Porady

Gąbka Konjac – nowoczesna gąbka do mycia twarzy

wrz 26, 2017 przez

Gąbka Konjac zyskuje ogromną popularność wśród pań. To rewelacyjny sposób na głębokie i bezpieczne oczyszczanie skóry twarzy.

Gąbka Konjac

Konjac – czyli co?

Gąbka Konjac swoją nazwę zawdzięcza specjalnemu gatunkowi byliny, która wywodzi się z Azji. W naturze można ją spotkać przede wszystkim w górach. Bylin posiada wiele istotnych dla jej właściwości składników, jak m.in. węglowodany, fosfor, białko, żelazo, miedź, cynk, witaminy A, E i D, witaminy z grupy B oraz kwas foliowy. Warto również dodać, że roślina konjac ma odczyn zasadowy, a 97% jej składu to woda, pozostałe 3% stanowi naturalny błonnik. Co ciekawe, bylina konjac była stosowana już przed piętnastoma stuleciami w Japonii. Doceniano przede wszystkim jej walory lecznicze, a z czasem odkryto także skuteczność w pielęgnacji skóry delikatnej i wrażliwej.

Na czym polega działanie gąbki Konjac?

Wyjątkowe właściwości gąbki do twarzy Konjac zostały udowodnione w licznych badaniach, dzięki czemu nie ulega wątpliwości zasadność jej stosowania przy pielęgnacji skóry. Unikalne składniki sprawiają, że naskórek jest głęboko i doskonale oczyszczony, a sam produkt zaskakuje swoją efektywnością i wydajnością. Warto dodać także, że gąbka Konjac jest w pełni biodegradowalna, bez kłopotu można ją po zużyciu nawet zakopać w ogrodzie.

Minerały i witaminy zawarte w gąbce do mycia twarzy Konjac z pewnością decydują o jej właściwościach. Ale na tym nie wyczerpują się jej mocne strony. Jedyna w swoim rodzaju faktura sprawia, że podczas zabiegu skóra jest również delikatnie masowana. Dzięki temu łatwo i szybko się zrelaksujesz i jednocześnie pobudzisz krążenie oraz usprawnisz odnowę komórek. Gąbka Konjac jest tak subtelna w dotyku, że z pewnością nie uszkodzisz za jej pomocą naskórka. A zasadowy odczyn gąbki do twarzy pozwala na naturalne równoważenie PH skóry.

Gąbka do twarzy

Gąbka Konjac – jak z niej korzystać ?

Gąbka do twarzy jest bardzo wygodna w stosowaniu, a jej praktyczne rozmiary sprawiają, że doskonale mieści się w drobnej, kobiecej dłoni. Przed użyciem gąbki do mycia twarzy, należy ją dokładnie zmoczyć i wycisnąć nawet kilkakrotnie. Myjąc twarz wykonuj delikatne ruchy koliste, masując w ten sposób skórę. Gąbkę Konjac możesz stosować także do reszty ciała. Dzięki temu głęboko oczyścisz naskórek oraz pobudzisz zmęczoną skórę, co przyspieszy jej regenerację. Warto zauważyć, że korzystając z gąbki Konjac, nie musisz dodatkowo stosować preparatów do oczyszczania twarzy i innych specyfików tego rodzaju. Jeżeli jednak czujesz taką potrzebę, pamiętaj, aby nałożyć mniejszą ilość produktu niż zalecana. Aby w jeszcze większym stopniu oddziaływać na skórę, możesz stosować specjalne olejki, które wspomogą pielęgnację naskórka. Jak widać, stosowanie gąbki do twarzy Konjac jest nadzwyczaj proste, a jej w pełni naturalny skład gwarantuje wysoką skuteczność używania nawet każdego dnia. Dlatego właśnie ten produkt polecany jest każdej kobiecie, które pragnie zadbać o swoją skórę.

Print Friendly