Cera

Dermatologiczne suplementy diety – kosmetyki XXI wieku

lis 08, 2018 przez

Na rynku istnieje wiele propozycji produktów, które mają zapewnić Ci zdrowie i piękno. Wystarczy, że zajrzysz do swojej kosmetyczki, a znajdziesz kremy nawilżające i maseczki oczyszczające. Oferta branży farmaceutycznej i kosmetycznej cały czas się rozszerza. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się dermatologiczne suplementy diety.

Oczywistym jest używanie kremów, balsamów czy odżywek. Koncerny kosmetyczne i farmaceutyczne dostrzegły jednak potrzebę odżywiania Twojej skóry, włosów i paznokci od wewnątrz. Czy dermatologiczne suplementy diety są skuteczne? Przyjrzeliśmy się temu zagadnieniu.

Dermatologiczne suplementy diety

Czym są dermatologiczne suplementy diety?

Dermatologiczne suplementy diety, czyli nutrikosmetyki to nic innego jak witaminy i minerały przyjmowane są najczęściej w formie kapsułki. W zależności od ich przeznaczenia skład jest różny. Ważne by był dostosowany do potrzeb Twojego organizmu. Być może, by osiągnąć poprawę stanu zdrowia wystarczy zmiana diety, skonsultuj to ze swoim lekarzem. Jeśli jednak specjalista zdecyduje o dodatkowej suplementacji, pamiętaj o odpowiednim dawkowaniu. Zbyt niski, jak i zbyt wysoki poziom witamin jest po prostu niebezpieczny dla organizmu.

Jak działają nutrikosmetyki?

Przede wszystkim dermatologiczne suplementy diety działają od wewnątrz. Daje im to przewagę na przykład nad tradycyjnymi kremami, które w ograniczonym stopniu docierają do skóry właściwej. To właśnie w tej warstwie formują się zmarszczki. Jak w każdej nieinwazyjnej pielęgnacji, także przy suplementacji liczy się systematyczność.

Na oczekiwane efekty możesz czekać nawet kilka miesięcy. W tym czasie nie zniechęcaj się. W przypadku znacznych niedoborów witamin rezultaty pojawią się później. Dzieje się tak, ponieważ im niższy poziom danej witaminy czy minerału, tym mniejsza ilość z dostarczanych w kapsułce wartości jest przyswajana przez organizm. Stąd potrzeba systematyczności. Odbudowa właściwego poziomu potrzebnych w organizmie substancji to złożony proces.

Jak działają nutrikosmetyki

Suplementy diety nie tylko na niedobory witaminowe

Suplementacja często jest nieodłącznym elementem kuracji odchudzającej. Kobiety walczące z nadwagą zazwyczaj ograniczają swoją dietę. Tymczasem osiągają efekt nie do końca zamierzony. Własnemu organizmowi dostarczają znacznie mniej witamin i minerałów niż powinny. Podobna sytuacja może mieć miejsce, jeśli wykonujesz stresujący zawód.

Nie stosuj dwóch nutrikosmetyków jednocześnie. Często ich składniki mogą się wzajemnie wykluczać. Zdarza się także, że suplementy mogą zaburzać działanie leków, które przyjmujesz. O opinię zawsze zapytaj lekarza.

Podział nutrikosmetyków

Apteki i drogerie mają w swojej ofercie szeroki wachlarz nutrikosmetyków, które poprawią jakość Twojej skóry, włosów i paznokci. Najpopularniejsze z nich to:

- wspomagające skórę – mieszanki przeciwutleniaczy, wyciągów roślinnych i witamin, które przyczyniają się do wzmocnienia włókien kolagenowych. W aptekach możesz kupić kapsułki z kwasem hialuronowym, który odgrywa bardzo ważną rolę w produkcji kolagenu. Kolagen z kolei jest głównym wparciem dla struktury skóry. To właśnie jego niedobór przyczynia się do powstawania zmarszczek. Codzienne przyjmowanie kwasu hialuronowego przyczyni się do poprawy nawilżenia Twojej skóry, a efekty zobaczysz już po 3 miesiącach kuracji. Kwas hialuronowy i kolagen są w pełni bezpieczne, ponieważ naturalnie występują w organizmie. Uczulać mogą jednak dodatkowe składniki nutrikosmetyku, dlatego tak ważne jest byś zawsze czytała ulotki dołączone do opakowania i konsultowała się z lekarzem.

- wspomagające włosy i paznokcie – dermatologiczne suplementy diety dedykowane włosom i paznokciom są bogate w witaminy z grupy B oraz A, C i E. Od wewnątrz wzmocnią ich strukturę. Zapewnią połysk i zdrowy wygląd.

- wspomagające walkę z cellulitem – kluczem do jego zwalczenia jest usprawnienie krążenia limfy. Składniki zawarte w dedykowanych suplementach mają pobudzić spalanie tłuszczu. W swoim składzie posiadają bioflawonoidy, które wzmacniają naczynia włosowate, odpowiedzialne za przewodzenie limfy.

Nutrikosmetyki wspomagające skórę

Jak stosować dermatologiczne suplementy diety?

Przede wszystkim w porozumieniu z lekarzem. Dawkowanie zależne jest od płci, wieku i wagi. Dla pewności przeczytaj także ulotkę, zapoznaj się z listą ewentualnych skutków ubocznych. Sprawdź skład, zobacz czy żaden ze substratów Cię nie uczula.

Suplement nie zastąpi kremu, a krem suplementu. Odżywiając swoją skórę, włosy i paznokcie od wewnątrz, nie zapomnij o zabezpieczeniu jej przed warunkami atmosferycznymi. Nawet zdrowa skóra wymaga ochrony przed wiatrem czy promieniami UV. Kluczowa w działaniu suplementów diety jest systematyczność. Nie spodziewaj się jednak spektakularnych efektów w krótkim czasie. Dermatologiczne suplementy diety to prężnie rozwijająca się gałąź przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Jeśli podejdziesz do tematu rozsądnie, z pewnością skorzystasz na takim rozwiązaniu.

Powiązane produkty: Hairvity z formułą Kolagen + Amino-Complex™ Hairvity z formułą Nutri-Amino Complex™

Print Friendly