Makijaż

Jak modelować twarz?

mar 11, 2015 przez

Na pewno wiesz, że dobrze wykonany makijaż może wydobyć Twoje piękno oraz poprawić to, co niedoskonałe. Ale jeśli cała twarz jest pokryta jednolitym matowym podkładem, może wydawać się płaska. Dowiedz się, jak modelować twarz, aby wyglądała zachwycająco.

Modelowanie twarzy – kosmetyki:

podkład rozświetlający lub zwykły oraz rozświetlacz w kremie,

korektor 2 odcienie jaśniejszy od podkładu,

róż oraz puder brązujący (bronzer),

puder rozświetlający.

Są to kosmetyki, które musisz mieć w swojej kosmetyczce. Generalna zasada modelowania twarzy brzmi: to, co chcesz ukryć czy wyszczuplić – przyciemnij pudrem brązującym; to, co chcesz uwydatnić, rozjaśnij. Z kolei różu używaj tylko do ożywienia twarzy. Pamiętaj, aby wszystkich tych kosmetyków używać z umiarem i niezwykle delikatnie. Zanurzaj pędzel w pudrze/różu, a jego nadmiar zawsze pozostawiaj na dłoni, dopiero wtedy delikatnie muskaj twarz.

01_konturowanie-twarzyKształt twarzy

Owal jest idealnym kształtem twarzy i Twoim celem będzie uzyskać właśnie taki kształt. Aby go osiągnąć, należy przyciemnić wszystkie wystające poza owal części twarzy. Jak to zrobić? Sprawdź szczegóły!

Jak modelować twarz okrągłą?

Aby wysmuklić okrągłą twarz, nałóż bronzer pionowo na skronie i pod kości policzkowe. Róż aplikuj na kości policzkowe ukośnie w kierunku uszu. To optycznie wydłuży twarz i wysmukli policzki. Podbródek zaakcentuj jasnym korektorem.

Jak modelować twarz pociągłą?

Puder brązujący nanieś na górną część czoła, tuż przy linii włosów. Szczękę przyciemnij bronzerem, aby nadać jej owalny kształt. Rozświetl kości policzkowe i zacieniuj miejsca pod nimi.

02_modelowanie-twarzy-bronzeremJak modelować twarz kwadratową?

Aby nieco zaokrąglić rysy, nanieś niewielką ilość bronzera na czoło po bokach (u nasady włosów) oraz na wystające kości żuchwy. Kości policzkowe zaakcentuj różem, a środkowe partie twarzy (nos, policzki i czoło) delikatnie rozjaśnij.

Jak modelować twarz trójkątną?

Twoja górna część twarzy jest szersza niż dolna? Powinnaś przede wszystkim przyciemnić bronzerem czoło i brodę, jeżeli ta jest zbyt wyrazista. Możesz musnąć kości policzkowe różem, ale w ich dolnej części.

Jak modelować twarz prostokątną?

Jeśli masz twarz prostokątną, Twoje kości żuchwy są mocno zaznaczone. Nałóż róż lub bronzer poziomą linią na boki twarzy. Nałóż puder rozświetlający na szczyty kości policzkowych.

03_modelowanie-twarzy-makijazemJak modelować nos?

Nie każda z nas jest zadowolona z kształtu swojego nosa, ale dzięki paru sprytnym sztuczkom możesz zatuszować jego niedoskonałości.

Długi nos optycznie skrócisz, nakładając bronzer na jego koniuszek;

Nos zbyt szeroki wycieniuj po bokach, a wzdłuż jego grzbietu namaluj wąski pasek – użyj korektora lub podkładu o dwa tony jaśniejszego. Pamiętaj, żeby dokładnie rozetrzeć podkład i puder.

Zbyt wąski nos – optycznie go poszerzysz malując jaśniejszy pasek na jego grzbiecie.

Modelowanie twarzy makijażem nie jest łatwe. Jednak przy odrobinie wprawy uzyskasz niesamowity efekt! Poćwicz w domu, a jesteśmy pewne, że za jakiś czas będziesz sobie świetnie radzić. A jeśli nosisz okulary i malujesz się, koniecznie przeczytaj nasz wpis o makijażu pod okulary. Miłej lektury!

Print Friendly