Makijaż

Jak prawidłowo nakładać bronzer? Do czego służy i jaki najlepiej wybrać?

kwi 27, 2017 przez

Dobrze wykonany makijaż potrafi wydobyć piękno naszej urody oraz doskonale ukryć to, z czego nie jesteśmy zadowolone. Jednym z kosmetyków, dzięki któremu będziemy mogły zmienić wygląd naszej twarzy w piękny i idealny, jest bronzer. Dzięki jego użyciu nasza twarz będzie miała piękny kształt i będzie wyglądać promiennie i zdrowo.

Do czego służy bronzer?

Bronzer służy do modelowania twarzy, a konkretnie do korygowania wybranych jej partii, ma również za zadanie przyciemnić miejsca, w których naturalnie powinny pojawić się zacienienia, czyli przywrócić twarzy trójwymiarowość. Dzięki jego użyciu nasza twarz będzie wyraźniejsza i nadamy jej idealny kształt

malowanie bronzerem

Jaki bronzer wybrać?

Najczęściej popełnianym błędem jest zły dobór odcienia bronzera, zdarza się, że wybieramy zbyt mocny odcień, który po nałożeniu nie wygląda naturalnie na twarzy. Przed wybraniem bronzera powinnyśmy dokładnie przyjrzeć się odcieniowi naszej cery i do niego dobrać pasujący odcień kosmetyku. Bronzer możemy kupić w postaci sypkiej lub w postaci kremu.

W jaki sposób użyć bronzera?

Przede wszystkim przed nałożeniem bronzera na twarz nakładamy podkład, puder i korektor, aby wyrównać kolor skóry, wygładzić ją i ukryć ewentualne niedoskonałości. Następnie możemy przystąpić do nakładania bronzera. Przy jego użyciu musimy pamiętać o zasadzie, że ciemne kolory wyszczuplają twarz i nadają głębie, natomiast jasne kolory uwypuklają. Jeżeli chcesz podkreślić tylko kości policzkowe i skronie, to wybierz połyskujący bronzer, który doskonale podkreśli te partie twarzy i wydobędzie je na tle całej twarzy. Aby pięknie podkreślić policzki, nakładamy bronzer jednorazowym pociągnięciem od ucha do połowy policzka.

Jeśli chcesz wymodelować całą twarz, wybierz bronzer matowy, ale nie nakładaj go na całą twarz, tylko na zewnętrzne partie twarzy w zależności od jej kształtu. Konturowanie twarzy ma wyglądać naturalnie i dlatego jego brzegi powinny być dobrze roztarte tak, aby granice między podkładem i bronzerem były niewidoczne. Przy nakładaniu bronzera pamiętajmy, aby nie nakładać go zbyt dużo. Jeżeli wybierzemy bronzer w postaci kremu, to możemy go nakładać palcami, delikatnie rozcierając na skórze. Jeżeli chcemy użyć sypkiego bronzera, to aplikujemy go przy pomocy pędzla z ukośnie ściętym włosiem lub okrągłego pędzla, jakiego używa się do sypkiego pudru.

Twarz owalna

Przy takim kształcie twarzy będziemy korygować trzy partie twarzy. Jeśli czoło jest szersze od środkowej i dolnej części twarzy, to bronzer należy nałożyć na linie włosów od skroni do skroni, gdyż to optycznie skróci czoło. Jeżeli broda jest zbyt pociągła, to nakładamy na jej dolną część bronzer, to również skróci ją optycznie.

Twarz kwadratowa

Tutaj nakładanie bronzera będzie miało na celu schowanie najbardziej wystających części czoła oraz żuchwy. Bronzer nakładamy punktowo tuż nad skroniami oraz na szczyty kości żuchwy. Natomiast kości policzkowe uwypuklamy, poprzez nałożenie bronzera tuż pod kośćmi policzkowymi malując prostą linię od ucha. W ten sposób złagodzimy ostre i kanciaste rysy twarzy.

bronzer

Twarz okrągła

Przy takim kształcie twarzy będziemy dążyć do jej wyszczuplenia. Bronzer będziemy nakładać na szczytach skroni i kościach żuchwy, aż do czubka brody. Ważne jest, aby dużą ilość bronzera nanieść pod kośćmi policzkowymi, dzięki temu zostaną one pięknie uwypuklone.

Twarz trójkątna

Ten kształt charakteryzuje się szeroką żuchwą i dlatego bronzer będziemy nakładać na najbardziej wystające jej partie. Dzięki temu złagodzimy jej kanciasty kształt.

Twarz o kształcie odwróconego trójkąta

Taka twarz charakteryzuje się szerokim i płaskim czołem, podbródek jest wąski, a broda szpiczasta. Twarz najszersza jest na wysokości policzków, ale kości policzkowe są słabo wyeksponowane. Bronzer nakładamy na żuchwę oraz mocno wysuniętą brodę. Zmniejszamy optycznie czoło poprzez nałożenie bronzera na linii włosów, aż poniżej skroni do wysokości końca łuków brwiowych.

Modelowanie nosa

Tutaj, jeżeli chcemy nos nieco skrócić optycznie, to nanosimy bronzer na jego czubek. Natomiast, jeżeli chcemy go optycznie wydłużyć i wyszczuplić, to nakładamy bronzer na boki i skrzydełka nosa. Wygodnie będzie tutaj użyć mniejszego pędzelka, który zapewni nam większą precyzję ruchów.

Print Friendly