Cera

Jak dobrać dobry podkład do danego rodzaju cery?.

lip 17, 2017 przez

Dobry podkład do twarzy to podstawowy kosmetyk, który powinna używać każda kobieta. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak znaleźć idealny produkt.

Każda kobieta chce mieć idealną skórę, o co przecież wcale nie tak łatwo. Na szczęście są sposoby i produkty, dzięki którym cel ten jest w zasięgu ręki.

Dobry podkład

Dobry podkład – połowa sukcesu

Niektórzy twierdzą, że podkład szkodzi skórze i nie pozwala jej oddychać. To nieprawda! Podkłady najnowszej generacji bazują na odkryciach nowoczesnej kosmetyki. Nie tylko maskują niedoskonałości i ujednolicają koloryt, ale dodatkowo pielęgnują i odżywiają. Oczywiście jeśli chcesz się cieszyć zdrową skórą, nie możesz zapominać o prawidłowej diecie, piciu dużej ilości wody, ruchu na świeżym powietrzu i wysypianiu się.

Pamiętaj, że odpowiednio dobrany podkład do twarzy to połowa sukcesu. Nawet jeśli dysponujesz idealnym kosmetykiem, nie możesz zapominać o pielęgnacji. Każdego dnia dbaj o dokładny demakijaż całej buzi oraz o jej nawilżanie. Nawet jeśli masz tłustą skórę, pamiętaj, że grozi jej odwodnienie. Raz lub dwa razy w tygodniu wykonuj peeling i nakładaj maseczki właściwie dobrane do Twojej cery.

Który podkład do twarzy wybrać?

Przede wszystkim musisz rozpoznać potrzeby swojej skóry. Innego podkładu będziesz używać jeśli masz cerę trądzikową, inny fluid wybierzesz do cery suchej. Ten ostatni koniecznie musi mieć właściwości nawilżające, by dodatkowo nie wysuszał cery. Dobry podkład do cery trądzikowej na pewno nie może zatykać porów, natomiast idealny podkład do cery tłustej będzie matował ją w strefach nadmiernego przetłuszczania oraz nawilżał w miejscach przesuszonych. Kto powiedział, że masz nakładać tylko jeden podkład na całą twarz? Jeśli borykasz się np. z trądzikiem na policzkach, a w strefie T buzia przetłuszcza się, możesz aplikować na poszczególne części twarzy różne produkty.

Waga koloru

Dobry podkład do twarzy to taki, którego nie widać, dlatego poza jego właściwościami pielęgnacyjnymi przy wyborze kieruj się odcieniem. Na pewno inny podkład wybierzesz na lato, kiedy ciało jest opalone, a inny będziesz nakładać zimą. Wyboru staraj się dokonać przy naturalnym świetle. Sprawdzanie koloru na przegubie ręki nie zdaje egzaminu. Jeśli masz dostęp do testera, nałóż go najlepiej na linię żuchwy. Najlepiej jednak, jeśli masz do wykorzystania próbkę. Możesz nałożyć podkład na całą twarz i sprawdzić, jak zareaguje na niego Twoja skóra, czy nie ma reakcji alergicznej albo wrażenia ściągnięcia skóry. Właścicielki cery tłustej sprawdzą w ten sposób, czy produkt efektywnie matuje świecące się miejsca. Dobry podkład do cery tłustej na pewno nie może tworzyć maski. Z kolei dobry podkład do cery trądzikowej będzie wspomagał proces leczenia skóry.

Podkład do twarzy

Dobre podkłady do twarzy to kosmetyczny must-have, jednak nikt nie zagwarantuje Ci, że dany produkt będzie idealny właśnie dla Ciebie. Musisz sama go wypróbować. Kiedy znajdziesz już najlepszy podkład dla swojej twarzy, będziesz wiedziała, że warto było szukać! I pamiętaj, że tak jak zmieniasz się Ty, zmienia się również Twoja skóra. Z czasem będziesz musiała poszukać innego podkładu, który zaspokoi nowe potrzeby.

Gdy juz z wiemy jaki podkład jest odpowiedni do naszego rodzaju cery wystarczy tylko go właściwie nałożyć. Ja to zrobić? –  Przeczytaj  – Jak prawidłowo nakładać podkład?. Poznaj kilka prostych trików

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>