Makijaż

Jak wykonać idealne kocie oko? – zmysłowe spojrzenie krok po kroku

wrz 25, 2017 przez

Makijaż oka to dla większości kobiet codzienność. Poniżej znajdziesz garść wskazówek, jak wykonać idealne kocie oko, by twoje spojrzenie było powalające.

Kocie oko

Makijaż oczu kroku po kroku

Podstawą dobrego i utrzymującego się cały dzień lub całą noc makijażu, jest konsekwentna i prawidłowa pielęgnacja. W każdych warunkach i bez względu na porę, jeśli kładziesz się spać wykonuj przed snem dokładny demakijaż. Pozwól, by cały twój organizm, także delikatna skóra wokół oczu, regenerowały się podczas wypoczynku. Codziennie powinnaś aplikować kremy odżywcze, które zapewnią skórze właściwe nawilżenie. Taka pielęgnacja zapobiegnie powstawaniu drobnych zmarszczek. Na odżywionej i gładkiej skórze o wiele łatwiej wykonać perfekcyjny makijaż. Kiedy już zadbałaś o stan skóry, możesz przystąpić do malowania oczu. Nałóż na powieki bazę. Większość z nich ma w swoim składzie składniki odżywcze, dodatkowo więc będą pielęgnować powieki. Przede wszystkim jednak sprawią, że makijaż będzie trwalszy. Teraz możesz przystąpić do nakładania kolorówki. Masz tutaj szerokie pole do popisu. Możesz wykorzystać cienie sypkie i w sztyfcie, eyelinery czy kredki. Jednym z ulubionych trików makijażystów jest wymalowanie białej linii na wewnętrznej stronie dolnej powieki. Ta sztuczka sprawi, że oko będzie większe, a spojrzenie jaśniejsze.

Jak malować oczy cieniami krok po kroku

Dobrym pomysłem jest, by na początek całą górną powiekę oprószyć cienką warstwą cienia w kolorze zbliżonym do twojej skóry. Taki zabieg rozjaśni spojrzenie. Więcej jasnego koloru lub rozświetlacza nałóż w wewnętrznych kącikach oczu. Jeśli masz opadające powieki, możesz makijażem wydatnie poprawić ich wygląd. Otworzysz oko jeśli ciemniejszy cień nałożysz na fragment górnej powieki tuż nad załamaniem. Pamiętaj, że na te elementy, które chcesz ukryć, powinnaś nakładać ciemniejsze kolory. Zabieg ten sprawi, że staną się mniej widoczne. Na ruchomej części górnej powieki powinnaś nakładać cienie od najjaśniejszego do najciemniejszego w kierunku od środka do zewnętrznych kącików. Dzięki temu wydłużysz i powiększysz oko.

Makijaż kocie oczy

Kocie oko – jak zrobić idealną kreskę?

Jeśli malujesz oczy, na pewno zastanawiasz się czasem, jak zrobić kreskę idealną i wyczarować perfekcyjny makijaż na kocie oko. Jeśli dopiero uczysz się, jak zrobić makijaż oczu pilnuj, by kreska była cienka. Jeśli zależy ci na mocniejszym efekcie, możesz nałożyć kolejne warstwy, ale pamiętaj, że im szersza kreska, tym bardziej rzuca się w oczy. Musi więc być przede wszystkim równa. Wykonanie makijażu na kocie oko możesz podzielić na etapy. Wystarczy, że tuż nad linią rzęs postawisz kilka kropek i następnie połączysz je ze sobą. Możesz również minimalnie naciągnąć oko na zewnątrz, by unieruchomić powiekę i ułatwić sobie malowanie. Rób to jednak bardzo delikatnie. Kreskę eyelinerem trudno wykonać perfekcyjnie już za pierwszym razem. Na szczęście rynek kosmetyczny oferuje wiele produktów, które ułatwiają to zadanie. Jedynie co musisz robić, to ćwiczyć. Z czasem makijaż kociego oka wykonasz nawet bez lusterka! Kreski możesz również nakładać tradycyjnymi kredkami. Jeśli efekt cię nie zadowoli, delikatnie rozetrzyj kolor. Możliwości jest naprawdę wiele, a ciekawe instruktaże znajdziesz na filmikach.

Reklama:

1583753989378screen

Print Friendly