Makijaż

Jak depilować brwi? Poznaj kilka skutecznych sposobów

kwi 04, 2017 przez

Wyraziste i ładnie wydepilowane brwi dodają twarzy charakteru, jednak nie każdy wie, jak prawidłowo się o nie zatroszczyć. Tymczasem skubanie brwi bez pomysłu, planu i należytej staranności może skutkować odwrotnym do zamierzonego efektem. Aby uniknąć pomyłek, skorzystaj z poniższych porad jak depilować brwi.

regulacja brwi

Jak wyrywać brwi krok po kroku?

Wyrywanie brwi nie jest zabiegiem przyjemnym i często pozostawia po sobie nieładne zaczerwienienie i obrzęk. Ponadto zbytni pośpiech może zepsuć cały efekt – brwi są nierówne, za krótkie albo za cienkie. Zanim zaczniesz działać, musisz więc wiedzieć, jak się profesjonalnie wyrywa brwi.

Otóż pamiętaj, żeby zadbać o dobre nawilżenie skóry, gdyż jeśli będzie sucha, skubanie brwi okaże się trudniejsze. Najlepiej zabierz się za wyrywanie włosków po kąpieli, kiedy skóra jest rozpulchniona i usuwanie jest dużo prostsze. Następnie posmaruj brwi i skórę wokół nich kremem.

Wyznacz granice brwi. Zrobisz to w bardzo prosty sposób: przyłóż ołówek/ kredkę do makijażu pionowo twarzy, tak, aby przebiegał wzdłuż skrzydełka nosa i wewnętrznego kącika oka. Tam, gdzie ołówek przecina się z brwią, narysuj delikatną kreskę – w ten sposób wyznaczysz jedną granicę. Teraz odchyl ołówek w taki sposób, żeby stykał się z zewnętrznym kącikiem oka – tam, gdzie przetnie się z brwią, będzie druga granica.

Jak wyregulować odpowiedni kształt brwi?

Na pewno nie przesadzaj z odejmowaniem im objętości – cienkie i wyskubane brwi już od dawna nie są modne. Obecnie oprawa oczu powinna być wyrazista, dlatego najlepiej pozostaw naturalny kształt brwi, a usuń jedynie włoski, które wyrosły poza główną linią. Jeśli chcesz nieco zmienić ich kształt, możesz najpierw udać się na depilację do salonu kosmetycznego, a potem tylko na bieżąco usuwać włoski, które odrosły.

Teraz przejdź od wyrywania włosków – możesz zrobić to przy pomocy wosku lub pęsety. Jeżeli nie masz doświadczenia, lepiej wybrać drugi sposób, gdyż wyrywając włoski pojedynczo będziesz mogła lepiej kontrolować na bieżąco uzyskany kształt.

Łagodzenie obrzęku po usunięciu brwi

Wiesz już jak depilować brwi, jednak warto też poznać sposoby na zaczerwienienie i opuchliznę, które tworzą się po zabiegu. Otóż wystarczy, że przyłożysz na brwi chłodny kompres, np. wilgotny ręcznik umieszczony na kilka minut w zamrażarce. Lepiej zresztą, jeśli przeprowadzisz depilację przed położeniem się spać, wówczas do rana obrzęk powinien zniknąć.

czym regulować brwi

Sposoby na zjawiskowe brwi

Brwi dodają urody, to nie ulega wątpliwości, musisz jednak odpowiednio o nie dbać. Jeśli z natury twoje brwi są jasne, rzadkie i słabe, spróbuj je wzmocnić i dodać im objętości. Babcinym sposobem jest smarowanie brwi olejkiem rycynowym, jednak obecnie możesz postawić na bardziej nowoczesne rozwiązania, takie jak gotowa odżywka do brwi, która wzmacnia je i dodaje im gęstości. Stosuj taki produkt regularnie, a na pewno zauważysz efekty. Oprócz tego pamiętaj o delikatnym podkreśleniu kształtu brwi makijażem – tuszem, kredką albo cieniem. Odrobina wprawy i nauczysz się uzyskiwać spektakularny efekt w bardzo krótkim czasie.

Print Friendly