Porady

Długie rzęsy bez doczepiania – sposoby na długie i gęste rzęsy

mar 02, 2017 przez

Naturalnie długie rzęsy są prawdziwym darem natury. Co jednak zrobić, gdy takich nie mamy albo są one przemęczone kosmetykami i należy im się krótki urlop? Zobacz, jak należy traktować rzęsy, aby zawsze były zdrowe.

długie rzęsy

Ochrona i pielęgnacja

Najczęściej widzimy w rzęsach naturalną ozdobę oka, tymczasem ich rola jest znacznie poważniejsza. Przede wszystkim są filtrem, który przechwyca niebezpieczne drobiny, mogące podrażnić oko. Wystarczy lekki podmuch, abyśmy zaczęli mrugać. Tak pozbywamy się z oczu zanieczyszczeń. Długie i gęste rzęsy są więc równie ważne u kobiet jak i mężczyzn. Niestety z wiekiem, pod wpływem stresu, choroby, czy kosmetyków, rzęsy wypadają, bledną i stają się słabsze. Można zdecydować się na ich sztuczne zagęszczenie, ale jest to zabieg, który także osłabia nasze naturalne rzęsy. Na początek więc sięgnij po sprawdzone domowe sposoby na długie i gęste rzęsy.

Domowe sposoby na długie rzęsy

Jeśli lubisz ekologiczne, ręcznie robione kosmetyki, możesz spróbować domowych maseczek na rzęsy. Najprostszą jest… oliwa z oliwek. Naturalnie nawilża, natłuszcza i wzmacnia rzęsy. Możesz aplikować ją patyczkiem kosmetycznym lub czystą szczoteczką, najlepiej wieczorem lub na noc. Podobne działanie mają odżywki złożone z kilku składników. Aby je sporządzić, potrzebna ci będzie buteleczka oraz czysta, nieużywana szczoteczka. W buteleczce wymieszaj dokładnie po jednej łyżeczce olejku rycynowego, ekstraktu z aloesu oraz olejku z witaminą E. Odżywkę nakładaj codziennie wieczorem i uważaj, aby olejek nie dostał się do oka. Aloes na rzęsy działa wydłużająco, a rycyna pogrubiająco, ponieważ pomaga odbudować strukturę rzęs i przyciemnia je. Na efekty trzeba będzie trochę poczekać, ale regularne używanie tej najprostszej odżywki sprawi, że już po kilku tygodniach zauważysz różnicę. Podobne działanie ma wazelina, którą możesz ostrożnie nanosić na rzęsy szczoteczką, a także olej kokosowy.

Jeżeli jesteś leniuszkiem, możesz po prostu zakupić gotową odżywkę wzmacniającą i przedłużającą rzęsy. Najpopularniejsze są tak zwane rzęsy w butelce, czyli pyłek przedłużający rzęsy połączony z olejkami. Zwiększa objętość rzęs, przyspiesza ich wzrost i odżywia. Gotowe odżywki zawierają kwas hialuronowy, który pomaga nawilżyć rzęsy, ekstrakty roślinne, witaminy, a także nanopeptydy, które przedłużają fazę wzrostu rzęs, dzięki czemu rosną one dłuższe. To najszybszy domowy sposób na długie rzęsy.

domowa odżywka

Zdrowe nawyki

Obok odżywiania równie ważne są nasze nawyki, które wpływają na kondycję naszych rzęs. Przede wszystkim unikaj sytuacji, które mogą doprowadzić do mechanicznych uszkodzeń – nie trzyj oczu, nie pocieraj ręcznikiem, a makijaż zmywaj delikatnym ruchem. Jak możesz, unikaj wodoodpornego tuszu, który jest trudniej zmywalny i bardziej obciąża rzęsy. Nie przesadzaj też z makijażem. Kosmetyki osłabiają rzęsy, więc z czasem stają się one rzadsze, a ich końcówki blakną, co optycznie je skraca. Zapomnij też o kładzeniu się do łóżka bez zmycia makijażu. Nawet najlepszy tusz usztywnia rzęsy, przez co stają się one podatne na złamania, o co w czasie nocy nie trudno. Pamiętaj, że to największe przestępstwo wobec twoich oczu.

Print Friendly