Porady

Jak dobrać odpowiedni kształt paznokci, by cieszyć się idealnym manicure?

gru 14, 2017 przez

Zastanawiasz się, jaki kształt paznokci wybrać, aby dłonie wyglądały zgrabnie? Dowiedz się, który modny kształt paznokci wybrać dla siebie i jak go uzyskać za pomocą tradycyjnego pilnika.

Kształt paznokci

Pielęgnacja dłoni powinna rozpocząć się m. in. od dobrania właściwego kształtu i długości paznokci. Jeżeli paznokcie będą zdarte, pokruszone lub nierówne zadbaj dodatkowo o ich kondycję z odżywką, która pomoże poprawić wygląd płytki.

Odpowiedni kształt paznokci ukryje mankamenty dłoni

Kształt paznokci powinien być dobrany do Twoich dłoni oraz stylu życia. Odpowiednio wypiłowane paznokcie mogą optycznie skorygować drobne mankamenty dłoni np. pulchne i krótkie palce. Jeżeli  paznokcie szybko się łamią, a lakier często odpryskuje, warto zastanowić się nad zmianą ich kształtu. Do tego będzie potrzebny Ci dobry pilnik do paznokci. Najlepiej piłować paznokcie szklanym lub papierowym pilniczkiem o drobnej ziarnistości, który zapobiegnie rozdwajaniu się płytki. Przyjrzyj się swoim skórkom przy dolnej krawędzi. Idealny kształt paznokcia powinien naśladować kształt linii skórek.

Paznokcie lekko zaokrąglone

To ponadczasowy kształt paznokci, który wygląda bardzo naturalnie na płytce. Pasuje zarówno do krótkich, jak i długich paznokci. Lekko wysmukla dłonie i jest bardzo praktyczny oraz wygodny. Przeznaczony dla osób o kruchej i słabej płytce. Sprawdza się u dziewczyn, które są aktywne i nie lubią uważać na paznokcie podczas wykonywania codziennych czynności. Zaokrąglony kształt sprawia, że paznokieć nie jest narażany na uszkodzenia i zadarcia.

Paznokcie w kształcie migdałka i w szpic

Paznokcie przypominające migdały jakiś czas temu szturmem podbiły salony kosmetyczne. Dzięki wydłużonemu kształtowi potrafią optycznie wydłużyć dłonie i krótkie palce. Wyglądają bardzo zmysłowo i seksownie, dlatego często wybierane są przez kobiety. Aby uzyskać kształt migdała, należy wypiłować paznokcie po bokach. Przy tym kształcie nie widać odrostów, ale jeżeli nie będziesz uważała, paznokcie mogą szybko się złamać, ponieważ ten kształt jest trudny do utrzymania.

Nieco mocniej przypiłowany migdałek zamienia się w ostry szpic, jednak ten kształt nie jest dla każdego. Odradzamy go osobom, które pracują fizycznie, noszą szkła kontaktowe lub zajmują się małym dzieckiem. Uważaj, aby szpic nie wyglądał sztucznie, a zbyt długa płytka nie zamieniła się w karykaturalny efekt „szponów”.

Paznokcie migdałki

Paznokcie squoval, owalne i kwadratowe

Paznokcie kwadratowe wyglądają naturalnie, elegancko i bardzo klasycznie. Najlepiej prezentują się na krótkiej płytce. W wydłużonej wersji kwadraty pomogą Ci optycznie wysmuklić palce. Minusem jest jednak to, że ostro zakończone krawędzie mogą szybciej się łamać i powodować odpryskiwanie lakieru.

Z kolei squoval to paznokcie kwadratowe o zaokrąglonych krawędziach. Ten rodzaj sprawdzi się na każdych dłoniach i każdej długości paznokci. Wystarczy boki opiłować na prosto, a górę lekko zaokrąglić. Jeżeli lubisz francuski manicure, ta forma będzie najlepiej prezentowała się właśnie na paznokciach squoval. Gdy znudzi Ci się ten kształt, możesz postawić na paznokcie owalne. Dzięki zaokrąglonym krawędziom paznokcie będą bardziej odporne na złamania.

Przy doborze najlepszego kształtu paznokci dla siebie pamiętaj o podstawowej zasadzie. Im Twoje palce są krótsze, tym należy mieć dłuższy paznokieć. Jest to najlepsza metoda na wyszczuplenie dłoni.

Print Friendly