Fit&Sexy

Długi weekend czerwcowy – może zrobić coś aktywnego?

cze 10, 2014 przez

Pogoda może być różna, ale jeśli będziesz miała zapał do zabawy i dobry humor, każdy wypad się uda!

Warto zorganizować coś ciekawego. Nie musi kosztować to wiele, tym bardziej, jeśli kwotę rozłożysz pomiędzy siebie i swoich przyjaciół. Zacznij organizować ekipę i ustalać trasę wyjazdu już teraz! Pomysłów, jak spędzić kilka dni wolnego, jest sporo. Przedstawimy Ci propozycje godne uwagi.

Realash_wypad-czerwcowy-1

Kajaki

Rewelacyjna forma czynnego spędzania czasu, a przy tym bardzo integracyjna. Spływy kajakowe organizowane są w całej Polsce. Warto wcześniej zadzwonić i zarezerwować odpowiednią liczbę kajaków, ponieważ w długie weekendy, może być ciężko z wolnymi miejscami. Często też organizowane są dojazdy do miejsca wypływu, dzięki czemu nie będziesz musiała martwić się o transport. Jeśli nawet trzeba będzie dojechać samochodem lub autobusem, dla chcącego nic trudnego :)

Realash_wypad-czerwcowy-2

Aktywne wiosłowanie spala mnóstwo kalorii, dzięki czemu z czystym sumieniem będziesz mogła pozwolić sobie na smakołyki przygotowane na wyjazd. Leniuchy za to mogą położyć się i głęboko odprężyć, nurt doprowadzi ich do mety ? Jeśli pogoda dopisze, pięknie się opalisz.

Pamiętaj o zabraniu kremu z filtrem!

Relaks na jednej z przybrzeżnych plaż to również dobry pomysł. Na taką ewentualność możesz przygotować kosz piknikowy bądź zabrać ze sobą grilla (nawet jednorazowego). Po takim odpoczynku, pamiętaj, żeby zostawić po sobie porządek! Zabierz wszystkie swoje śmieci, daj przykład dzieciom i innym urlopowiczom, jak należy dbać o środowisko.

Wspinaczki/Wędrówki

Może warto spakować plecak, wsiąść do pierwszego pociągu i wyruszyć w góry? Ze zgraną paczką nawet podróż koleją będzie źródłem doskonałej zabawy!

A może tak zostać w górach na parę dni? Miłośnicy gór bez wahania decydują się na dłuższy pobyt. Przystępne ceny noclegów kuszą nie tylko zapalonych wędrowców, ale także początkujących. Naprawdę warto!

Realash_wypad-czerwcowy-3

Piękna pogoda, góry, smakołyki w plecaku – czego chcieć więcej? Niezapomnianych chwil! Przecież z gronem przyjaciół nie może być inaczej :)

Pamiętaj! Zabierz ze sobą odpowiednie obuwie do wspinaczki oraz wodę do picia!

Warto skorzystać z nowoczesnych metod, takich jak GPS i na internecie śledzić długość swojej wędrówki. Po powrocie, będziesz mogła z dumą zaprezentować swoje rezultaty!

Żagle

Kolejnym pomysłem jest żeglowanie. Próbowałaś kiedyś pojechać z przyjaciółmi na łódkę? Jest to troszkę droższa alternatywa, jednak równie przyjemna. Jeśli ktoś spośród Twoich znajomych ma patent żeglarski, odpadnie Ci koszt opłacenia sternika, czyli osoby odpowiedzialnej za prowadzenie łódki i jednocześnie Twoje bezpieczeństwo.

Realash_wypad-czerwcowy-4

Aby poczuć wiatr we włosach i pośpiewać piosenki żeglarskie, nie musisz jechać nad morze, czy na Mazury. Obecnie na większości dużych zbiorników wodnych można wypożyczyć łódkę i popływać. Żagle dają poczucie wolności i relaksu. Na wodzie panuje cisza i spokój, który zakłócić mogą jedynie komary (warto odpowiednio wcześniej pomyśleć o kremach, żelach lub innych preparatach odstraszających te owady).

Pamiętaj! Weź ze sobą cienkie, szybkoschnące ubrania – na łódce łatwo wszystko zamoczyć!

Na taki wyjazd warto poświęcić kilka dni, tak aby w pełni móc nacieszyć się niezwykłą atmosferą, otaczającą tego rodzaju wyjazdy. Integracja pomiędzy żeglarzami jest ogromna! Imprezy szantowe czy ogniska to tylko niektóre z atrakcji. Może nawet nie zdajesz sobie z twego sprawy, ale dzięki takim wypadom masz możliwość poznać niezwykłych ludzi i nawiązać przyjaźnie na lata.

Realash_wypad-czerwcowy-5

Bez względu na to, którą propozycję wybierzesz, czas spędzony z przyjaciółmi, a nie przed telewizorem, będzie owocował w niezapomniane przeżycia, które zostaną z Tobą na lata!

Wybierasz się na dłużej, nie zapomnij odpowiednio się spakować! Oczywiście kosmetyczka jest najważniejsza!

Być może masz inne, ciekawe pomysły na to, co jeszcze można zrobić mając parę dni wolnego? Czekamy na Twoją opinię! :)

Print Friendly