Makijaż

Jak malować rzęsy? – krótki poradnik malowania rzęs krok po kroku

mar 19, 2017 przez

„Gdy kobieta mówi do ciebie – słuchaj tego, co mówią jej oczy.”

Victor Hugo

Malowanie rzęs było modne już w starożytności! Mówi się, że kobiety potrafią oczarować mężczyznę jednym spojrzeniem (chyba każda z nas to wie!). Nic zatem dziwnego, że już w starożytności zaczęto dbać o tą tajemniczą broń, podkreślając oczy poprzez malowanie rzęs. W 1860 roku francuski przedsiębiorca Eugene Rimmel podjął się stworzenia pierwszego tuszu do rzęs opartego na sproszkowanym węglu. Sprawdzał się aż do 1913 roku, kiedy to chemik T.L. Williams stworzył ‘prawdziwą’ maskarę, która dawała lepsze efekty i była trwalsza. Do produkcji użył wazeliny i pyłu węglowego.

Dzięki tym próbom stworzenia trwałej ‘farbki’ do rzęs, dziś możemy wybierać maskary indywidualnie dopasowane do naszych potrzeb. Ogromny wybór zarówno marek, jak i rodzajów tuszy sprawia, że maskary do rzęs są dostępne dla wszystkich i każda kobieta może podkreślić swoje spojrzenie.

Recepta na perfekcyjnie wytuszowane rzęsy Malowanie rzęs wymaga jednak pewnej wprawy. Rzęsy powinny być ładnie rozczesane i dawać naturalny efekt. Źle dobrana maskara i nieumiejętne jej nakładanie na rzęsy przyniesie niekorzystne rezultaty. W takiej sytuacji nasz wygląd zamiast zachwycać, będzie śmieszył!

Do dzieła -> malowanie rzęs krok po kroku: 1.  Przed nałożeniem maskary oczyść dokładnie rzęsy za pomocą kosmetyku do demakijażu oczu. Dla uzyskania większej objętości rzęs oraz przedłużenia trwałości maskary – rzęsy delikatnie pudrujemy.

malowanie rzęs krok 12. Malowanie rzęs zacznij od górnej powieki, nakładając tusz od nasady, aż po same końce ruchem zygzakowatym, jednocześnie przekręcając spiralkę w palcach. W dokładnym nałożeniu pomaga również pozycja z podniesioną brodą do góry oraz naciągniecie zewnętrznego kącika górnej powieki, środkowym palcem drugiej ręki.

malowanie rzęs krok 2

3. Dolne rzęsy tuszujemy zaczynając od kącika wewnętrznego, krótkimi ruchami od nasady aż po końce. Aby uniknąć ‘odbicia się’ się rzęs pod okiem, należy dobrze oczyścić szczoteczkę z nadmiaru tuszu. Tu pomocną pozycją będzie opuszczenie brody w dół. Dobra rada! Jeśli szczoteczka Twojej maskary jest duża i ciężko umalować Ci krótkie rzęsy dolnej powieki, spróbuj umalować rzęsy trzymając ją pionowo, dotykając włosków jedynie końcówka szczoteczki.

malowanie rzęs krok 3

4. Jeśli nałożysz zbyt dużą ilość tuszu i rzęsy będą posklejane, użyj szczoteczki bądź grzebyka do ich rozczesania, ale zaraz po nałożeniu tuszu, kiedy rzęsy są jeszcze mokre. Późniejsze rozczesywanie może spowodować jeszcze gorszy efekt z widocznymi grudkami tuszu. Przed każdym użyciem szczoteczki powinno się ją wytrzeć w jednorazową chusteczkę – mamy wtedy gwarancje, że usuniemy ewentualny brud i kurz, a zanieczyszczenia nie przedostaną się do oczu.

malowanie rzęs krok 4

5. Jeśli zdarzy Ci się ubrudzić powieki tuszem, do jego usunięcia użyj patyczka, bądź wacika kosmetycznego.

malowanie rzęs krok 5

6. Dobra rada: raz na tydzień umyj szczoteczkę mydłem, dokładnie ją opłucz i wysusz – dzięki temu na bieżąco będziesz usuwać nadmiar tuszu i unikniesz pozostawiania grudek na rzęsach. WSKAZÓWKA: nie powinno się pożyczać tuszu, gdyż w oku jest najwięcej bakterii!

malowanie rzęs krok 6 Trening czyni mistrza – zatem, nie zniechęcaj się, jeśli za pierwszym razem coś nie wyjdzie. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, np. co do rodzaju maskary jaką powinnaś wybrać zawsze możesz je zadać na naszym FB -> /Realash

Reklama:

1583753989378screen

Print Friendly