Porady

Jak właściwie regulować brwi w zależności od kształtu owalu twarzy?

mar 06, 2017 przez

Brwi podkreślają urodę naszych oczu. Dodają spojrzeniu głębi, doskonale współgrają z makijażem, a twarzy nadają charakteru, zwłaszcza gdy zadbamy, aby były wyregulowane. Niestety naturalnie ładne brwi zdarzają się rzadko, większość z nas musi stosować regularną depilację. Regulacja brwi nie jest rzeczą trudną, a my podpowiemy, w jaki sposób można ją zrobić dobrze tak, aby uzyskać oczekiwany efekt.

regulacja brwi

Kształt i grubość brwi powinien być dopasowany przede wszystkim do owalu twarzy, a nie do panujących trendów mody:

  • Twarz owalna – najczęściej brwi nie wymagają korekty kształtu. Do takiej twarzy pasują każde brwi. Najładniej będą wyglądać brwi o lekkim łuku.
  • Twarz prostokątna – brwi rozpoczynają się nieco dalej od naszej nasady nosa. Są wydłużone i zdecydowanie korzystniej wyglądają gdy są grubsze.
  • Twarz okrągła – przy okrągłej twarzy ważne, aby jej dodatkowo nie zaokrąglać. Przy twarzy okrągłej łuk brwi powinien być dość wysoko.
  • Twarz kwadratowa – przy takim kształcie twarzy ładnie wyglądają brwi, które zaczynają się grubszym łukiem, z zaznaczonym kątem w najwyższym miejscu, które przechodzą w linie prostą.
  • Twarz podłużna – dla pociągłej twarzy najlepsze będą poziome i proste brwi. Dzięki temu będzie ona wydawała się krótsza.
  • Twarz w kształcie serca – do tego kształtu twarzy pasują brwi, które zaczynają się niskim łukiem i są lekko zakrzywione. Taki kształt zbalansuje wysunięty podbródek.

Jak sprawdzić czy nasze brwi wyginają się w dobrym miejscu? Otóż wystarczy przyłożyć do twarzy patyczek lub ołówek:

  • Od skrzydełka nosa do wewnętrznego kącika oka – tam powinna zaczynać się brew.
  • Pionowo wzdłuż źrenicy lub od skrzydełka nosa do źrenicy – w tym miejscu powyżej powinna zginać się nasza brew.
  • Od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka powyżej powinna kończyć się brew.

regulowanie brwi

Kiedy już wiemy jaki mamy prawidłowy kształt brwi, możemy zająć się ich depilacją. Jakie są metody regulacji brwi?

Najbardziej powszechna metoda, to usuwanie zbędnych włosków za pomocą pensety.  Inną metodą jest regulowanie za pomocą wosku. Jednak należy pamiętać, że jest to trudniejsze w wykonaniu niż depilacja innych części ciała. Zamiast wosku możemy użyć do tego specjalnych plastrów. Ta metoda jest bardzo precyzyjna, gdyż usuniemy nawet najmniejsze włoski, które trudno złapać pensetą.

Trzecią metodą usuwania włosków jest tzw. nitkowanie. Polega ona na wyrywaniu włosków za pomocą nici zawiązanej w pętle i skrzyżowanej w połowie. Jest jeszcze czwarta metoda regulowania brwi, która jest w szczególności skierowana do mężczyzn, ale również kobiet, które mają bardzo gęste i nieregularne brwi. To usuwanie włosków za pomocą specjalnych urządzeń, które przypominają patyczki z maleńkim trymerem. Jeśli posiadasz zbyt rzadkie brwi, możesz zdecydować się na wykonanie makijażu permanentnego w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym lub wykonać hennę.

O czym musimy pamiętać przy regulacji brwi?

Skóra powinna być dobrze oczyszczona. Pomocne jest dobre oświetlenie i lusterko powiększające. Wyrywanie włosków musi odbywać się zgodnie z kierunkiem ich wzrostu i depilujemy włoski tylko z dołu. Usuwamy też pojedyncze włoski.

Print Friendly