewnego czasu zachwyca kobiety, które zdecydowały się na pielęgnację skóry z jego pomocą. Dzięki niemu martwe komórki zostają usunięte, a ciało staje się gładkie. Zastanawiasz się, czy kupić taki produkt? Sprawdź, jak go prawidłowo używać i poznaj wszystkie zalety tego małego gadżetu kosmetycznego.

Kamień peelingujący dla oczyszczenia i wygładzenia skóry

Kosmetyki peelingujące podrażniały Twoją skórę i do tej pory musiałaś wybierać je bardzo ostrożnie? Zapomnij o enzymatycznych peelingach czy brudzących całą łazienkę produktach. Rozpocznij oczyszczające rytuały kamieniem peelingującym, który niedawno pojawił się na polskim rynku. Produkt powstał z myślą o wszystkich, którzy kochają naturalną pielęgnację. Kamień peelingujący działa wielopłaszczyznowo, co oznacza, że pomaga złuszczyć skórę, oczyszcza ją i dodatkowo masuje. Po takim domowym zabiegu ciało jest zrelaksowane i przygotowane do innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak wykonać peeling z pomocą kamienia?

Kamień peelingujący dostępny jest w dwóch rozmiarach. Większy przeznaczony jest do peelingu całego ciała, a mniejszy do oczyszczania delikatnej skóry twarzy. Można używać go w zastępstwie dla zwykłego pumeksu, aby wygładzić popękany lub gruby naskórek. Produkt wykonany jest z czystej gliny i może być używany przy każdym rodzaju skóry. Przed użyciem wystarczy nasączać go przez kilka godzin w wodzie z mydłem lub zastosować do tego specjalny płyn, który producenci dodają do zestawu peelingującego. Potem przy każdorazowej pielęgnacji wystarczy tylko lekko zwilżyć kamień, aby zaczął się delikatnie pienić. Peeling wykonuj regularnie, najlepiej 2-3 razy w tygodniu. Pamiętaj, że im delikatniejsza skóra, tym nacisk na nią powinien być mniejszy. Peelinguj tylko nawilżoną skórę i wykonuj okrężne ruchy z pomocą kamienia.

peeling

Pielęgnacja skóry w stylu eko

Największą zaletą kamienia jest jego trwałość i wydajność, bo może posłużyć Ci nawet przez kilka lat. Jeżeli straci swoje właściwości, wystarczy włożyć go na pół godziny do piekarnika rozgrzanego do 250 stopni. Kamień zostanie oczyszczony i będzie ponownie gotowy do użycia zaraz po ostygnięciu. Produkt idealnie wpisuje się w nurt kosmetycznego minimalizmu i pielęgnacji eko. W przeciwieństwie do kosmetyków z drobinkami czyszczącymi na bazie naturalnych olejków nie pozostawia tłustego filmu na skórze, a to oznacza, że jeśli po peelingu użyjemy balsamu lub kremu, kosmetyki szybciej przenikną przez oczyszczony naskórek.

Jeden produkt na wiele problemów

Pielęgnacja skóry kamieniem peelingującym może być dla Ciebie ciekawym doznaniem. Zapomnisz o kosmetykach z drogerii do peelingu twarzy, ciała czy stóp. Teraz wystarczy Ci jeden produkt, który oczyści, zregeneruje i pozostawi skórę gładką. Kamień peelingujący łączy w sobie zalety rękawicy Kessa i pumeksu wulkanicznego. Jest wydajny i w 100% naturalny. Nie brudzi łazienki, nie obsypuje się, można go stosować z dowolnym żelem do twarzy albo delikatnym mydłem. Mamy nadzieję, że już wkrótce wypróbujesz go na sobie!

Print Friendly