Makijaż

Jak prawidłowo malować rzęsy?

lut 16, 2017 przez
Malowanie rzęs to ostatni etap makijażu twarzy i jeden z najważniejszych, ponieważ spojrzenie naszego rozmówcy skupia się głównie na naszych oczach. Warto więc postarać się, aby nasze rzęsy zawsze były atrakcyjne i nie wymagały w ciągu dnia poprawek. A więc jak dobrze pomalować rzęsy? malowanie rzes

Wybór odpowiedniej maskary do rzęs

Przede wszystkim nie zapominaj, że tusz jest już nie tylko kosmetykiem, który zwiększa objętość rzęs. Dzięki dużej specyfikacji stał się narzędziem, które możesz idealnie dostosować do swoich potrzeb. Dzięki odpowiedniej maskarze możesz odżywić rzęsy, pogrubić je, wydłużyć, zabarwić, albo zmienić ich naturalny wygląd. Obok składu maskary równie ważną rzeczą jest kształt szczoteczki. Cienka z gęstym i równym włosiem pomaluje nawet najkrótsze rzęsy, gruba i gęsta idealnie nadaje się do rzęs rzadkich, natomiast ta w kształcie łuku – do rzęs prostych. Panie, które nie lubią malować się na co dzień, a nie chcą rezygnować z zabiegów upiększających, mogą sięgnąć po tusz transparentny, który delikatnie wydłuża rzęsy i pomaga je podkręcić, natomiast nie nadaje im koloru.

Przygotowanie rzęs do malowania

Na początek dobrze przygotuj rzęsy. Jeżeli chcesz mieć pewność, że są idealnie suche, możesz leciutko przeciągnąć po nich puszkiem z odrobiną pudru. Dzięki temu po pomalowaniu rzęsy wydadzą się też grubsze. Unikaj jednak kremu i innych preparatów kosmetycznych, które natłuszczają skórę. Z takich rzęs tusz łatwiej będzie schodził i makijaż okaże się mniej trwały. Jeżeli lubisz eksperymentować z makijażem i możesz poświecić na niego więcej czasu, wypróbuj primer, czyli najczęściej bezbarwną bazę pod tusz, która nie tylko przygotowuje rzęsy do malowania, ale i odżywia je.

Sztuka malowania rzęs

Nie wiesz, jak malować rzęsy, żeby były podkręcone? Dla zwiększenia efektu warto użyć zalotki, chyba że tusz, którego używasz, ma specjalny składnik, podnoszący rzęsy po ich pomalowaniu. Malowanie zaczynamy od muśnięcia końcówek rzęs. Następnie przechodzimy do ich nasady. Szczoteczka powinna objąć wszystkie rzęsy jednocześnie. Jeżeli masz z tym problem, lekko naciągnij palcem powiekę w kierunku skroni. Dzięki temu nawet bardzo gęste rzęsy nie stawią oporu szczoteczce. Najpierw zygzakowatym ruchem pomaluj ich nasadę, a potem szybkim pociągnięciem do góry pomaluj je do samych końcówek. Aby pogrubić rzęsy możesz powtórzyć te same czynności, pamiętając jednak, że kolejną warstwę maskary trzeba położyć przed wyschnięciem pierwszej. Pozwoli to lepiej podkręcić rzęsy, a po wyschnięciu tusz nie będzie się kruszył.

umalowane rzęsy

Unikaj podstawowych błędów

W czasie nakładania tuszu kontroluj ilość maskary na szczoteczce. Gdy jest jej za dużo powstają grudki, a rzęsy są sklejone. Wyjątkiem są tzw. pajęcze rzęsy, które celowo malowane są w taki sposób, aby połączone w kępki rzęsy przypominały nóżki pająka. Dobrze jednak wiedzieć, jak tuszować rzęsy, aby się nie sklejały. Pomoże w tym bardzo prosty trik – w czasie malowania obracaj lekko szczoteczkę wokół własnej osi. W razie awarii warto mieć pod ręką suchą szczoteczkę lub malutki grzebyczek. Można nimi rozczesać rzęsy. Należy to robić zanim maskara wyschnie. Dolne rzęsy pomaluj jedną warstwą. Jeżeli nie chcesz, żeby makijaż był ciężki, możesz też jedynie musnąć je końcówką szczoteczki.

Print Friendly