Makijaż

Jak wybrać ten najlepszy eyeliner?

lis 04, 2015 przez

Namalujesz nim kreskę na dolnej i górnej powiece. Podkreślisz oczy. Może być płynny, w pisaku czy żelu. Wiesz jak wybrać najlepszy eyeliner? Każda kobieta, która się maluje chce, by jej makijaż wyglądał idealnie. Ważnym elementem do wykonania idealnego makijażu jest eyeliner. Na rynku możesz znaleźć kilka rodzajów tego kosmetyku: płynny, w pisaku, żelu, z pędzelkiem czy w sztyfcie. Czym powinien się charakteryzować dobry eyeliner?

miniatura_duza

Cechy dobrego eyelinera

Dobry eyeliner powinien mieć zwartą, gęstą konsystencję. Najlepszy eyeliner to taki, dzięki któremu za jednym pociągnięciem namalujesz mocną, czarną linię, której nie będziesz musiała poprawiać czy domalowywać.

Rodzaje eyelinerów

1 W pisaku – nim najłatwiej namalujesz idealną kreskę. Dobry jest dla osób początkujących. Malowanie nim przypomina rysowanie. Wadą tych eyelinerów jest to, że szybko wysychają i nie wystarczy jedno pociągnięcie, by kolor był dobrze nasycony. Tego typu eyelinerem możesz dokładnie uzupełnić niedociągnięcia na linii rzęs.

W żelu – ten eyeliner należy nakładać skośnym pędzelkiem, co ułatwi poprowadzenie prostej kreski. Czerń jest naprawdę czarna. Idealny do makijażu smokey eyes. Kreska trzyma się, jest odporna na wilgoć, łzy, pot i rozmazywanie. Kosmetyki te szybko wysychają na powiece. Mają gęstszą konsystencję przez co mogą się kruszyć w kąciku powieki. Jeśli zaschnie Ci eyeliner w żelu, możesz jeszcze go uratować. Potrzebna będzie mieszanka: 2 części wody, 1 część gliceryny i 1 część silikonowej, bezbarwnej bazy pod makijaż. Powyższe składniki wymieszaj, całość podgrzej i zostaw do wystygnięcia. Do „uratowania” wyschniętego eyelinera w żelu możesz też użyć płynnego utrwalacza do makijażu.

W pędzelku – to najpopularniejszy rodzaj eyelinera. Pozwala na uzyskanie precyzyjnego kształtu kresek, każdego rodzaju i grubości. Jednak potrzeba do niego bardziej wprawionej ręki i trochę talentu plastycznego. Kolor ma mocny, nie potrzeba nakładać go w kilku warstwach. Łatwiejsze w obsłudze są eyelinery o krótkim włosiu pędzelka.

W płynie – te są najtrudniejsze do nałożenia. Możesz go kupić w małych flakonikach z pędzelkiem lub formie pisaka. Jest świetny do makijażu arabskiego, kociego oka i teatralnego look’u. Może być matowy lub błyszczący. Wadą tego typu eyelinerów jest trudność w aplikacji i to, że wymagają dużej praktyki w stosowaniu.

W kredce – to najpopularniejsza wersja eyelinera, łatwa do aplikacji i występująca w wielu kolorach. Możesz nią kontrolować nakładaną kreskę. W zależności od miękkości i stopnia zatemperowania możesz nim namalować ostrą, cienką lub grubą i miękką linię. Te cechy ma m.in. eyeliner w kredce EDGE by Realash. Jego skład został wzbogacony o naturalne ekstrakty najwyższej jakości. Kredka ma nasycony odcień i pasuje do każdego koloru oczu. Nie rozmazuje się, łatwo rozprowadza się i utrzymuje na skórze przez wiele godzin.

3 Wodoodporny – zapewni Ci nienaganną i bardzo trwałą kreskę nawet w ekstremalnych warunkach: w deszczu, na basenie czy kiedy się popłaczesz.

Zanim wybierzesz odpowiedni dla siebie kosmetyk, zastanów się czy jesteś wprawioną w bojach makijażystką czy dopiero początkującą, „bawiącą się” w robienie make-up’u. Wiesz też czym się kierować przy wyborze najlepszego eyelinera. W wykonaniu idealnego makijażu oka pomoże Ci kosmetyk marki Realash.

Print Friendly