Makijaż

Jak namalować kreskę eyelinerem?

lis 18, 2015 przez

Kreska na powiece wykonana eyelinerem jest jak wisienka na torcie. Pogłębi spojrzenie, optycznie wydłuży rzęsy, idealnie wykończy makijaż, a nawet ukryje zmęczenie. Sprawi, że oczy wydadzą się duże i wyraziste. Dziś podpowiemy Ci, jak namalować kreskę eyelinerem.

realash_eyeliner_1 Idealna kreska powinna być delikatnie skośnym przedłużeniem dolnej linii rzęs i stopniowo rozszerzać się w kierunku jaskółki. Musisz uważać, by Twoje oczy nie wydały się zbyt ciemne, a makijaż nie był za mocny. Zrobienie kreski eyelinerem wymaga wprawy i znajomości kilku zasad, które ułatwią jej zrobienie.

Dobierz kreskę i kolor

Nie każda z nas będzie ładnie wyglądała mając na powiece kreskę w kształcie jaskółki. Metodą prób i błędów sprawdź, z jakim kształtem kreski czujesz się dobrze i ładnie wyglądasz. Zrób zdjęcie twarzy na wprost, wydrukuj kilka sztuk i rysuj różne kreski – cienkie, grube, czarne, kolorowe, z bardziej lub mniej wyciągniętą jaskółką. Gdy znajdziesz idealną kreskę dla siebie, przejdź do ćwiczeń na powiece. Jeśli chcesz optycznie powiększyć oko, namaluj kreskę kończącą się poza powieką z końcówką uniesioną ku górze. Okrągłe oczy, dobrze podkreśli kreska wychodząca poza zewnętrzny i wewnętrzny kącik oka. Natomiast jeśli masz szeroko rozstawione oczy, zrób kreskę tylko w kąciku oka. Ważną sprawą jest też odpowiedni kolor. Klasyczna czerń sprawdzi się, jeśli masz rzadkie rzęsy. Dzięki niej wizualnie je zagęścisz. Jeśli jesteś blondynką, wybierz brązową lub granatową kredkę. Jeśli chcesz zaszaleć, wybierz kolorowe lub metaliczne eyelinery.

Kreska dla początkujących

realash_eyeliner_2 Zaczynasz przygodę z eyelinerem? Wybierz ten w pisaku, gdyż łatwiej się go nakłada. Możesz też wybrać eyeliner w kredce, np. EDGE by Realash, który łatwo się rozprowadza. Na początek namaluj na powiece kreskę bez jaskółki. Ta optycznie zagęści rzęsy, delikatnie roztarta subtelnie podkreśli Twoją urodę. Aby uzyskać naturalny efekt, wybierz ciemny, brązowy, matowy odcień eyelinera.

Nakładanie eyelinera krok po kroku

realash_eyeliner_3

Tradycyjną kreskę eyelinerem malujemy na linii rzęs od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka jednym pociągnięciem pędzelka. Ten sposób sprawdza się u osób z doświadczeniem. Możesz też namalować kreskę od połowy powieki do zewnętrznego kącika, a potem domalować linie od wewnętrznego kącika do środka oka.

Jeśli pierwszy raz będziesz malowała kreskę eyelinerem, wybierz metodę dla początkujących. Na czystej, górnej powiece narysuj eyelinerem pojedyncze kropeczki na przestrzeni pomiędzy rzęsami, dokładnie na ich wysokości. W ten sposób nie będzie widać narysowanej linii, a rzęsy u nasady będą wyglądały na naturalnie grube. Zanim zaczniesz malować kreskę, przygotuj skórę. Powieka musi być dokładnie oczyszczona. Możesz też użyć bazę pod cienie, która przedłuży trwałość makijażu oka. Nałóż cienie do powiek. Pod łukiem brwiowym nałóż perłowy cień lub rozświetlasz, by optycznie powiększyć oko.

Oprzyj łokcie o blat stołu. Na powiece zaznacz dwa punkty na początku i na końcu i połącz je kreską. Zacznij od zewnętrznego kącika i przesuwaj się ku wewnętrznemu, opierając go o rzęsy i dokładnie wypełniając wolne przestrzenie między nimi. Niech to będą krótkie zdecydowane ruchy. W ten sposób zapewnisz większą precyzję. Następnie wyciągnij linię minimalnie przed zewnętrznym kącikiem (robisz już jaskółkę). Podczas rysowania jaskółki nie naciągaj skóry wokół oczu. Możesz ewentualnie delikatnie unieść brew. To wygładzi skórę, ułatwi rysunek łukowatej kreski i sprawi, że nie będziesz miała efektu smutnych oczu. Rysowanie jaskółki zacznij od jej dolnej krawędzi, potem górnej, a na końcu ją wypełnij.

Po namalowaniu kreski przez kilka sekund nie otwieraj oczu. Sprawdź, czy masz równe obie kreski. Możesz je skorygować patyczkiem do uszu nasączonym płynem do demakijażu lub korektorem nałożonym na precyzyjny pędzelek.

Print Friendly