Cera

Jak wzmocnić słabe rzęsy?

kwi 08, 2017 przez

Spójrzmy prawdzie w oczy! :) Na co dzień nie zwracamy uwagi, jak nasze zwyczaje czy styl życia może mieć wpływ na rzęsy, ale każda z nas chciałaby i oczekuje, by nasze rzęsy były długie, podkręcone, a spojrzenie zalotne i kuszące!

Codzienny makijaż, kosmetyki do demakijażu, źle dobrany tusz, niewłaściwa dieta i warunki atmosferyczne… wszystko to może wpływać na kondycję naszych rzęs. Po lekturze tego wpisu będziecie wiedzieć co zrobić, by wyeliminować codzienne błędy i wdrożyć kilka prostych zasad do naszych codziennych rytuałów mających na celu poprawę kondycji naszych rzęs :)

Codzienna pielęgnacja rzęs

Kosmetyki dobrej jakości – to podstawa dbania o naszą urodę – staraj się wybierać te, które dostosowane są do Twoich potrzeb (szczególnie osoby o oczach wrażliwych i skłonnościach do alergii). Niewłaściwe lub słabe jakościowe kosmetyki mogą wpływać niekorzystnie na naszą urodę. Pamiętaj, by sprawdzać daty ważności kosmetyków, które używasz!

Demakijaż – używaj kosmetyków do tego przeznaczonych; jeśli zmywasz makijaż żelem lub kremem do mycia twarzy pamiętaj, że mogą one wysuszać i osłabiać rzęsy; w takiej sytuacji dbaj o ich nawilżenie na noc (odżywki, wazelina lub olej rycynowy). Należy pamiętać o właściwej technice demakijażu. Płatki nasączone preparatem, przyłóż do oka, tak aby preparat miał szanse rozpuścić makijaż i po paru chwilach, delikatnymi ruchami należy usunąć zanieczyszczenia, tak aby nie podrażniać skóry wokół oczu, jak i rzęs. Więcej o demakijażu oka przeczytasz w Jak wykonać poprawny demakijaż okolic oczu?

Urlop od makijażu – jeśli masz taką możliwość, daj odpocząć swoim rzęsom od tuszu i zaaplikuj im jedynie odżywkę oczywiście jakąś dobrą, sprawdzona; WARTO zrobić sobie takie „wakacje” raz w tygodniu.

demakijaż okolicy oka

Domowe sposoby pielęgnacji rzęs

Olej rycynowy – najczęściej polecany domowy środek do pielęgnacji włosów i rzęs. Przy jego aplikacji pomoże nam czysty pędzelek z eyelinera (gdy zużyjemy eyeliner warto zostawić sobie taki pędzelek, właśnie na takie sytuacje); niewielką ilość oleju nakładamy za pomocą pędzelka u nasady rzęs. UWAGA: należy uważać, by olej nie dostał się do oka, co może być przykrym odczuciem :( / Jeżeli chcesz dowiedzieć się wiecej na temat olejku rycynowego  i jego użycia na rzęsy przeczytaj Olejek rycynowy na brwi i rzęsy – efekty i sposoby stosowania 

Wazelina – zwykła, dostępna w aptekach i drogeriach; sugerujemy ją nakładać na noc na całą długość rzęs. Dzięki temu nasze rzęsy będą elastyczne i dobrze nawilżone. NIESTETY samo odczucie po nałożeniu wazeliny nie jest zbyt miłe i osoby o wrażliwych oczach mogą mieć problem z zaśnięciem, gdyż powieki mogą się kleić. Sugerujemy nakładać niewielką ilość wazeliny, by ta przez przypadek nie dostała się do oka. Więcej o zastosowaniu wazeliny w kosmetyce i pielęgnacji urody przeczytasz w Wazelina – 7 sposobów na jej wykorzystanie 

Witaminy i odżywki w kapsułkach (np. witamina E) – dostępne w aptekach; po wyciśnięciu zawartości kapsułki nakładamy ją za pomocą pędzelka u nasady rzęs. Ważne by zachować środki ostrożności, o których wspominamy wyżej. Więcej o odżywkach do rzęs przeczytasz w Czym powinna charakteryzować się dobra odżywka do rzęs? PAMIĘTAJ, że powyższe sposoby mogą działać tylko doraźnie i po zaprzestaniu ich stosowania problem może powrócić. Powinnaś również uzbroić się w cierpliwość, pierwsze efekty będą widoczne dopiero po kilku tygodniach regularnej pielęgnacji.

WAŻNE – pamiętaj o tym, że bardzo ważną rolę odgrywa dieta. Sprawdź, co jeść, aby wzmocnić rzęsy. 

Ważne by składniki były naturalne

Kosmetyki i preparaty do pielęgnacji rzęs

Serum nakładane bezpośrednio na rzęsy przed nałożeniem tuszu – zwykle wyglądają podobnie do maskary, czyli opakowanie składa się z tubki i szczoteczki. Są to preparaty, które mają zadanie ochronne – nakładamy je szczoteczką, tak jak byśmy chciały pomalować nią rzęsy. Idealnie się sprawdza u osób posiadających łamliwe rzęsy, które źle reagują na wszelkiego rodzaju zabiegi, którym je poddajemy. WAŻNE by zanim zaczniemy stosować taki preparat DOKŁADNIE zapoznać się z ulotką i zaleceniami producenta. PAMIĘTAJ – co za dużo to nie zdrowo! :)

Odżywka Realash to bomba odżywcza dla naszych rzęs. Jej zadaniem jest poprawa kondycji naszych rzęs i pobudzenie ich do wzrostu. Pierwsze efekty mogą być widoczne już po kilku tygodniach. Dzięki używaniu naszej odżywki rzęsy stają się nie tylko dłuższe, ale jest ich więcej, są ciemniejsze, zdecydowanie lepiej widoczne. Stają się mocniejsze, a co za tym idzie, lepiej znoszą „tortury”, którym są codziennie poddawane. Odżywkę należy aplikować po wykonaniu demakijażu, najlepiej na noc. Pędzelkiem, nakładamy odżywkę u nasady rzęs, dokładnie w miejscu, z którego wyrastają (ZUPEŁNIE INACZEJ NIŻ OPISANE WYŻEJ SERUM, które nakładamy na całą długość rzęs).

NALEŻY pamiętać, by nie łączyć takiej odżywki z domowymi sposobami, gdyż ich składniki mogą wzajemnie się wykluczać i przynieść odwrotny efekt od zamierzonego. Jedno opakowanie powinno nam wystarczyć na 4-5 miesięcy kuracji. Jeśli Twoje rzęsy są bardzo osłabione, np. po ciąży i urodzeniu dziecka, warto kontynuować terapię i używać odżywki 2-3 razy w tygodniu dla podtrzymania efektów. Więcej na temat odżywki, serum do rzęs Realash przeczytasz na stronie – Realash ● Odżywka do rzęs ● Kosmetyki naturalne ● Orphica

Sprawdź efekty działania odżywki Realash:

Recenzja – Karolina Zientek Recenzja – Olivka  Recenzja – Agnieszka Janoszka Recenzja – Blanka Budzińska-Banaszek

Jeśli wciąż masz pytania lub wątpliwości dot. pielęgnacji rzęs i działania odżywki Realash napisz na naszym FB -> https://www.facebook.com/OrphicaPolska/

Odżywka do brwi i odżywka do rzęs. Brow i Realash marki Orphica – Nutridome
Odżywka do brwi i odżywka rzęs. Poznaj odżywkę do brwi Brow oraz odżywkę do rzęs Realash marki Orphica.
Print Friendly