Makijaż

Dlaczego warto stosować gąbeczki do makijażu?

cze 01, 2016 przez

Niektóre z Was nakładają podkład palcami, pędzlem a jeszcze inne używają gąbeczki. Dziś podpowiemy Wam, dlaczego warto używać gąbeczki do makijażu.

gabeczki do makijażu

Niezbędna w każdej kosmetyczce?

W kosmetyczkach czy kufrach do makijażu u wielu kobiet znajdują się gąbeczki do makijażu. Od jakiegoś czasu są one uznawane za niezbędny przedmiot do wykonania makijażu. Dlaczego warto ich używać?

Gąbeczki do makijażu są przydatne do wykonania konturowania na mokro. Mają kształt charakterystycznego jajka. Ich kształt pomaga precyzyjnie nałożyć podkład i korektor bez pozostawiania smug i nierówności. Wąska końcówka dociera do zakamarków twarzy: kącików oczu czy skrzydełek nosa. Dzięki nim precyzyjnie rozprowadzicie kosmetyk i naturalnie rozetrzecie kremowe produkty. Za pomocą gąbeczki idealnie wklepiecie produkt w pożądane miejsce i będziecie mogły kontrolować jego rozcieranie. Gąbeczki do makijażu pomocne będą osobom początkującym.

Podkład nałożony na twarz za pomocą gąbeczki będzie wyglądał naturalnie, stopi się ze skórą. Gąbeczka zbierze nadmiar produktu, więc nie będziecie miały efektu maski.

Wizażyści polecają, by namoczoną gąbeczkę do makijażu spryskać wodą termalną lub mgiełką do twarzy. Dzięki temu skóra na dłużej zostanie nawilżona i promienna, a podkład będzie się rozprowadzał szybciej i łatwiej.

gąbeczka do makijażu
Wielofunkcyjne gąbeczki do makijażu

Gąbeczki do makijażu można używać również do nałożenia większości innych kosmetyków, nie tylko podkładu. W sklepach można znaleźć gąbeczki do nakładania bazy pod makijaż, kremu, korektora, różu, bronzera, rozświetlacza czy produktów do konturowania.

Gąbeczki mają kształt stożka, co pozwala na precyzyjne dotarcie do każdego miejsca, na które chcemy nałożyć kosmetyk. Oprócz tradycyjnego rozmiaru dostępne są też w wersji mini, dzięki czemu jeszcze dokładniej nałożymy produkty. Co ważne, uzyskamy naturalne wykończenie i scalenie całego makijażu.

Gąbeczki do makijażu – zastępcy pędzla?

Gąbeczki do makijażu sprawdzą się podczas aplikacji pudru. Po takim nałożeniu puder będzie mniej widoczny i bardziej trwały. Sprawdzi się też, kiedy będziecie wykonywały tzw. baking, czyli rozświetlały pożądane partie twarzy za pomocą grubej warstwy transparentnego pudru.

gąbeczka do makijażu
Nakładanie kosmetyku gąbeczką

Podkład najpierw nakładamy na gąbeczkę. Na początek w małej ilości. Następnie przykładajcie gąbeczkę do czoła i dalszych części twarzy, wklepując produkt w skórę, miejsce po miejscu, co jakiś czas uzupełniając podkład na gąbce. W ten sposób nałożycie cienką, równomierną warstwę.

Pamiętajcie, by po każdym użyciu umyć gąbeczkę żelem do twarzy lub zwykłym mydłem. Jeśli nie chcą z niej zejść plamy od podkładu, namoczcie ją w płynie micelarnym. Po myciu pozostawcie ją do całkowitego wyschnięcia, by nie pojawiły się na niej pleśń i bakterie.

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>