Porady

Czym powinna charakteryzować się dobra odżywka do rzęs?

lip 21, 2017 przez

Dobra odżywka do rzęs to towar deficytowy. Sprawdź, jaka powinna być skuteczna i bezpieczna odżywka, która poprawi wygląd i kondycję Twoich rzęs.

Dobra odżywka do rzęs – czyli jaka?

Rzęsy są bardzo ważnym elementem Twojej twarzy, często to one przyciągają spojrzenia. Nie od dziś przecież wiadomo, że długie, gęste i zadbane rzęsy są synonimem atrakcyjności oraz klasy. Subtelnie, a nierzadko i nieco zalotnie, podkreślają oczy i łagodzą rysy twarzy.

Dobra odżywka do rzęs

Aby dbać o rzęsy oraz poprawić ich wygląd, należy stosować odpowiednio dobraną odżywkę. Preparaty tego rodzaju wpływają również korzystnie na odżywienie, kondycję czy grubość rzęs. Systematyczna aplikacja preparatu jest zalecana zarówno kobietom, które mają piękne i zdrowe rzęsy (aby ten stan podtrzymać), jak i paniom narzekającym na ten aspekt swojej urody. Polecana odżywka do rzęs powinna charakteryzować się przynajmniej kilkoma cechami i właściwościami:

  • wysoka skuteczność działania,
  • łatwość stosowania oraz szybkie wchłanianie się preparatu,
  • bezpieczeństwo aplikacji (brak występowania np. podrażnień),
  • szybkość działania,
  • atrakcyjna cena.

Właściwości jakościowej odżywki do rzęs

Czy wiesz, że faza wzrostu rzęs trwa zaledwie około 30 dni? To zdecydowanie zbyt mało, aby w tym czasie stały się one wystarczająco długie i gęste. Dlatego właśnie jedną z podstawowych funkcji dobrej odżywki do rzęs jest pobudzenie ich wzrostu. Z reguły pełny efekt można zaobserwować po miesiącu użytkowania (czyli po jednym cyklu życia rzęs), jednak pierwsze, wyraźne zmiany, widoczne są już po około 14 dniach.

Działanie odżywki do rzęs w największym stopniu determinuje jej skład. Bardzo istotna jest zawartość aktywnych składników, jak np. nanopeptydów czy aminokwasów. Wpływają one na odżywienie rzęs i nie tylko je wydłużają, lecz również pogrubiają i czynią mocniejszymi, przez co prezentują się bardziej okazale.

Piękne rzęsy

Bardzo ważnym aspektem odżywek do rzęs jest bezpieczeństwo ich stosowania. Nie mogą uczulać czy wywoływać podrażnień, które w tej okolicy prezentują się bardzo nieestetycznie. Aby uniknąć takich sytuacji, bardzo dobre odżywki do rzęs są wzbogacone składnikami roślinnymi, jak np. ekstrakt z tataraku (wykazuje działanie przeciwzapalne) czy z nagietka (wpływa korzystnie na przyspieszenie regeneracji). Dodatkowo takie preparaty wzmacniają oraz chronią delikatną skórę w okolicach oczu. Te miejsca posiadają nadzwyczaj cienką warstwę tkanek, przez co wcześnie pojawiają się tu pierwsze oznaki starzenia.

Jak stosować odżywkę do rzęs?

Zanim zaaplikujesz preparat, w pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić skórę twarzy i zmyć makijaż. Najlepiej użyć sprawdzonego mleczka lub płynu do demakijażu, który nie wysusza twarzy oraz jest skuteczny w użyciu.

Dalszym krokiem jest już nałożenie samej odżywki do rzęs. Musisz to zrobić specjalnym pędzelkiem w sposób delikatny i ostrożny, aby równomiernie rozprowadzić środek. Z praktycznych względów odżywkę do rzęs najlepiej aplikować wieczorem, przed zaśnięciem. Preparat powinnaś stosować codziennie przez miesiąc, a następnie 2-3 razy w tygodniu, aby podtrzymać uzyskany efekt.

Odżywka do brwi i odżywka do rzęs. Brow i Realash marki Orphica – Nutridome
Odżywka do brwi i odżywka rzęs. Poznaj odżywkę do brwi Brow oraz odżywkę do rzęs Realash marki Orphica.
Print Friendly