Makijaż

Jak prawidłowo nakładać róż na policzki?

sie 28, 2017 przez

Dobry róż do policzków to kosmetyk, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Sprawdź, jak go poprawnie aplikować.

Róż na policzki

Róż na policzki to kosmetyk, który stosowany jest przez wiele pań. Spora część z nich nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że może on znacząco poprawić makijaż, jak i całkowicie popsuć końcowy efekt make-upu, dlatego niezwykle istotną kwestią jest dobranie odpowiedniego różu do policzków oraz jego prawidłowa aplikacja. Wybór kosmetyków tego rodzaju jest ogromny, dlatego bez wątpienia znajdziesz środek, który spełni Twoje wymagania. Warto sprawdzać skład różów do policzków i wybierać produkty pozbawione składników drażniących bądź uczulających.

Jak nakładać róż na policzki?

Aby idealnie podkreślić różem kości policzkowe, należy znać kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim powinnaś pamiętać o tym, aby róż na policzki nakładać na skończony makijaż twarzy. Standardowy róż jest niejako wykończeniem make-upu, dlatego też musi znajdować się na warstwie podkładu, korektora oraz pudru. Aby utrwalić efekt, dopuszcza się delikatne przypudrowanie buzi po nałożeniu różu. Warto również wiedzieć, że w przypadku żelowego różu na policzki, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Taki kosmetyk należy aplikować jeszcze przed nałożeniem podkładu i pudru.

Zależnie od rodzaju różu, stosuje się różne przyrządy do aplikacji. Róż sypki, w kulkach i w kamieniu najłatwiej nałożyć za pomocą ukośnie ściętego pędzla lub puszka. Róż w kremie znacznie łatwiej aplikować gąbeczką lub po prostu palcem. Czasem można spotkać także róże w sztyftach. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się również opuszki palców. Uniwersalne i najpopularniejsze kolory różu na policzki to barwy chłodne i jasne, choć oczywiście należy tu również wziąć pod uwagę odcień posiadanych włosów i oczu.

Nakładanie różu do policzków

Gdzie nakładać róż do policzków?

Choć wydaje się, że odpowiedź została zawarta już w pytaniu, nie jest to do końca prawdą. Aby osiągnąć optymalny efekt w wyniku nałożeniu różu, powinnaś go aplikować zależnie od posiadanego typu twarzy. W przypadku twarzy okrągłej aplikuj róż od połowy ucha w kierunku ust. Przy twarzy kwadratowej róż należy nakładać od skroni do skrzydełek nosa. Posiadaczki twarzy prostokątnej powinny aplikować kosmetyk na wysokości kości policzkowych. Róż musi znaleźć się nieco niżej u kobiet z buzią o kształcie zbliżonym do serca. Przy twarzy owalnej najlepiej nałożyć kolor na środek policzków, czyli część, która unosi się podczas promiennego uśmiechu. Pamiętaj także o tym, aby nie aplikować różu zbyt blisko ust bądź nosa, ponieważ będzie wyglądało to mało atrakcyjnie i nieestetycznie. Róż do policzków nie jest też polecany paniom z cerą naczynkową i osobom, które naturalnie często się rumienią.

Powiązane artykuły:

• Pędzle do różu – Pędzle do makijażu – jakie wybrać?

• Dlaczego warto stosować gąbeczki do makijażu?

Powiązane kosmetyki:

• Mineralny, trwały róż do policzków Nutridome. Cena, opinie

Print Friendly