Makijaż

Jak podkręcić rzęsy? – sposoby na podkręcanie rzęs

mar 01, 2017 przez

Zalotka, łyżeczka, specjalny tusz, a może po prostu umiejętne wywinięcie palcami? Istnieje kilka sposobów na skuteczne podkręcanie rzęs. Wypróbuj, który z nich najbardziej przypadnie ci do gustu i stosuj go nawet każdego dnia!

Długie, podkręcone, piękne rzęsy to obowiązkowy element doskonałego makijażu i atrakcyjnego wyglądu – zarówno na co dzień, jak i na wieczorne wyjście. Jeśli masz proste rzęsy lub rosną one w dół, być może będziesz musiała użyć zalotki lub specjalnych technik, ale nie obawiaj się – podkręcanie rzęs wcale nie jest trudne!

zalotka do rzęs

Jak podkręcić rzęsy zalotką?

Choć zalotka to przyrząd znany od lat, nie zawsze wiadomo, jak jej skutecznie używać. Aby osiągnąć idealny efekt maksymalnie podkręconych rzęs, najpierw ściśnij je zalotką u nasady i przytrzymaj przez kilka sekund. Następnie rozluźnij uścisk, przesuń zalotkę do środka rzęs i powtórz uścisk, tę samą czynność wykonaj przy końcach rzęs. Dopiero po wykonaniu tych czynności użyj tuszu do rzęs. Tak naturalnie podkręcone rzęsy wyglądają pięknie i kusząco.

Jak podkręcić rzęsy łyżeczką?

Kolejnym sposobem na to, by naturalnie wydłużyć i podkreślić rzęsy, jest użycie łyżeczki. Wybierz wysokiej jakości tusz do rzęs i pomaluj nim je na całej długości. Lekko przymknij powiekę, a następnie połóż na niej łyżeczkę tak, aby jej końcówka znajdowała się u nasady rzęs – lekko przyciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund. Rzęsy w naturalny sposób wywiną się do góry. Aby osiągnąć maksymalnie atrakcyjny efekt, przed nałożeniem maskary użyj dobrej odżywki do rzęs. Zdrowe rzęsy są bardziej elastyczne i łatwiejsze do podkręcania.

Jak podkręcać rzęsy palcami?

Kolejny sposób na uzyskanie efektu idealnych rzęs to podkręcenie ich ciepłymi palcami. Górę rzęs delikatnie przyciśnij nimi do powiek przez kilka sekund. Powtórz czynność kilkakrotnie. Podkręcanie rzęs palcami należy wykonywać po użyciu maskary – jednak nie rób tego od razu po nałożeniu kosmetyku, lecz dopiero gdy tusz nieco przeschnie. Jedną z wad tego sposobu na podkręcanie rzęs jest trudność w wyczuciu odpowiedniego momentu na wykonanie czynności – jeśli zrobisz to za wcześnie, tusz rozmaże się w palcach. Natomiast jeśli zrobisz to za późno, pomalowane rzęsy nie będą już tak elastyczne. Mimo wszystko warto ten sposób wypróbować.

Jak podkręcić rzęsy tuszem?

Jeśli chcesz mieć naturalnie podkręcone rzęsy na co dzień, kup specjalny tusz do podkręcania rzęs. Wybierz produkt wysokiej jakości, zawierający składniki, dzięki którym tusz kurczy się podczas schnięcia wywijając jednocześnie rzęsy. Podkręcanie rzęs maskarą jest chyba najprostszym sposobem na uzyskanie pożądanego efektu. Jeśli chcesz ładnie pomalować rzęsy, pamiętaj też o prawidłowej pozycji ciała – trzymaj głowę prosto, a lusterko ustaw na poziomie podbródka. Dzięki temu podczas nakładania maskary kierujesz wzrok do dołu, a to ułatwia równomierne nałożenie kosmetyku.

tuszowanie rzęs

Dobra odżywka – podstawa idealnych rzęs?

Pamiętaj też o regularnej pielęgnacji rzęs. Używanie kosmetyków i zalotki może je osłabiać. Stosowana regularnie, dobra odżywka do rzęs może zdziałać cuda – staną się one zdrowe, piękne i dobrze odżywione, a także bardziej elastyczne i łatwiejsze do podkręcania.

Print Friendly