Makijaż

Jak nie malować brwi?

mar 25, 2018 przez

Mają dopełniać kształt twarzy, mogą być jasne, ciemne, delikatną kreską lub krzaczaste jak u Fridy Kahlo. Dobrze wyregulowane i umalowane nadadzą wyrazu naszej twarzy. Ich kształt zdecyduje też o wyrazie naszego spojrzenia. Jednak źle podkreślone staną się naszym koszmarem. Dziś podpowiemy Wam, jak nie malować brwi.

Jak nie malować brwi

Kolor brwi powinien być zbliżony do naturalnego koloru włosów. Może być też o ton lub dwa ciemniejszy. Jeśli rozjaśniłaś włosy, to samo możesz zrobić z brwiami. W tym celu możesz użyć jasnego cienia. Przy rozjaśnionych włosach Twoim sprzymierzeńcem będą brązy, blondy i szarości.

Niektórzy specjaliści polecają, by kolor brwi był o dwa tony jaśniejszy od naturalnego koloru włosów. Jednak panie mające jasne blond włosy powinny uważać przy stosowaniu tej zasady, gdyż może to doprowadzić do całkowitego zaniku i tak zbyt jasnych brwi.

Pamiętajcie też o nadaniu brwiom odpowiedniego kształtu. Zbyt cienkie, za grube, za krótkie lub za długie brwi mogą oszpecić twarz.

Błędy w malowaniu brwi

Błędy w malowaniu brwi

Malując brwi powinniście zwrócić uwagę na „dziury” w brwiach. Nie możecie ich omijać podczas malowania brwi. Trzeba sprawić, że przerzedzenia „zarosną”. Przed ich zamalowaniem, należy wyczesać przerzedzone brwi, potem nałożyć na nie wosk i dopiero na końcu wystylizować. Kredka i cień przyczepią się do wosku i optycznie wydłużą istniejące włoski i tym samym zakryją ubytki.

Malując brwi uważajcie, by nie były zbyt intensywnie pomalowane. W ten sposób możecie sprawić, że twarz będzie karykaturalna a linie brwi będą jakby dorysowane do twarzy.

Nakładając kosmetyk na brwi należy uważać, by nie nałożyć go zbyt dużo, gdyż przestaną być widoczne włoski, a widoczny będzie tylko nałożony kolor. Pamiętajcie też, żeby nie malować brwi przed wykonaniem makijażu twarzy i oczu. Dzięki temu, że pomalujecie je na końcu, będziecie miały możliwość dopasowania ich do charakteru i kolorystyki całego makijażu.

Nie powinniście też malować brwi tuszem do rzęs, gdyż on zostawi na włoskach grudki i nada im zbyt mocny kolor. Nie nakładajcie też podkładu zbyt blisko brwi, ponieważ osadzi się na włosach i będzie przyciągał uwagę.

Czym malować brwi?

edge_by_realash_brwi

Do pomalowania brwi możecie użyć kredki. W tej roli świetnie sprawdzi się eyeliner w kredce EDGE by Orphica. Ta wysuwana kredka długo utrzymuje się na skórze, łatwo rozprowadza i zapewnia trwały efekt makijażu. Jej innowacyjnym składzie zawarte są m.in. nagietek, len i wyciąg z palmy sabałowej. Dzięki nim kredka dodatkowo pielęgnuje delikatną skórę wokół oczu. Dostępna jest w kolorze brązowym i czarnym.

Brwi możecie również pomalować henną, cieniem lub konturówką.

Wybierając metodę pomalowania brwi pamiętajcie, by zawsze wyglądały naturalnie, wtedy staną się ozdobą Waszych twarzy.

Reklama:

1583753989378screen

Print Friendly