Makijaż

Jak powiększyć oczy makijażem

lut 17, 2016 przez

Masz małe oczy a chcesz by były większe i bardziej zalotne? Zrób odpowiedni makijaż. W tym artykule podpowiemy Ci, jak optycznie powiększyć oczy makijażem.

Natura nie obdarzyła Cię sarnim spojrzeniem? Nie załamuj się! Zastosuj kilka trików makijażowych, dzięki którym optycznie powiększysz i „otworzysz” oko oraz wydobędziesz jego głębię.

RL_wit_D_1

Makijaż powiększający oko krok po kroku

Wykonanie tego makijażu polega na rozświetlaniu i rozjaśnianiu niektórych partii jasnym cieniem i dopełnianiu cieniem czarnym lub brązowym.

Zanim zaczniesz nakładać cienie na oczy, przygotuj twarz. Zrób delikatny peeling, następnie nałóż na twarz krem nawilżający lub bazę pod podkład, a na koniec podkład w pudrze lub kremie. Cienie pod oczami zatuszuj rozświetlającym korektorem w płynie. Na powieki nałóż odrobinę lekkiego podkładu lub bazę pod cienie.

Na całą ruchomą powiekę nałóż jasny cień, np. beżowy lub złoty. Możesz też się bawić cieniami. W wewnętrznym kąciku nałóż najjaśniejszy cień (w ten sposób otworzysz oko i dodasz spojrzeniu świeżości), a najciemniejszy w zewnętrznym. Ciemniejszym, matowym cieniem pomaluj powiekę od jaskółki w kierunku wewnętrznego kącika oka. Stworzysz w ten sposób nową linię załamania powieki. Pod brwią nałóż jasny cień. Dolną powiekę pomaluj, np. brązowym cieniem od zewnętrznego kącika do połowy oka. Jasnobeżową kredką pomaluj linię wodną dolnej powieki.

W makijażu powiększającym oczy ważne są też brwi. Za krótkie sprawią, że oczy wydadzą się mniejsze niż w rzeczywistości. Sprawdź czy Twoje brwi mają odpowiednią długość. Przyłóż pędzelek od krawędzi nosa przez zewnętrzny kącik oka w kierunku skroni. Końcówka brwi powinna stykać się z pędzelkiem. Jeśli okaże się, że masz za krótkie brwi, domaluj je kredką lub cieniem. Do przedłużenia brwi przyda Ci się eyeliner w kredce EDGE by Realash w brązowym odcieniu.

RL_up+edge

Na koniec na górnej powiece namaluj kreskę eyelinerem. Rysuj ją wzdłuż linii rzęs, ale zacznij cieńszą linią od wewnętrznego kącika oka do coraz szerszej na zewnątrz. Na końcu zrób jaskółkę. Do wykonania kreski również idealny będzie eyeliner w kredce EDGE by Realash, w kolorze czarnym. Kreska „wyciągnie” Ci oko. Pamiętaj, by dopasować ją do kształtu swojego oka.

Na koniec podkręć rzęsy zalotką, a potem wytuszuj je mascarą. Tu pomocny będzie wydłużająco – pogrubiający tusz do rzęs UP by Realash.

Kończąc wykonywanie makijażu, policzki pomaluj delikatnym różem, a usta różową lub czerwoną pomadką.

Print Friendly