Porady

Jak szybko zapuścić naturalne paznokcie? – sprawdź jak to zrobić!

wrz 29, 2017 przez

Marzysz o pięknych i długich paznokciach? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak szybko zapuścić paznokcie.

Jak szybko zapuścić paznokcie

Długie i mocne paznokcie

Niemal każda z nas marzy o dłoniach z pięknymi, idealnie wyglądającymi paznokciami. Z pewnością wielokrotnie zadawałaś sobie pytanie, co zrobić, żeby paznokcie szybciej rosły. Zanim osiągną zadowalającą długość, łatwo można je uszkodzić, nierzadko także się rozdwajają. Zapuszczanie długich paznokci wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się z pozoru wydawać.

Na szczęście jest kilka sposobów i zasad, które pozwolą Ci szybciej zapuścić paznokcie. Oczywiście nie można liczyć na cuda i wszelkie niezawodne metody mówiące o tym, jak zapuścić paznokcie w tydzień czy 10 dni, można włożyć między bajki – o ile chodzi o paznokcie naturalne. Co więc możesz zrobić, aby już wkrótce cieszyć się pięknymi i długimi paznokciami?

Jak szybko zapuścić paznokcie? – krok po kroku

Aby paznokcie rosły szybko, a przy tym były twarde, mocne i odporne na uszkodzenia, należy o nie odpowiednio dbać, a także je wzmacniać. Bardzo skutecznym sposobem jest stosowanie utwardzacza do paznokci. Wzmacnia on płytkę paznokcia, a dzięki temu, że większość z dostępnych produktów jest bezbarwnych, będzie on zupełnie niewidoczny. Ponadto stosowanie utwardzaczy zwiększa wytrzymałość płytki, co wpływa również na obniżenie ryzyka łamliwości oraz rozdwajania się.

Kolejnym istotnym elementem zapuszczania paznokci jest odpowiedni dobór zmywacza. Aby cieszyć się długimi paznokciami, powinnaś stosować zmywacz bez dodatku acetonu. To właśnie ta substancja może cechować się nadzwyczaj niekorzystnym oddziaływaniem. Zgodnie z badaniami, aceton wysusza paznokcie, może powodować ich pękanie oraz zwiększać łamliwość, a także podrażniać skórę. Choć jeszcze do niedawna na rynku trudno było znaleźć zmywacz do paznokci bez acetonu, obecnie nie sprawia to większych problemów.

Zapuszczanie paznokci

A skoro już padło kilka słów o wysuszaniu, bardzo ważna jest również kwestia nawilżania nie tylko paznokci, ale także skórek wkoło nich. Niestety wiele kobiet o tym zapomina, a wystarczy wsmarować odrobinę kremu do rąk, który przecież używany jest przez nie codziennie. Jeśli duża ilość kosmetyku na dłoniach wiąże się z nieprzyjemnym uczuciem zbyt natłuszczonej skóry, stosuj krem wieczorem tuż przed położeniem się do łóżka. Warto też używać sprawdzonej, skutecznej odżywki do paznokci. Godną polecenia jest wzmacniająca odżywka do paznokci i skórek marki Orphica która możesz nabyć  w dobrych drogeriach

Następny ważny element, na który musisz zwrócić uwagę przy zapuszczaniu paznokci, to ich ochrona. Przy wykonywaniu niektórych prac domowych powinnaś pamiętać o gumowych rękawiczkach, szczególnie kiedy Twoje dłonie narażone będą na kontakt z chemikaliami. Po zakończeniu sprzątania warto posmarować ręce i paznokcie specjalnym kremem ochronnym. Ostatni czynnik może wydać się zabawny, często jednak bywa decydujący. W żadnym wypadku nie powinnaś skubać czy obgryzać paznokci. Zachowania tego rodzaju objawiają się przede wszystkim w sytuacjach stresowych bądź nerwowych, nierzadko mogą być jednak zwykłym przyzwyczajeniem z dzieciństwa lub nieuwagą.

Na koniec warto wspomnieć o kilku drobiazgach. Pisząc na klawiaturze, uderzaj w klawisze opuszkami palców, używaj tylko papierowego pilniczka i nie skub lakieru. Pamiętaj o wszystkich wymienionych zasadach i wskazówkach, ich przestrzeganie znacząco zwiększy szansę na szybkie i skuteczne zapuszczenie długich paznokci.

Powiązane artykuły:

• Ściągamy lakier, czyli jak odżywić paznokcie po hybrydzie

Jak wybielić paznokcie? Przedstawiamy 5 najskuteczniejszych sposobów!

Zadbane paznokcie w 3 prostych krokach

Powiązane kosmetyki:

• Regenerująco-nawilżająca odżywka do skórek i paznokci

Print Friendly