Porady

Jak dobrać skuteczny antyperspirant?

lip 11, 2017 przez

Antyperspirant to niezwykle istotny kosmetyk, który zapewnia nam codzienny komfort i dobre samopoczucie. Jak go wybrać, aby doskonale spełnił swoje zadania?

Antyperspirant

Na początku należy zaznaczyć, że dezodorant i antyperspirant to nie to samo. Czym się różni dezodorant od antyperspirantu? Dezodoranty to produkty silnie perfumowane, o działaniu krótkotrwałym, które głównie maskują nieprzyjemną woń potu oraz dodatkowo działają bakteriobójczo. Są polecane przede wszystkim osobom, które nie mają problemu z nadmierną potliwością i potrzebują jedynie delikatnej ochrony. Antyperspiranty to kosmetyki, które ograniczają ilość wydzielanego potu i mają działanie długotrwałe. Chronią przed poceniem nawet do 48 godzin. Są przeznaczone dla osób, którym zależy na nieco lepszym zabezpieczeniu przed potem w ciągu dnia. Jeśli wiesz już, że potrzebujesz antyperspirantu, a nie dezodorantu, przejrzyj poniższe wskazówki, dzięki którym będzie ci łatwiej znaleźć produkt odpowiadający Twoim oczekiwaniom.

Właściwy skład

Skuteczny antyperspirant to taki, który ma odpowiedni skład. Tego rodzaju kosmetyk nie powinien zawierać alkoholu, ponieważ to on mocno wysusza i podrażnia delikatną skórę pod pachami, co jest szczególnie dotkliwie odczuwalne zaraz po goleniu. Na naskórku pojawiają się zaczerwienienia i drobne ranki, które szczypią i pieką. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, postaw na antyperspirant zawierający dodatek balsamu lub kremu nawilżającego. Pozwoli to wyeliminować tego rodzaju problemy.

Zapewniona dyskrecja

Nie ma nic gorszego niż białe ślady antyperspirantu na ciemnych ubraniach. Najlepszy antyperspirant to taki, którego nie widać. Powinien być idealnie płynny i przezroczysty i nie pozostawiać po sobie nieestetycznych śladów. Przed zakupem kosmetyku uważnie przeczytaj informacje zamieszczone na opakowaniu. Sprawdź kilka recenzji w Internecie, aby zapoznać się z opinią rzeczywistych użytkowników antyperspirantu. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na to, że znajdziesz naprawdę skuteczny produkt.

Wygodna konsystencja

Antyperspirant przeciw poceniu może mieć różne formuły. W drogerii znajdziesz sztyfty, kulki, spraye, kamienie lub kremy. To, jaki rodzaj kosmetyku wybierzesz, zależy od Ciebie i Twoich preferencji. Na ogół konsystencja nie ma znaczącego wpływu na skuteczność. Warto wziąć pod uwagę czas schnięcia produktu (antyperspirant w kulce schnie dłużej). Sztyfty częściej pozostawiają ślady. Antyperspirant w sprayu jest bardzo wygodny, ale zajmuje dużo miejsca w kosmetyczce. Formułę produktu należy dobrać do swoich potrzeb i upodobań.

Rodzaje antyperspirantów

Szczególne antyperspiranty

Istnieją także szczególne antyperspiranty, które są przeznaczone dla określonego typu skóry. Wśród nich możemy wymienić antyperspiranty dla alergików, które mają łagodniejsze składy pozbawione substancji alergizujących. W przypadku problemów z nadmiernym poceniem, z pomocą przyjdzie antyperspirant przeciw nadmiernej potliwości. Jeśli problem jest naprawdę nasilony, można sięgnąć także po antyperspirant na noc. W przypadku specyficznych problemów ze skórą nie warto ryzykować. Lepiej od razu wybrać antyperspiranty z apteki, które zapewnią optymalną skuteczność i bezpieczeństwo.

Print Friendly