Porady

Jak rozjaśnić brwi? Sposoby na rozjaśnianie brwi

mar 14, 2017 przez

Zmieniłaś kolor włosów na sporo jaśniejszy? Aby uzyskać maksymalnie atrakcyjny efekt, konieczne będzie także rozjaśnienie brwi. Najlepiej oczywiście wybrać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego czy kosmetycznego, jednak brwi możesz też rozjaśnić samodzielnie. Podpowiadamy, jak zrobić to najlepiej i najbezpieczniej, a jakich sposobów lepiej unikać.

rozjaśnione brwi

Ładne, odpowiednio wyregulowane brwi nadają twarzy kobiecości i atrakcyjnego wyglądu. Obecnie modne są brwi mocno podkreślone – taki makijaż stosuj jednak na imprezy. Na co dzień brwi powinny wyglądać naturalnie i nie rzucać się w oczy.

Kiedy należy rozjaśnić brwi?

Zasadniczo brwi powinny być o ton lub dwa ciemniejsze niż włosy. Jeśli więc radykalnie rozjaśniasz swoją fryzurę – na przykład z brązu na blond lub z czerni na jasny brąz, powinnaś też rozjaśnić brwi. Zbyt ciemne za bardzo „odcinają się” od twarzy i wyostrzają jej rysy. Natomiast jasne brwi sprawiają, iż wyglądasz młodziej, a twoja skóra staje się rozświetlona.

Jak rozjaśnić brwi?

Istnieje kilka sposobów na rozjaśnianie brwi. Oczywiście najlepszy zabieg to ten wykonany u profesjonalisty. W salonach fryzjerskich czy kosmetycznych używa się najwyższej jakości kosmetyków do rozjaśniania brwi, które z pewnością nie zniszczą skóry i włosków. Istnieje jednak kilka skutecznych i bezpiecznych sposobów na samodzielne rozjaśnienie brwi. Jednym z nich jest użycie tej samej farby, którą koloryzujesz włosy. Pamiętaj, by pozostawić ją na brwiach około 15 minut krócej niż w przypadku włosów. Minusem tego sposobu rozjaśniania brwi jest jego nieprzewidywalność – podobnie jak w przypadku samodzielnego farbowania włosów, nigdy nie masz stuprocentowej pewności, jaki efekt uzyskasz.

Profesjonalne kosmetyki

Najskuteczniejszy i najbardziej bezpieczny okaże się specjalny, wysokiej jakości rozjaśniacz do brwi. Pamiętaj jednak, aby stosować go zgodnie z zaleceniami producenta – w żadnym wypadku nie przetrzymuj kosmetyku na brwiach. Jednorazowe użycie rozjaśniacza praktycznie nie niesie ze sobą ryzyka zniszczenia włosków i skóry. Aby osiągnąć optymalny efekt, nakładaj preparat na brwi spiralną szczoteczką – na przykład taką po zużytej maskarze. Podczas aplikowania rozjaśniacza uważaj, by nie dostał się do oczu. Zwróć też uwagę na skład – jeśli jesteś uczulona na jakiś składnik, poszukaj innego produktu. Używanie rozjaśniaczy ma też jeszcze jedną ważną zaletę – jeśli brwi staną się zbyt jasne, zawsze możesz delikatnie przyciemnić je henną.

rozjaśnianie brwi

Rozjaśnianie brwi makijażem

Jeśli chcesz jednorazowo rozjaśnić brwi, użyj kosmetyków do makijażu – korektora i pudru. Nigdy jednak nie używaj w tym celu wody utlenionej – ten niestety dość popularny sposób przyniesie włoskom więcej szkody, niż pożytku. Uzyskany efekt wygląda nienaturalnie, a brwi stają się osłabione i przesuszone, co dodatkowo może spowodować ich wypadanie. Aby rozjaśniane brwi zachowały zdrowie i atrakcyjny wygląd, pamiętaj o ich odżywianiu – wiele z nas o tym zapomina, skupiając się przede wszystkim na pielęgnacji włosów. Dobra odżywka nawilżająca do brwi i rzęs pomoże im zachować piękny wygląd. Możesz też wykorzystać domowe sposoby, na przykład nawilżanie brwi olejkiem rycynowym.

Print Friendly