Porady

Nie bój się zmian! Jak dobrze wyglądać bez makijażu?

wrz 22, 2017 przez

Większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez makijażu. Garść porad pomoże ci wydobyć twoje naturalne piękno i przekona cię, że brak makijażu nie jest zły.

Jak dobrze wyglądać bez makijażu

Naturalne piękno

Niektóre kobiety są wręcz uzależnione od makijażu. Nie przekraczają progu swojego domu bez „tapety” i nie pokazują się bez makijażu na co dzień nawet najbliższym. Warto jednak zmienić takie nastawienie. Z makijażem czy bez, podstawą ładnego wyglądu i dobrego samopoczucia jest samoakceptacja. Nikt z nas nie jest idealny. Nie warto porównywać się z innymi, szczególnie tymi, którzy spoglądają na nas z kolorowych magazynów. Przecież nikt nie ma skóry bez skazy i nie wygląda każdego dnia perfekcyjnie. Pierwszą rzeczą, która wydobywa twoje naturalne piękno, jest uśmiech, także ten do samej siebie. By ładnie wyglądać bez makijażu, musisz się wysypiać. Żadna maseczka czy zabieg nie zastąpi tej podstawowej potrzeby twojego organizmu. Idealnie jeśli kładziesz się o stałych porach, przed północą i śpisz przynajmniej 7 godzin. W nocy następuje regeneracja całego organizmu, również skóry, która z pewnością na nią zasługuje po całym dniu bojów z promieniami słonecznymi, wolny rodnikami czy stresem. Jest to idealny czas, byś odżywiła szczególnie wrażliwą i wystawioną na działanie szkodliwych czynników buzię. Aby to uczynić, musisz bezwzględnie przestrzegać zasady codziennego demakijażu. Ta prosta czynność jest jedną z podstawowych, jeśli zależy ci, by ładnie wyglądać bez makijażu.

Brak makijażu twoim atutem

Rynek oferowanych kosmetyków jest olbrzymi. Makijaż wykonują coraz młodsze dziewczyny, a nawet mężczyźni. Chyba zgodzisz się z tezą, że dziewczyny bez makijażu wyróżniają się na tle pomalowanych kobiet. Pokazując swoje naturalne piękno, manifestujesz nie tylko urodę, ale też pewność siebie i świadomość tego, że brak makijażu nie jest grzechem. Na pewno lepiej jest zainwestować w dobrą pielęgnację, niż wydawać pieniądze na to, by ukryć jej brak. Sięgaj po naturalne preparaty oraz kosmetyki apteczne. Są one dokładnie przebadane, nie uczulają i zawierają więcej aktywnych składników odżywczych.

Pielęgnacja skóry

Wydobądź swoje naturalne piękno

Kiedy już zapewniłaś skórze odpowiedni wypoczynek, wyspałaś się, oczyściłaś i odżywiłaś zarówno od zewnątrz, jak i od środka, wypróbuj masaż. To bezcenny, a jednocześnie najtańszy środek na pozbycie się zmarszczek i nadanie skórze blasku. Do jego wykonania potrzebujesz jedynie oleju, najlepiej sezamowego, lub kremu o bogatej konsystencji. Najlepiej wykonywać masaż całego ciała, ale jeśli nie masz na to ochoty lub czasu, poświęć cenne minuty buzi. Masuj, poklepuj i delikatnie szczyp. Na koniec zetrzyj nadmiar oleju i nałóż odpowiedni krem. Przy takiej pielęgnacji twoja skóra stanie się bardziej gęsta, sprężysta i promienna. Będzie również lepiej przygotowana na makijaż, bo przecież nie musisz z niego rezygnować. Na co dzień świetnie sprawdza się naturalny makijaż. Nałóż podkład, by ukryć ewentualne niedoskonałości i wyrównać koloryt. Punktowo możesz nałożyć korektor. Możesz podkreślić kolor oczu, używając swojego ulubionego cienia do powiek lub kredki. Najlepiej jeśli cień będzie matowy. Na koniec oprósz twarz transparentny pudrem, najlepiej ryżowym lub bananowym i przeczesz rzęsy maskarą. Taki makijaż wydobędzie naturalne piękno i odmłodzi.

 

Reklama:

1583753989378screen

Print Friendly