Makijaż

Jak robić kreski na oczach? Posługiwanie się eyelinerem

mar 17, 2017 przez

Malowanie oczu kredką to jeden z najstarszych sposobów podkreślania urody. Kreski na powiekach wydobywają głębie spojrzenia i podkreślają charakter osoby. Makijaż z kreską wykonywany był przez kobiety już w starożytności. Także dzisiaj kreska nad i pod okiem należy do kanonów makijażu. Nowoczesna kobieta wie, jak malować kreski i bezbłędnie posługuje się zarówno eyelinerem, jak i kredką. Jeśli jeszcze nie posiadasz tej umiejętności nikomu się nie przyznawaj, tylko jak najszybciej nadrabiaj zaległości.

podkreślone oko

Jaka kobieta takie kreski?

Jeśli wydaje ci się, że kreski na powiece zawsze są takie same, to jesteś w błędzie i koniecznie musisz poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie. Otóż kreski na oku możesz malować odpowiednio do swojego stroju czy okazji. Kreski mogą być bardzo cieniutkie, nałożone maksymalnie blisko rzęs. Subtelne podkreślenie oka w zaczarowany sposób je powiększy bez efektu przerysowania. Na taki makijaż możesz sobie pozwolić nawet do stroju sportowego. Jeśli oczekujesz efektu klasycznej elegancji bądź rockowego pazura, bo akurat wybierasz się na imprezę, kreski mogą być szersze i wydłużone ku skroniom. Generalnie klasyczna kreska jest coraz węższa, ale na wybiegach modowych można zobaczyć modelki z kreskami jak myślniki. Końce kreski możesz malować lekko zakręcone ku brwiom lub proste. Dużo zależy od kształtu twojego oka. Jeśli masz małe, okrągłe oczy kreska malowana eyelinerem będzie twoim wybawieniem. Prawidłowy makijaż z kreską nada im pożądany kształt migdała.

kredka do oczu

Najbardziej kobiecy z rysunków

Żeby zrobić perfekcyjną kreskę usiądź przed lusterkiem najlepiej w miejscu, gdzie będziesz mogła oprzeć łokcie. Nałóż bazę i przypudruj powiekę, by makijaż dobrze się trzymał. Teraz możesz przystąpić do dzieła! Na początek nakładanie kreski możesz zacząć od środka powieki i poprowadzić ją lekko poza oko. Efekt będzie bardzo delikatny. Bardzo ważne, by makijaż prawego oka był identyczny z tym, co narysujesz na lewym. Jeśli ci się nie powiedzie, będziesz musiała zacząć od nowa. Kreski na oczach możesz malować kredką albo eyelinerem. O ile eyeliner daje od razu efekt nasyconego koloru, przy malowaniu kreski kredką możesz stopniować jego intensywność. Kredka lepiej sprawdza się również do malowania kresek na dolnej powiece. Pamiętaj również, by zadbać o kształt brwi, które są prawdziwą ramą dla twojego dzieła.

orphica podkreslenie oczu

Przez praktykę do mistrzostwa

Jeśli zastanawiasz się jak namalować idealną kresę to przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w cierpliwość. Żeby bowiem twój makijaż z kreską był perfekcyjny musisz ćwiczyć jego nakładanie. Jeśli dopiero zaczynasz malować kreski niech będą raczej delikatne i cienkie. Kiedy nabierzesz wprawy w malowaniu kresek nad okiem będziesz mogła pozwolić sobie na mocniejszy rysunek. Nie bój się kolorowych eyelinerów. Będą dodatkowym narzędziem, które pozwoli ci wydobyć kolor oczu. Zielone tęczówki najlepiej podkreśli kolor fioletowy lub granatowy, natomiast do niebieskich sprawdzi się brązowy albo szary.

Malowanie kresek na oczach wymaga wprawy i czasu, ale to dobra inwestycja, która na pewno przyniesie korzyści. Makijaż z kreską pasuje każdej kobiecie, bez względu na urodę czy wiek. Poza tym malowanie eyelinerem lub kredką jest zawsze w modzie, więc lekcję z tego rysunku powinnaś mieć zawsze odrobioną.

Print Friendly